RE: Големина на стомакот во бременоста (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


princessa -> RE: Големина на стомакот во бременоста (17.4.2013 9:56:42)

i mene isto ama sega koga ke si sporedam vo 7mi mi e pogolem od togas[sm=smiley36.gif]. Ako prodolzi vaka ke puknam[sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: dida

Vo prvata bremenost mi narasna vo 7mi mesec ama se izdrzuvase [sm=smiley1.gif]





deluxe -> RE: Големина на стомакот во бременоста (17.4.2013 10:12:13)

Vo vtorata bremenost sekogas stomakot e pogolem,barem kaj mene bese taka[sm=smiley36.gif]




masa -> RE: Големина на стомакот во бременоста (17.4.2013 13:38:07)

И мене ова ме загрижува [sm=zmeden.gif] пред некој ден разгледувавме слики во првата бременост 17-18 недела стомак одвај ми се познава,дури мислам сега во 11 недела ми е поголем,а имам и некое кг плус па се прашував до каде ли ќе одам[sm=smiley29.gif] гледајќи слики од Ким Кардашиан мислам дека се повеќе на неа личам [sm=jezicek.gif] не дека ова комплименти си давам,за зал обратно е...така сосе облини и стомак КРУПНА станувам...камо и после пораѓај да заличам на неа зошто сигурно за брзо ќе ја средат [sm=smiley36.gif]




kikicka -> RE: Големина на стомакот во бременоста (17.4.2013 13:46:58)

[sm=smiley36.gif] Сега сум како за 7 месец а не 4 месец. Во килажа не качувам ама стомак си е стомак.
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

Vo vtorata bremenost sekogas stomakot e pogolem,barem kaj mene bese taka[sm=smiley36.gif]





masa -> RE: Големина на стомакот во бременоста (18.4.2013 12:07:17)

Vcera dve prijatelki me prasaa dali ima nesto novo bez jas sama da kazam,a posle doma oblekov teenage bluza iii...kako 5-6 mesec izgledam.Vo prvata bremenost nosev tesni alista,vo siroki ne se bendisuvav,sega mislam nisto tesno nema da oblecam.Odvaj cekam da pimine narednata nedela da kazam 4ti mesec sum [sm=smiley36.gif]




temjanuska2 -> RE: Големина на стомакот во бременоста (18.4.2013 16:14:26)

I jas moram da se pozalam [sm=smiley19.gif] stomakot mi e mnogu golem,nemozam da se izbanjam kako sto treba,nemozam da se navednam konduri da oblecam,za hulahopki ni zbor ,a koga ke se obidam da se navednam taka si go pritiskam mesko sto posle cel den me bole,a imam uste mnogu za veslanje (30 ned sum)[sm=smiley19.gif]




Snow Queen -> RE: Големина на стомакот во бременоста (9.7.2013 11:50:15)

Кога ги заприметивте првите разлики во стомакот?...мислам од почетокот на бременоста.




rina13 -> RE: Големина на стомакот во бременоста (9.7.2013 11:56:39)

На 5,5 месеци




Melanija RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (9.7.2013 14:20:11)

Па веќе во 3ти изгледаше како може да има нешто и исто во 4ти но во 5ти тоа беше тоа [sm=smiley36.gif]




JovanaJ -> RE: Големина на стомакот во бременоста (1.8.2013 13:58:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Vcera dve prijatelki me prasaa dali ima nesto novo bez jas sama da kazam,a posle doma oblekov teenage bluza iii...kako 5-6 mesec izgledam.Vo prvata bremenost nosev tesni alista,vo siroki ne se bendisuvav,sega mislam nisto tesno nema da oblecam.Odvaj cekam da pimine narednata nedela da kazam 4ti mesec sum [sm=smiley36.gif]

Jas se pronajdov vo postov. Sega sum 11 nedela, no luge stomakov mi e poduen mnoooogu. Jas verojatno kako i so prvoto ke go nosam nisko, pa imam stomak dolu i gore nad papokot mi e poduen. Se cuvstvuvam kako 5 mesec da sum! [sm=smiley13.gif]
Na rabota nosam posiroki bluzi pa ne se primetuva, ama doma si se opustam i lele mnogu e golem. Jas ne ocekuvav deka tolku mnogu ke se poznava.
Za prvata bremenost gledam sliki nema stomak nikakov do 12 nedela, a sega nemozam da se prepoznaam.
Vcera odev so majka mi na lekar za nea, ama sum si go opsutila stomakot i koga kazav na sestrata deka sum smao 11 nedela, se zacudi ne znaese sto da mi kaze. [sm=smiley13.gif]
Inaku jas ne sakam golemi stomaci na pocetok na bremenosta...[sm=smiley36.gif]




Snow Queen -> RE: Големина на стомакот во бременоста (30.8.2013 0:55:30)

веќе имам стомаче...уште недела дена и ќе влезам во 6ти, не е којзнае колкав ама се гледа и многу сум си горда на него.[sm=nosecka.gif]




Палешка РР -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 10:36:55)

Преку ОВАА СТАТИЈА ќе можете малку подобро да предвидите како ќе ви расте стомачето [sm=smiley36.gif]
Проверете кога плодот ќе биде со големина на праска, диња, лубеница, тиква....и забавувајте се во бременоста.

Инаку статијата е избор на нашата Felly RR [sm=bravo.gif]




masa -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 11:22:16)

Интересна е статијава,ама сите овие овошки и зеленчуци можат да се најдат во многу различни големини!На пример лубеницава...замислете да е од 15кг [sm=jezicek.gif] Гравиола немам видено(јас тука сум веќе),ама сума сумарум на темава како бев тргната кај 6-7 со мешето мислев огромна ќе бидам (некаде како со лубеница од 15 кг се замислував),ама добра сум еве последна недела а денес сестрата што ми правеше цтг ме праша дали сум влезена во 9ти [sm=smiley36.gif] јас тоа како комплимент го сватив а и навистина ми е онака нормален и не толку голем стомак како за пред дораѓај и како за бебе кое се прогнозира да биде големо околу 4кг




tnade -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 11:55:41)

vo prvata bremenost koga otidov na poragaj meseto mi bese pomalo od sega koga sum 6 mesec [sm=bravo.gif] mnogu mi e cudno i interesno, mu se raduvam ko malo dete.....uzivkam i rastammmmmmmm




Bethany -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 13:37:59)

јас имав огромен стомак, ама огромен! Сите мислеа дека носам близнаци, или да е бебето едно 4 кила.
А оно ништо, бебето мало 2950, се ми во стомак отиде. И се чудам да немам ниту една стрија, мислам среќна сум што е така [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 13:58:17)

Jas pa i nemav mnogu golem stomak ko sto gi ima,a i bebus se rodi 2900,a i jas nemam nitu edna strija,ama ni edna na stomakot




deluxe -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 17:31:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

јас имав огромен стомак, ама огромен! Сите мислеа дека носам близнаци, или да е бебето едно 4 кила.
А оно ништо, бебето мало 2950, се ми во стомак отиде. И се чудам да немам ниту една стрија, мислам среќна сум што е така [sm=smiley1.gif]



И кај мене беше исто,стомак како за близнаци,јас поправена 40кг,[sm=duda.gif]беше голем 3,750гр ,а стрии немам ни една,од двете мои ооогроомни бремености стомакот ми е мазен како никогаш да не сум раѓала[sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (29.10.2013 18:46:15)

Јас се тешам дека овој пат нема да бидам огромна. Сега сум 11 недела, и уште никој не ме прашал. А прошлиот пат ова време веќе имав видлив стомак. Ајде ќе видиме.




snowbool -> RE: Големина на стомакот во бременоста (6.11.2013 21:46:34)

Stomakot pocna naglo da mi raste vo 5 mesec i sega veke nalikuva na edna ubava lubenica vo 8 mesec , se gordeam so stomakot ako mi e takov i ocekuvam uste da raste bebusot do 9 mesec neka porasne toa malo sustestvo ako veke se zdebeluvam i rastam neka se odi kaj nego...[sm=smiley36.gif]




princessa -> RE: Големина на стомакот во бременоста (7.11.2013 10:22:39)

mene vo vtorata bremenost stomakot mi bese ogromen, ama samo stomak imav nisto drugo. Koga otidov da se poragam i toa so 40+1 sestrata mi rece: otpozadi da te gleda covek nema da kaze deka si bremena[sm=smiley36.gif]
Bebco bese 3900g. Koga go rodiv slednite 3 dena mi se poznavase malo stomace a posle 3ot den kako nisto da ne se slucilo, kako da ne sum bila voopsto ni bremena. A dve deca sum rodila. Voopsto nemav problemi so kilogrami i strii. Toa mi e vajlda genetski. Mamo ti blagodaram!




SJ01 -> RE: Големина на стомакот во бременоста (26.7.2014 10:52:56)

Zdravo na site, jas sum prilicno nova ovde i bi sakala da dobijam sovet od vas, vidov deka zborite za golemina na stomak i me interesira dali nekoj moze da mi kaze kolkav treba da bide plodot za 5 nedela ?
Kaj mene e komplicirano zatoa sto ne se sekavam na tocniot datum od poslednata menstruacija i sega e haos toa...mi rekoa deka sum okolu peta nedela ama deka imalo zabaven rast na plodot, ako nekoj znae nesto ve molam pisete mi. Fala odnapred




AnnaMolly RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (26.7.2014 11:05:57)

SJ01, добре дојде на Рингераја! Рано е да се каже во 5 недела колкаво треба да биде, тоа е многуу малечко точкиче. Почекај уште некоја недела, таму накај 7, кога треба да се чуе срцева акција, па тогаш најубаво ќе се види колкаво е и дали заостанува или не со растот.




AnnaMolly RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (26.7.2014 11:07:34)

А јас сум 14 недела и имам стомаче асално видливо. Со првата бременост тек во 5,6 месец почна вака да ми се познава.
Ама почнав со 65 килограми, сега имам 63, што значи дека 2 кила сум ослабела поради мачнините што ги имав.
Сега полека почнуваат да се намалуваат и се надевам ќе се стабилизирам. Ќе ви направам едно селфи од стомакот :)




AnnaMolly RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (26.7.2014 13:13:43)

Еве го моето стомаче во точно 14 недела [sm=nosecka.gif]

[img]http://www4.slikomat.com/13/0726/wgu-104430.jpg[/img]




Melanija RR -> RE: Големина на стомакот во бременоста (26.7.2014 14:00:24)

AnnaMolly RR ova ti e najubavo selfi [sm=bravo.gif] и личи на [sm=duda.gif][sm=rozacrtici.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>