RE: Бутици за детска облека (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


miana -> RE: Бутици за детска облека (11.11.2011 9:25:54)

Ej Sarah jas bas pred mesec dena i kupiv na kerkami ( slaba e ) cevka farmerki 500 denari vo butik vo kapistec...Mnogu e smesna ( preubavo i stojat ) i ona e mnogu slabicka....Sivi se so visoko strukce i stavam i kais i TOP i se....Ako znaes kaj e fabrika TRESKA pa karsi vo zgradite ima eden detski butik ( do cvekara e ) tamu gi kupiv..I kazav na prodavackata deka nema nisto zivo da i stoi od toa sto mi nudese i mi gi ponudi tie...Preslatki se




mamamoni -> RE: Бутици за детска облека (11.11.2011 18:35:45)

и нашите нови фармерки се цевка и сиви, многу се убави и преубаво и стојат




Sarah -> RE: Бутици за детска облека (11.11.2011 18:57:01)

Fala miana ke proveram tamu. Se nadevam deka ima uste ostanato. fala ti uste ednas [sm=smiley20.gif]




Maca25 -> RE: Бутици за детска облека (12.11.2011 9:03:52)

Јас 2 недели барав јакна за Н. и ништо или мене или на Н. не ни се свиѓаш. Не сакам повеќе СЕ да и биде розево, сакам малку да смениме боја. Барав темна лила или тегет јакна, ама не можев да најдам. За среќа во едно маалско бутикче во Козле кај моите начекав тегет јакничка со крзно сиво на капуљача, убава, едноставна и со супер цена. Без размислување и ја купив.
Сега ни останаа уште зимски чизмички, иако најдов едни ама на госпоѓицава моја не и се свиѓале.
Дајте некој предлог за продавница за обувки,сакам да и купам нешто убаво, ама не розево.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




elenak -> RE: Бутици за детска облека (3.5.2012 12:45:19)

Женски ми треба мала помош. Сакам да купам поклон пижами за малку поголеми деца од моево па не ми е јасно со броевите кој број за која возраст е. Ако знаете како оди ова 86/92 - 110/116 и ова 122/128 – 146/152 објаснете ми. Инаку дечињата се 2,3 и 6 години.




Calypso -> RE: Бутици за детска облека (3.5.2012 13:01:57)

Овие бројките што ги пиша се однесуваат на висината на детето, па така се одредува и величина. Мислам дека 86/92 е за дете од година и пол, до две годинки, и тоа е најверојатно некој просек. 110/116 може да е 3-4 годинки, а останатите за поголеми деца. Ајде поискусните мамички нека кажат.




kikicka -> RE: Бутици за детска облека (3.5.2012 13:14:19)

Јас секогаш се водам од висината на детето,некои деца се повисоки за нивна возраст а некој пониски ,нема правило тоа што пишува од 3 до 6м или 6-9м

Еленак прашај колку е високо детето уз муабет или дирекно нема врска па така ке одбереш. Ако сака да си ги искористи пижамките земи поголеми за еден број од сегашната висина. Мојата е 87см ,алиштенцата што и ги купувам сега се за 92см или 96 .




elenak -> RE: Бутици за детска облека (3.5.2012 13:25:10)

Знам дека бројкиве се висини, ме интересира просек колкава висина на пр. има дете од две или три или шест год. Инаку и моето [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] има 62-3 см а носиме 68 бр. или зависи од моделот некогаш и 86 и облекувам а тоа е за годинка.




Dominika -> RE: Бутици за детска облека (11.6.2012 12:14:46)

Убаво кажа кикичка, ако не си сигурна земи поголемки, секако ќе си ги износат. Или договори се со продавачката ако има потреба дали прават замена за поголемо бројче. Моево синче е покрупно и цело време носиме еден број плус за возраста и висината. Колку ми е жал што некои работи донесени на подарок не ни се фаќаат. Со тие што сум поблиска, се договарам да ги замениме за поголемко, ама дел ми останаа неискористени.

Ја прочитав темата и јас сум за облека со реални цени, но со пристоен квалитет. Сепак, тоа е облека за нашите најмили. Ги користам нашите македонски производи од Стружанка, Вигор го посетувам, бутиците во Лептокарија, Мони-бони бутикот во Антико во Карпош 4 (гледам никој не го спомнал, а имаат квалитетна турска роба со пристојни цени). Од Венис имав неколку работи кога беше помал, сега не сум му купила скоро. Окаиди ми се прескапи, единствено обичните памучни маички им се со некои поприфатливи цени.

Откритие ми е Бебеслинг продавницата кај Бравос ресторанот. Бевме да му купиме килибарно герданче на синчето зашто многу се мачи со забите и не знаев дека имаат и облека. Му земав прекрасни летни панталончиња од памук и од лен, рачна изработка, по 190 денари. Ептен се пријатни и меки и супер се перат во машина. И пролетно/есенска јакна како дуксер му земав, памучен, со две лица за 590 денари. И за девојчиња имаше убава облека. Ќе имаат и нови работи, па дефинитивно ќе го посетам пак, наскоро, ако не друго, да му доземам од панталончињата.




Ljubovce -> RE: Бутици за детска облека (6.7.2012 16:36:20)

Ako ne sum za tuka prefrlete.
Vo okaidi ima popust se e na 40 i 50%,jas go podnoviv bebusko :)




Dimana -> RE: Бутици за детска облека (6.7.2012 17:02:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Ako ne sum za tuka prefrlete.
Vo okaidi ima popust se e na 40 i 50%,jas go podnoviv bebusko :)

Za bebinja novorodence znaci pomalo brojce ima nesto da ne odam za dzabe.?




Ljubovce -> RE: Бутици за детска облека (6.7.2012 17:40:38)

ima,bas gledav za devojce od 3 meseci pa negore se vo glavnom,samo sto mnogu e gizva i brzo se praznat raftovite.




Maca25 -> RE: Бутици за детска облека (6.7.2012 20:43:33)

Јас вчера и купив на Нина многу убава памучна маичка од нована продавница Z карши Палома Бјанка. Цените им се малце повисоки ама квалитетно е се.




Felly RR -> RE: Бутици за детска облека (19.7.2012 12:21:19)

MarilynMonroe, еве тука го префрлив твојот пост. Таму дискутираме за детски чевли/патики.




Maca25 -> RE: Бутици за детска облека (4.11.2012 10:27:12)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anavik

Sum slusnala deka vo Makedonija se proizveduva mnogu kvalitetna detska obleka pod imeto Tilla. Dali ste ja sretnale nekade, imaat li nivna prodavnica ili..? Ve molam spodel_ete mislenje.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

e mnogu kvalitetna neznam dali e ama ima da , postoi,ima mnogu ubavi interesni alistenca za decinja,ima vo Tiara,i po drugite dobrosnabdeni spiecijalizirani prodavnici za detska opema i alista.
vidi tuka ama postov moze da se izbrise oti ima temi veke nameneti za ovaa diskusija:)pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Bas deneska od koleska na majka mi dobiv bluzicki i bodivce epten tipski so stosni aplikacii od tilla i se cudev shto marka e. Pamukot preubav, dezenot super i ostanuva da gi isperam i da vidime shto kvalitet ke se. Vaka epten vetuvacki e :)






Gaia -> RE: Бутици за детска облека (10.3.2013 21:12:59)

Мамички да ве прашам нешто. Дали некаде во Скопје може да се најде бутик за бебешка облека ама да се продаваат оние слатките костимчња за бебенца? Тоа се уствари шпикознички плишани, со капче со ушиња, како меченца, зајчиња се. Видов имаше на некој српски сајт ваква продавница но кај нас не сум видела, па би ве замолила доколку некој знае да ми каже каде се наоѓа продавницата и дали воопшто има кај нас. За малечко бебувче ми треба, 0 месеци. Фала ви однапред[sm=rozica.gif]




Maca25 -> RE: Бутици за детска облека (10.3.2013 21:20:31)

Gaia, такви маскембалски костими за бебиња има во бубу во беверли. ќе ти пратам пп со линк од фб да видиш што се нуди кај нив.




Gaia -> RE: Бутици за детска облека (10.3.2013 21:53:00)

Даааа мила, тоа е тоа, фала ти многу[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




*Elena* -> RE: Бутици за детска облека (10.3.2013 21:58:10)

Vo Jumbo ima doneseno, epten slatki, zajcinja, kravcinja, za pomali i pogolemi bebinja, eden kup kostimi[sm=jezicek.gif] Kolku e lesno sega da se maskiras za 1vi april, super se [sm=bravo.gif]




Ring -> RE: Бутици за детска облека (11.3.2013 9:10:28)

Kade se naoga Frodo vo GTC ? Ne mi teknuva da sum go videla, a nekade procitav deka ima i tamu, osven vo City Mall.
Sakam da vidam za kondurcinja ....vreme e da patkame po nadvor [sm=smiley2.gif]




Ikana -> RE: Бутици за детска облека (11.3.2013 9:18:53)

Леле кажувајте за кондурчиња, ние имаме 3 пара патики и сандалки и други тракатанци ама онакви убави бебешки кондурчиња треба да купиме...ко балетанки нешто сакам да и земам на цуцкава[sm=smiley36.gif]




Natuska85 -> RE: Бутици за детска облека (11.3.2013 9:43:16)

Икана бе па вие не сте веќе бебе[sm=smiley36.gif]. Инаку такви балетанчиња убави имаш во зара, види ги на веб страната нивна ако сакаш[sm=smiley1.gif]




Ring -> RE: Бутици за детска облека (12.3.2013 9:06:42)

Ajde nekoj ako znae neka kaze....ili neka mi predlozi nekoi ubavi meki kondurcinja za prooduvanje za nadvor kade moze da se najdat ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Kade se naoga Frodo vo GTC ? Ne mi teknuva da sum go videla, a nekade procitav deka ima i tamu, osven vo City Mall.
Sakam da vidam za kondurcinja ....vreme e da patkame po nadvor [sm=smiley2.gif]





Tanjicka -> RE: Бутици за детска облека (12.3.2013 9:09:39)

bas za prooduvanje kondurcinja mozes mekani da najdes vo Chicco a paticninja imas vo Puma mekani i vo NIke




mommy_angels RR -> RE: Бутици за детска облека (30.10.2013 10:47:39)

ИЗВОРНА ПОРАКА: ROSE1991

moze i ne e mestovo za ova no bi sakala da vi pokazam kakvi fustancinja izrabotuvame moze ke vi se dopadne nesto poracki pravime...prijaten den [img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/531877_1383539295220355_1634076074_n.jpg[/img] ...........................povelete poglednete


Росе 1991 надворешни линкови не се дозволени
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: ROSE1991

moze i ne e mestovo za ova no bi sakala da vi pokazam kakvi fustancinja izrabotuvame moze ke vi se dopadne nesto poracki pravime...prijaten den [img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/531877_1383539295220355_1634076074_n.jpg[/img] ...........................povelete poglednete

Модератор: Росе1991 надворешни линкови не се дозволени

Rose aj te molam na mene vo privatna poraka pusti mi link da vidam...Pravite li nevestinski fustancinja?
Pusti mi i kontakt




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>