RE: РР ДрндрнРАЈКИ (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Палешка РР -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 20:36:32)

И ние уште малку ќе ја местиме Бадниковата трпеза. За вечера имаме посна сарма, грав, мазник (кора со ориз) и вечерва е дозволено да се јаде лук со ореви [sm=smiley36.gif], за десерт баклава [sm=smiley36.gif]
Ако сме живи сабајле ќе ви пишам [sm=smiley36.gif]




Fiao -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 21:16:32)

Ја искрено појма неам која е оваа песна, а богами и остатокот не го знам [sm=smiley36.gif]. Али можеш да ја споделиш со нас [sm=smiley1.gif]. Супер тема конечно што и да кажам нема да бидам офтопик [sm=jezicek.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас мојот коледар си го испратив на огинот,да ја пее дедо сече буриња .......другиот дел од песната го знаете.Инаку многу сакам од кубасите на огинот што ги прават.[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]
Инаку Еленак ,абе коледарчињата не се утре??? Јас ништо не спремив, свеки ке ги пречека доле,и искрено по ми се исплаќа да му дадам на децата по 10 денари отколку да купувам и месам свашта. Вака барем ќе се израдуваат на пари отколку на мандарини[sm=smiley36.gif]







Fiao -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 21:19:48)

Е и ја нејќам гости без осет, ама имам лек за таквите [sm=smiley36.gif]. Штом се они без осет, без осет сум и јас - па ќе им кажам! Ич око не ми трепка кога се работи за мое дете.
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Eve me mene..Koj me barase ?[sm=smiley36.gif]
Ne mi se veruva deka mi ja zatvorivte kancelarijata!!! Ct ct ct ....Epten ve nalutiv izgleda [sm=zmeden.gif]\Inaku do sega imav nekoi gosti i mi se place da vi kazam pravo...
Mi dojdoa so dete sto kasla ( ama se korne ) i ne znae da stava raka na usta. I toa pocnalo da kasla od vcera,pie antibiotici i sirup za iskasluvanje..I zamislete mi doagaat kaj dete od 1 godinka be? Pa ima li smisla? I uste i kasla na kerkami u faca..Moive i onaka celi zatnati ama barem ne kaslaa ( bar do denes ) i uste ovaa mi trebase da im bufta u faca..Znaci bliski mi se ama od takt me izvadija mi se idese da gi izbrkam zimi se!! A mm pa me donervira,tie ke recat da si odat a toj - sedi uste ova da ti pokazam ,uste ona - mene mi vrie da mozam da stanam da mu ja mavnam edna... Si otidoa i lom go napraviv..P a i na kerkami i vikam - dobro neli znaes da se trgnes koga gledas deka ti kasla u faca? Sto si i se zalepila.....Znaci eptren sum nervozna[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] Mi izlegoa od dusa lugevo... Momentalno GI MRAZAM!!!!!
Ufff ama sum napnata..Izvinete ama nemav kaj da si se olesnam..





Fiao -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 21:23:33)

Инаку кршевме три лебчиња, едно кај нас дома, а другите по бабите и дедовците. Ако ви се верува на цуцата и се паднаа 2 парички, а едно се падна кај мене! [sm=bravo.gif]
Освен кај нас што се кршеше на 5 парчиња, во другите 2 куќи конкуренцијата беше доста голема! [sm=smiley36.gif] Вие како поминавте?




Maca25 -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 22:26:15)

Кај нас без местење кај Н. се падна паричката. Ептен беше среќна. Имавме и пита со праз со паричка, ама не ја најдовме паричката [sm=smiley36.gif] кој знае каде е убутана




elenak -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 22:28:57)

Бадник нека ви ги избрише сите лоши спомени, нека создаде момент кога сите ја враќаме вербата во Бог, во нас самите, нека ги исчисти гревовите за чисти да го дочекаме Христовото раѓање ширејќи надеж, топлина и љубов...
Среќни и весели празници драги ДрндрнРајки!!!




Cipi Ripi -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 22:30:33)

Ние се собравме еден до друг со мм и Даријан пред нас, и сам се фати за парчето кај што беше паричето. Без местенки, намвме поима каде е. Ептен се израдувавме дека му падна на него.
А инаку кај свекрва ми што кршевме за цела фамилија со се девер ми сите, падна кај мене! Јееее...јухууу и си собрав и некоја паричка.
Е многу убава вечер имав.




mila28 -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (6.1.2013 22:35:22)

Citam kaj dosta ringerajcinja se padnala parickata ovaa godina, i kaj sin mi se padna(bez mestenki sekako) , kaj baba i dedo i tamo krsele pa i tamo pariceto kaj nego[sm=bravo.gif] Neka mu donese mnogu zdravje i sreka , a i na site koii im padna parickata. Mirna badnikova vecer i Sreken Bozik im posakuvam na site RR mamicki i decinja [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Ikana -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 9:36:53)

Честит Божиќ Рингерајки! Христос се роди!
Оваа година нека Ви е среќна и плодна, на сите оние кои си чекаат бебенце побрзо нека им се оствари желбата, а на нашите дечиња нека им се здрави, весели и среќни деновите пред нас!




kikicka -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 10:19:04)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Добро Утро и Среќен Божиќ на сите Христијани! За многу години нека е празникот Божји!!
Кај нас паричката се падна во мм, јас оваа година замесив погача и да ви кажам пријатно се изнанадив од способностите за месење[sm=smiley36.gif] иако не месам кој знае колку ,ептен вака по потреба.

Фиао,како бе не ги знаеш коледарските песни за на огин што се пеат??? Дедо сече буре си пресекол к**е, не плачи дедо ,утре е пазар ќе си купи ново к**е [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Има уште една,ама многу е безобразна.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

Ја искрено појма неам која е оваа песна, а богами и остатокот не го знам [sm=smiley36.gif]. Али можеш да ја споделиш со нас [sm=smiley1.gif]. Супер тема конечно што и да кажам нема да бидам офтопик [sm=jezicek.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Јас мојот коледар си го испратив на огинот,да ја пее дедо сече буриња .......другиот дел од песната го знаете.Инаку многу сакам од кубасите на огинот што ги прават.[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]
Инаку Еленак ,абе коледарчињата не се утре??? Јас ништо не спремив, свеки ке ги пречека доле,и искрено по ми се исплаќа да му дадам на децата по 10 денари отколку да купувам и месам свашта. Вака барем ќе се израдуваат на пари отколку на мандарини[sm=smiley36.gif]









Martins mom -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 21:28:59)

Добро вечер жени, за многу години нека е празникот! Туку некако овде слабо кафиња, пијачки, лапачки...празници се или што?![sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 21:50:15)

Мене искрено ми е преку глава од јадење, пиење, гости!!! Едвај чекам од утре да си јадам само супа, салата и да пијам чај [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 22:31:50)

Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...




Fiao -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 23:09:16)

[sm=smiley36.gif] Добар обичај морам да признаам [sm=bravo.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...





Felly RR -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 23:16:19)

Навистина се роди! Ајде празнично да се напиеме по една чаша!
[img]http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/483049/483049,1290351232,2/stock-photo--christmas-candle-and-two-glasses-of-champagne-with-christmas-table-cloth-small-presents-65577916.jpg[/img]
Миана, убаво да си поминете на зимување, кај нас парричкаата за Василицаа




miana -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 23:19:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

[sm=smiley36.gif] Добар обичај морам да признаам [sm=bravo.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo Ringerajki..Hristos se rodi..Neka Vi e sreken praznikot na site.
INaku kaj nas kaj svekormi se padna pariceto i on si gi sobra parite..Kaj nas ima obicaj svekormi sprema 50 evra pred da se krsi lebceto i kaj ke se padne pariceto na toj mu sleduvaat 5o te evra i taka ovaa godina svekormi si gi zema parickite :)
Inaku utre nautro poagam na zimovanje.
Ke mislam na vas a i ke vi pisam ako mi e dobar netot na mobilniot ili ako dojdam na red na lap topot na mm :)
Pozdrav srcki...



Hhaha ne da e dobar- TOP e ..Samo nikako mene da mi se padne...[sm=zmeden.gif]
A sekoe krsenje imam treba kako da treba bingo da dobijam :)
hahha bas e zabavno :)




Ring -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 23:21:32)

Вистина се роди...Уште многу години да си го славиме !
Јас денес уста не отворив за јадење ...после вчерашната вечера имав револуција во стомакот[sm=smiley11.gif]
Нит ручек спремав, нит па ручавме нешто ...со гости цел ден
Туку од утре се надам се враќам во нормала [sm=smiley13.gif]




kikicka -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (7.1.2013 23:57:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley
cesto ve citam pa taka mi dojde,da razmenam nekoj zbor ovde so vas...se nadevam ne e precka sto seuste ne sum kompetentana za forumov....[sm=smiley1.gif]




ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

kakva precka, nema vrska, sobiraj iskustva da si znaes koga ke ti treba
samo da znaes mnogu tesko da postavis prasanja nekomu sto pisal 30tina posta, nisto ne znaeme za tebe

verena si za onoj koj bese ubeden deka nikogas nema da se zeni?




ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

EEE niki kako znaes da go pogodis prasanjeto[sm=smiley36.gif]....Toj tip e posebna tema,so nego i se sluci toa sto najnogu go mrazam....toj idiot velese deka nesaka da ima deca-oti bile problemi a ispadna deka doma ima dve....se slucajno doznav za sreka,koj znae uste kolku ke me lazese.....DA SE RAZBEREME,NIKOGAS NE SUM SAKALA DA BIDAM SVALERKA A BIDNAV BEZ DA ZNAM...[sm=smiley19.gif]...me izgore toj ama sega sum konecno srekna





nena lonley -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:00:11)

Tuka me premestivtea [sm=jezicek.gif] epa zenicki prasajte ako ve zanima ja neznam od kade da pocnam[sm=smiley19.gif]...loso iskustvo no toa e ZIVOT




kikicka -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:04:20)

Не бе срц таму си стое другото на Интервјуто [sm=smiley1.gif]
Немаш мака се е лекција во животот, и подобро што си дознала.




nena lonley -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:07:10)

Si bev luta sama na sebe...luge 2 fakulteta imam me prevesla eden cajkan ccc....aama sega se tesam deka sepak e taka naucen PATOLOSKI LAZGO...




kikicka -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:14:35)

Мила ако сакаш да ни го раскажеш твоето искуство , во врска со ова, можеш ОВДЕ се да ни раскажеш! Имаме доста дискутирано оклу ова и може и ке ти олесни кога ке прочиташ дека не си само ти можеби така изиграна.




Ikana -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:14:51)

Жал ми е за тоа што ти се случило нена...секогаш има некој кој ќе ти го помати паметот, ати нема ни малку да бидеш свесна за тоа што се случува....
Ако сакаш ете на темата олесни си ја душата, ако тоа би можело да ти помогне. [sm=smiley31.gif]




Andriance -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:16:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nena lonley

Si bev luta sama na sebe...luge 2 fakulteta imam me prevesla eden cajkan ccc....aama sega se tesam deka sepak e taka naucen PATOLOSKI LAZGO...


Боже подалеку од Патолошки лажговци....јас имав врска во која и ден ден ми се потврдува ставот ( од работите што ги слушам) дека сум имала работа со човек кој е патолошки лажго....они бре луѓе едноставно имаат потреба да создаваат ситуации во кои ќе лажат...и така од една во друга лага тонат се подлабоко...

фала богу подалеку биле...па и у друга држава [sm=jezicek.gif]





kikicka -> RE: РР ДрндрнРАЈКИ (8.1.2013 0:18:33)

Јас имав таква колешка на факс. Не ми се верувашеее какви се не ти случни на неа и се имаа случено!!!Се додека еден ден не се откри се!




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>