RE: РР Плажа (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Beatris -> RE: РР Плажа (27.6.2012 15:49:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

9 miljardi se plaka. [sm=smiley36.gif] oprciv 270 denari za onaka, i uste za pienje i taka. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ama sea golemi se, mozat zmurka da igraat okolu masi i stolici. da nerviraat gosti. [sm=jezicek.gif]


Или да трчаат по А! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] АнаМоли ај ја и ти ќе бараме 2 деца да ни примат по таа цена зашто се помали [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Olivia -> RE: РР Плажа (27.6.2012 17:43:52)

Јас се движам со кола од Ченто накај Форца(иако појма неам кај е, ќе треба некој да волонтира да ми објасни каде точно е) можам да соберам некој уз пут, лет ме ноу[sm=smiley2.gif]




Ikana -> RE: РР Плажа (27.6.2012 18:12:41)

Е па дечки здраво од новата/старата ни дома! Бебето е распакувано, работите исто, остана мојот куфер[sm=smiley36.gif]
Убаво да си поминете на средба, и од утре кој ќе биде низ град нека вика за кафе!




Maca25 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 20:02:25)

Иканка, сте ти и М. за една прошетка по градски ѕид? Јас и Н. секоја вечер се изморуваме таму, па може да ве собереме. Баш сега се мислев дали да искачам, ама утре сум таму гарант. [sm=smiley1.gif]




Ikana -> RE: РР Плажа (27.6.2012 21:01:22)

Маца ма сега гледам дека си пишала...како не сме, секогаш сме за друштво! Ајде еве фора денес да се досредиме, и од утре викај за друштво!




Melanija RR -> RE: РР Плажа (27.6.2012 21:09:47)

Pozdrav od Hanioti do site rr-ki [sm=bravo.gif]
Vremeto top,osven denes ne razbudi strasno nevreme, ama sega e super,moreto mirko i toplo. Se citame [sm=sloncek.gif]
P.S.denes vidov edna ringerajka vo Hanioti pozdrav do nea [sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:18:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Маца ма сега гледам дека си пишала...како не сме, секогаш сме за друштво! Ајде еве фора денес да се досредиме, и од утре викај за друштво!

Иканке, утре обавезно се наоѓаме и шеткаме заедно. ааа и сладолед може да јадеме. тамам Н. и М. да се упознаат, а и да ти дадам тоа за М. што го чувам [sm=smiley1.gif] Супер што си ми сега тука блиску![sm=bravo.gif]




kikicka -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:40:28)

Поздрав од Мк до тоа грцијата мхмхх........Убаво да си минеш Меланија,барем Ханиоти е супер местоза шетање.

Јас сум кучи,и мислам дека ке сум за частење ама тоакога ке сум 100% сигурна ке частам. Инаку пуфли ни едни ви реков дека сте оф топик вие пак по ваше. Маме[sm=smiley35.gif] мамино!




Natuska85 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:42:27)

дечкии бе..се дружевте денес??[sm=smiley12.gif].Јас дури сеа читам за дружбава два дена не сум на работа после излечена гнојна ангина во понеделникот се нафрлив цела..уртикарија...ослабнат имунитет и многу јаки лекарства за ангината.И така два дена дома си седев,сега средена сум,утре одам на работа и тоа директива за Кичево на судеење[sm=hudicek1.gif]

Туку честито плажичка,за убави работи да си ја користиме. се израдував ептен кога видов Оливиа дека ни се активирала пак.[sm=smiley31.gif] ве и пишувајте детали од дружбата




Natuska85 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:44:35)

Кико тука си ма,дај стави нешто да се напиеме овие три дена незнаеш како сум истенчена,само на печен зеленчук сум[sm=smiley19.gif]

Меланија нурни се еднаш и за нас во тоа убавата вода[sm=smiley36.gif].И да ја најдеш продавничката кај што има убави сандали се по 10 евра[sm=smiley36.gif]




Ikana -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:48:46)

Јас нешто жестоко ќе ставам, малце да се олабавиме, може по една водка мартини??
[img]http://www.thebarsopen.com/images2/3_029.jpg[/img]




kikicka -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:51:47)

Леле Нато,сега те помислив кај си што си. Ти па ептен нежна пица сибила,тууууууу !!![sm=smiley36.gif]
А за пиењее да почнам уште сега а??? Ај ке ставамјас па ако не ви стигне,турете и вие дека јас се факам нокна смена за чистење по дома.
Еве ни ја плажата навечер,ајде сите !!!
[img]http://ww1.prweb.com/prfiles/2010/08/03/564124/CCIggiesNight.jpg[/img]
[img]http://thebeehiveblog.net/wp-content/uploads/herbalsodas.jpg[/img]
[img]http://wallstcheatsheet.com/wp-content/uploads/2010/04/Lodge-BeachDrinks.jpg[/img]




kikicka -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:53:17)

[sm=smiley36.gif]Тебе изгледа убаво те олабавиле викендот,сега ке си свиркаш!!! Ја замати ли тимбата за свадбата или уште не се опушти??[sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Јас нешто жестоко ќе ставам, малце да се олабавиме, може по една водка мартини??
[img]http://www.thebarsopen.com/images2/3_029.jpg[/img]





Natuska85 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:55:41)

Ооо мартини,мммм,лајк,лајк,лајк[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Fiao -> RE: РР Плажа (27.6.2012 22:56:10)

Dojdov i ja da vidam ovde za koi plazi se prai muabet [sm=jezicek.gif], a baram ja sirota da vidam kaj ste se dogovarale za iskacankava gleam nigde nema, a temava za plaza za ziva glava ne ja otvaram [sm=jezicek.gif]
Natushke a bas te spomnavme so te nema, vo sekoj slucaj mislam deka bese dobra druzba a i forza e super mestence [sm=jezicek.gif] ama ajde za kompromis na drugite sledniot pat predlagam sobirnaka porano i vo park :)




Pepelaska * -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:04:23)

И јас сум за мартини, убава навечер плажава, ние цело попладне шетаме, нозете ми паднаа ,одвај го искапав детево и то акапна за спиење ,




Ikana -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:21:03)

Леле ма Кикичка ме прочита ко букварче[sm=jezicek.gif] Си се напив на свадбата, имаше акција малце ко на времето[sm=smiley36.gif]

Сега се гледам на сликиве убаво, ко принцес крофна сум е[sm=hudicek1.gif]те беља[sm=jezicek.gif]




Natuska85 -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:22:38)

А јас ко да осетив недела вечер земјотрес[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Имаш слики???и сеа трчам да ве видам[sm=smiley36.gif]




Viktori -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:23:47)

Супер кафе со супер луѓе. Мило ми е што ве видов сите![sm=smiley27.gif]




Ikana -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:23:49)

ХАХАХ ќе постам сега затоа Натушке едно месец и кусур[sm=jezicek.gif]
Да овие беа од мојот апарат, другите треба да ми ги дадат[sm=smiley36.gif]




kikicka -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:28:09)

ЦЦЦ не да те прочитв,натоа сликите кога те видов веќе при крај додека ги гледав ,викам аааа Икана мало више попила[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Леле ма Кикичка ме прочита ко букварче[sm=jezicek.gif] Си се напив на свадбата, имаше акција малце ко на времето[sm=smiley36.gif]

Сега се гледам на сликиве убаво, ко принцес крофна сум е[sm=hudicek1.gif]те беља[sm=jezicek.gif]





kikicka -> RE: РР Плажа (27.6.2012 23:55:19)

ЕЕЕ бе толку?? Исквичите сеа за пиење.




Ikana -> RE: РР Плажа (28.6.2012 0:21:30)

Пали огин Кикичка, некој ражњич да утепаме[sm=jezicek.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР Плажа (28.6.2012 8:55:56)

Супер си поминавме вчера на кафе! Јас само на кратко поминав, го оставив Филип со татко му и киднав. Се замуабетивме со Оливија и после трчав до дома, морав до пред фудбалот да стигнам [sm=jezicek.gif]

Ангелина, Андреј и Ања беа мирнички (барем додека бев јас таму). До душа, Андреј нешто лут ни беше [sm=smiley36.gif]

Ајде следна дружба на подолго и на поотворено. Што би рекла Виктори, на трева [sm=smiley36.gif]

Туку, арх_диз не дојде, а прво со неа тргна дружбата за кафе [sm=smiley36.gif] Ајде репирза да правиме викендов ако сте расположени.




Џесика -> RE: РР Плажа (28.6.2012 9:18:10)

А значи ти и јас сме се разминале, јас кога дојдов тебе те немаше... инаку се заборавив, мм и Борјан шетаа надвор таму кај љуљашките на Јахја Кемал беа, па дојдоа после и окапавме, се замуабетивме со Оливиа и Темјана, дури и заборавив дека детето не ми е вечерано и дека треба сабајле во градинка да оди... битно се напунив со позитивна енегрија... и еве еден абер до Оливиа и Темјана... дома одма праша каде се САНА И АТОНИА [sm=smiley36.gif] реков ќе ве збори до октомври сега...[sm=jezicek.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>