RE: Сакаме две црти (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надежПорака


ana33 -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 11:24:03)

da mila i jas imam masko 4 god i jas mislev deka se si znam ama ispadna obratno , za prvoto voopsto ne se trudevme samoto si dojde a sega veke dvtori mesec gi ocekuvam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] crtici i ke cekame toa e nema drugo sreka sto go ima forumov pa da si davame podrska 
fila -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 11:27:38)

nie se obiduvame od nova godina navaka ama nikako da se fati   a za prvoto kako sto vikas si dojde bez nikakov problem i neocekuvano
ana33 -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 11:30:01)

fala ti mila se nadevam no bez vasa pomos ne bi mozela pozdravce i cuvaj go tvoeto bogatstvo[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
sunshine0704 -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 11:34:55)

ana sigurno si  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image] stom ti e pokacena seuste temperaturata [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ke bide sigurno, cuvstvuvam deka ke ne izraduvas naskoro [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
ana33 -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 11:39:03)

lagodaram draga i se nadevam da se raduvam so vas zaedno[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
negla -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:00:42)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] denes mi zavrzuva taa [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] i vo ponedelnik odam na kontrola,a od sreda pocnuvame za  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image].ajde aprilov osekam ke bide ploden kako martov [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] zatoa vo pohod [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
fila -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:04:00)

daj boze site sto gi cekame ovoj mesec da si gi vidime [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]ovie srtki sto nov zivot znacat
humana -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:07:44)

I jas stiskam palci za vas, i probajte nautro,bar kaj mene taka se fati:)))
Carelija -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:26:08)

Ajde dusicki vi ja prakam seta sreka i pozitivna energija i od se srce posakuvam da si gi vidite [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/modricrtici.gif[/image]. Jas posle 3 ipol godini cekanje i izmaltretirana so IVF, inseminacii i iznaklukana hormoni, bev tolku razocarana sto i testot go kupiv i go pravev za ater na mm i na kraj go ostaviv toj da gi ceka dvete [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  no koga jas gi vidov mi se cinese da izlezam nadvor i na glas da vikam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Izabela* -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:26:21)

Jas i mm pocnuvame od vecerva i jas se nadevam deka ovoj mesec ke vidam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image], zatoa sto sum nestrpliva
Olivia -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:52:27)

Ajde Izabela zasluzuvas mnogu sreka i radost i sto pobrzo da si gi vidis[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/modricrtici.gif[/image], vodete ljubov i sakajte se se drugo ostavi zad sebe i veruvaj deka naskoro ke bides[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image], ti ja posakuvam seta sreka na svetov i na tebe i na site sto se na istiot pat.
mamicki -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 12:56:36)

Рингерајки драги, па не бидете толку нестрпливи. Јас и мм второво дете почавме да го правиме во мај, па го направивме дури во ноември[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ама барем се забавувавме цело лето и есен, толку љубов не сме воделе, ехеееееее, којзнае од кога (во брак сме 18 години, и првиот син ни е 15 годишен). Значи, уживајте, сакајте се, водете љубов, не правете дете, и тоа ќе се случи тогаш кога е речено, за месец, два или повеќе, не се оптоварувајте со тоа.
sunshine0704 -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 13:01:16)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] me iznasmea mamicki, da taka e, se soglasuvam deka treba da vodime ljubov a bebeto ke si dojde samoto, megjutoa nie zenickite sto prvpat se obiduvame za da zabremenime i da go imame toj prekrasen period, malku sme nestrplivi [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Fala na site za poddrskata i site prekrasni zborovi, ke ve izraduvame sto pobrzo deka ke staneme majki [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
BabyPhat -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 13:15:57)

хумана честитки честитки на новостите, можам да замислам како ти е сега со убавата вест... имај лесна бременост, и Господ да ти ги подари најубавите 9 месеци од твојот живот...
а што се однесува до сите други кои како мене ги очекуваат оние први [sm=rozacrtici.gif] или [sm=modricrtici.gif] не очајувајте...сите сме во ова заедно,порано или подоцна ќе исчезне [sm=hudicek1.gif], за да уживаме без неа да видеме како е [sm=jezicek.gif]...
јас денеска го направив последното тестирање за да видам дали има овулација кај мене, резултати наредната недела, од толку работа овие две недели глава неможев да кренам, ама па затоа после овој работен напорен ден одам за Охрид и викендов ке уживам и ке настапам на сцена [sm=jezicek.gif]... ќе си го измалтретирам мм за сите пари хихихихихихихихи се надевам дека опуштањето ќе ми се исплати [sm=jezicek.gif] поздрав, бацки, гушки на сите
humana -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 13:28:06)

Fala mila i sto pobrzo da si gi vidis [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
mimo -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 13:47:47)

humana ti prativ edna privatna poraka pa ne zna dali sum ja pustila kako treba
mamicki -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 14:28:01)

Честитки и од мене Хумана, ете, уверена бев дека си [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image], а тие што не ги стигнало, да ги стигне што побрзо... Ама како беше таа анегдотата, носи пациентка календар на кој со крстчиња ги има обележано деновите во кои со мажот и воделе љубов. Гледа лекарот, крвче овде, крвче онде и и вели: Ти мислиш дека вака се прави човек? А бре манастир треба да направите од ова календаров, манастир! (т.е да го наполнат со крстчиња, [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) Значи, на работа!
Elena Eni -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 15:46:44)

      Jas so prvoto dete od prv pat se fati i toa od samo ednash, a sega vo momentov mi e potvrdena bremenost, a ja planiravme edna godina. Koga ke se otkazete- ke se sluchi! Jas posledniot mesec si rekov ,, ne e bitno, pa i nemora vtoro dete,, Ne ochekuvav i ostanav bremena. Denes bev prv pat na ginikolog i nishto ne doznav, mi rekoa deka e rano za srceva reakcija, da odam za 2 nedeli.... Nekako ochekuvav poveke... Vo sekoj sluchaj, chudno mi e i neznam zoshto no, mnogu sum isplashena !!! Viposakuvam na site shto pobrzo i vie da si dochekate [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]. 
humana -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 17:10:57)

moze da e vonmatericna[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
Just baby -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 19:39:38)

Lele ne mozam da izdrzam uste 10 dena , togas treba da ne dobijam. Stmakot mi e skros naduen, osekam bolki vo dolniot del, teskotii vo zeludnikot i po malku mi se gadi, a deneska pocnaa da me bolat i gradite. slicno taka mi bese i minatiot mesec i bev skoro sigurna deka se fatilo, no nisto [sm=smiley13.gif]. utre ke meram bazalna temperatura, ne sum ja merela ovoj mesec, megutoa cisto onaka ke vidam kolku e. se nadevam ke izdrzam uste ovie 10 dena [sm=smiley1.gif]
Olivia -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 20:40:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

moze da e vonmatericna


Humana sto e rabotata od kaj sega ova mila???

...
procitav sega i ti pisav tamu na tema bremenost, nema mesto za panika.
Viktori -> RE: Сакаме две црти (1.4.2011 21:11:17)

Оваа тема наполни 100 страници и поради правилата мора да ја затвориме. Последните неколку поста се префрлени.
Дискусијата продолжува тука!
Страница: <<   < Претходна страница  96 97 98 99 [100]