RE: РР Канцеларија (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


temjana -> RE: РР Канцеларија (28.6.2012 9:43:09)

Ахахахах звере едно а несакаше пред нас да каже. Многу е смешен Џес особено тоа фацките што ги прави, ќофте едно убаво само за гмечење е[sm=smiley36.gif] Инаку мислам дека супер си поминавме па и на крај тоа пивцето шо убо ми дојде мфмфмф дома кротка како бајче си отидов[sm=smiley36.gif] Ајде наредна дружба договарајте ама дајте бре жени малку повеќе останете сепак лето е еден ден може и подоцна да се легнат пилиштарците или не[sm=zmeden.gif]




Beatris -> RE: РР Плажа (28.6.2012 9:51:33)

Абе колку ми е криво што го утнав тоа морковчето на Џес не знаете. Оваа мојава кога се вративме се избања и тупан, падна у кома. Темјана ветувам дека на следната дружба кафе ќе пиеме само ние, а не и твојот фустан [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

А ја карав после по пат, и викам што и направи ти на тете на фустанот, и она вика - БУП АФЕЕЕ, нема веќе така да правиш, вика НЕЕЕ [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Viktori -> RE: РР Плажа (28.6.2012 9:55:25)

off lele moive po povod raspust sekoja vecer nova godina cekaat. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Tuku od rabota idev i ne mozev poveke. Zaspav odma, mm se zezase me proveruval dali disam. [sm=smiley36.gif]Vie i pivo pievte be??? Pa da ustvari vasata zurka senior ispadnala. [sm=jezicek.gif]




ivoni4ka -> RE: РР Плажа (28.6.2012 10:02:10)

e bas mi e milo sto super ste si pominale oti od ovaa mojava lindra mene glava me zabole [sm=smiley36.gif] resiv da ja odvedam sinoke kaj bratucetka miso kolickata abe se ubavo bese dodeka ne glegov vo dvorot baba mi se zadade milata ona paravnuka pa da ja vidi lele ovaa ko vikna abe se odra od placenje piskase urlase sto da vi kazuvam maaloto go digna vo vozdus i za 15 min mu zvoniv na mm abe cigara ne zapaliv a kamo li da sednam se iznervirav stotka a bas bev raspolozena za maabetce kafence i cigarce [sm=smiley19.gif]




kikicka -> RE: РР Плажа (28.6.2012 10:16:22)

Ивоничкаа не се секирај,треба да ја оставиш нема да рика цело време,така Л правеше на прабабите,рикањее до зајдување ама јас инат ја оставив и се смири ,после коништо да не било.




temjana -> RE: РР Плажа (28.6.2012 10:51:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Абе колку ми е криво што го утнав тоа морковчето на Џес не знаете. Оваа мојава кога се вративме се избања и тупан, падна у кома. Темјана ветувам дека на следната дружба кафе ќе пиеме само ние, а не и твојот фустан [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

А ја карав после по пат, и викам што и направи ти на тете на фустанот, и она вика - БУП АФЕЕЕ, нема веќе така да правиш, вика НЕЕЕ [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Хихихих убавица мала на тета најубава, нема гајле Беатрис фустанот за среќа кафе боја е така да и денес на работа го натнав ме мрзеше да барам од сабајле [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Џесика -> RE: РР Плажа (28.6.2012 10:53:15)

А маж ти го испегла???




Ikana -> RE: РР Плажа (28.6.2012 12:19:27)

Е па женски здраво! Ние бевме на контрола кај Софијанов, М е супер, ни ја намалија дозата на само еднаш дневно фенобарбитон, контрола пак на 9 месеци....
Инаку јас како што сум си талент, се намачкав со еуцерин крема на мајка ми, таа да ти била за брчки, јас се нашлапав на раце, и си добив алергија....цели раце ми се вжарија...среќа ми се повлече бргу, па си поминав без лекарства[sm=smiley36.gif]




stela -> RE: РР Плажа (28.6.2012 13:32:07)

Ringerajki na zdravje kafeto i sredbata, mnogu mi e milo sto si se vidovte, a za mene mi e krivo sto ne dojdov ama stvarno ne mozev, ama bas eden kup raboti se poklopija, znam jas kaj mene e stalno taka, a nema kade da go ostavam maliot osven tatko mu da go cuva. Raspolozena sum za naredno druzenje, ve pozdravuvam site i epten ste mi pozitivni [sm=bravo.gif]




mama toci -> RE: РР Плажа (28.6.2012 13:38:39)

Eve me i mene !!!! Samo da znaete,sekoj den ve citam,so vas sum,vo tek sum so se sto vi se slucuva,ama epten sum vo guzva i nemam vreme da pisam.Bidete mi pozdraveni i ostanete taka pozitivni i ponatamu [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




kikicka -> RE: РР Плажа (28.6.2012 13:57:42)

еве не и нас,крвта ни е супер ама педијатарот ни е на годишен а сакав онака на контрола,дека мрсолава е и има некое блгмче,ке треба да ја прејадам и да го поврати. Си пијам сега пивце,Л нана и то.Да не ме мислите [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




arh_diz -> RE: РР Плажа (28.6.2012 14:36:49)

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Супер си поминавме вчера на кафе! Јас само на кратко поминав, го оставив Филип со татко му и киднав. Се замуабетивме со Оливија и после трчав до дома, морав до пред фудбалот да стигнам [sm=jezicek.gif]

Ангелина, Андреј и Ања беа мирнички (барем додека бев јас таму). До душа, Андреј нешто лут ни беше [sm=smiley36.gif]

Ајде следна дружба на подолго и на поотворено. Што би рекла Виктори, на трева [sm=smiley36.gif]

Туку, арх_диз не дојде, а прво со неа тргна дружбата за кафе [sm=smiley36.gif] Ајде репирза да правиме викендов ако сте расположени.


Nemozev da dojdam od opravdani pricini , mnogu mi e zal se nadevam za vikend ako organizirame druzba ke dojdam
Izvinete devojki[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Mihaela 2010 -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:02:28)

Dobro utro zenskiiiiii...ajde jas prva da ja otvoram plazava,da gi namestam stolicive i cadorive,i da se optegnam uz kafe i cigarce....
Koj e za neka krene dva prsta[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:14:02)

Јас [sm=bravo.gif]

Како добро би ми дошло такво сценарио во моментов...во петок се работело? [sm=smiley21.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:18:26)

Добро утро и од мене!

Вчера за првпат бев на Градска плажа (онаа позади Луна паркот). Луѓе, тоа е РАЈ за деца! А и за мајки богами. Само доколку не ви пречи детето малку да се извалка :)

Бевме со колешките на кафе таму. Го соблеков бос Филип, го пуштив во песокот. Келнерот му донесе еден куп кофички, лопатчиња и играчки, се утепа детево од играње. Си има онаков замок-балон, лулашки, лизгалки... И додека мама пие кафе на раат, дете ќе се изнаигра, глас не му слушнав.

Ја предложувам локацијава за следна дружба!




Џесика -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:22:47)

Оооо може може, јас сум за, само балонот да го немаше, оти и детето ќе ми го нема [sm=smiley36.gif] инаку за во песок добро би ни дошло мала импровизација нам, оние кои нема да мрднат од Скопјево... еве денес петочки турско посно каве, ми мириса под нос ама ич не ми е привлечно... ех бар утре да не се работеше....[sm=smiley36.gif] многу сакам ама ај...




AnnaMolly RR -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:36:52)

Еј, Џес, многу е мало тоа замочето! Мене до половина високо ми беше, а не сум некој голем човек :)

А јас сум на работа и утре и задутре, ама ако сакате може околу 6-7 да одиме на плажа! [sm=jezicek.gif]

Инаку, Џесика, сум ти нашла двојничка! Жената на еден колега на мм е твоја КОПИЈА! И изглед, и зборување, и некои потези... А бе ептен!




vezilka RR -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:48:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

...во петок се работело? [sm=smiley21.gif]


Баш ова сакам да и кажам на шефицава моја сабајлево, башка утре сум на свадба, и вчера откако се „офустанив“ [sm=jezicek.gif] влегов у свадбарски филм и сега ич, ама ич не ми се работи [sm=smiley36.gif]

Леле и мене ми се пие кафе, ама раат-кафе, а не ред кафе, ред трчање по дете [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif], што вика мајка ми е за тоа ќе почекаш десетина години [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Ама ако Филип се заиграл и ја остаил AnnaMolly раат може и мене ќе ми успее, а што велиш комшике?




Џесика -> RE: РР Плажа (29.6.2012 9:49:31)

Хахахах, баш сакам да ја видам, да се видам од страна [sm=smiley36.gif]




Ikana -> RE: РР Плажа (29.6.2012 10:02:42)

Добро утро на сите прекрасни девојки!!!
Јас ко со мокра чорапа некој да ме удрил се осеќам, не можам да се освестам!
Ме тераат да одам во Маврово моите, ама ич не ми се оди, зошто повеќе ќе ми биде умор, отколку одмор, башка треба пола стан да го преселам пак...немам сила веќе!
Туку каков чуден сон сум сонувала, и толку реален, што не можам да си дојдам на себе!
Да ви се пофалам, вчера окапав 3 саати на фризер, ама конечно сум си пак плавушка, шатирана, и за недела, две една фарба и ќе си дојдам на старата јас[sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР Плажа (29.6.2012 10:04:50)

Везилка, гарант и Никола ќе се изнаигра!

А Џес, ќе ти покажам слика, како да се гледаш себеси едно 5-6 години помлада :)




nadica -> RE: РР Плажа (29.6.2012 10:37:24)

kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek




Џесика -> RE: РР Плажа (29.6.2012 10:50:03)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek

Значи дневникот ти е перфектен, краток али убиствен!!! Ме расплака женоооо....




nadica -> RE: РР Плажа (29.6.2012 10:58:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

kako ste zani?
jas stanav porano od voobicaeno :) se napiv kafe so otvoreni prozorci na dnevna svetlina citajki ve sega da ve pozdravam pred da spustam roletni i da se skrijam podgotvuvajkio rucek

Значи дневникот ти е перфектен, краток али убиствен!!! Ме расплака женоооо....


ti blagodaram na komplimentot [sm=smiley9.gif] porano pisuvav poveke sega se vrakam vo forma pa ke ima za citanje




Pepelaska * -> RE: РР Плажа (29.6.2012 11:37:09)

надица, прекрасно е, се пронајдов денес во ова.Како си ме погодила право в срце.
Тука не е многу жешко, дувка ветре супер е, јас ке одам по резултати од брис па белки здрава сум[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>