RE: Бонбони и мастики (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Исхрана на децата



Порака


moni teo -> RE: Бонбони и мастики (11.6.2013 20:25:05)

deneska jas zadlabocena vo rabotata go gledam sim mi kako gricka bonbon i drzi 2 vo race go izgricka toa vo ustat i drugite dve gi frli sam :)




ole2004 -> RE: Бонбони и мастики (11.6.2013 21:06:27)

Eva gi otkri bonbonite i pocna da mi bara,no mnogu retko i davam,a mastika ne probala i ne bara.




Bethany -> RE: Бонбони и мастики (11.6.2013 21:31:13)

Немам му давано се уште, не верувам ниту дека ќе биде наскоро.
Додуша вчера си купув Бони Топ, ги видов во продавницата и ги земав за себе, немам јадено од нив со години. Му понудив на малиот, тој нејќеше и нејќеше. Не мислам ниту дека ќе го привлекуваат такви работи за долго време.




marchi -> RE: Бонбони и мастики (28.10.2015 17:31:52)

Што мислите за мастиките против кариес за деца?




Felly RR -> RE: Бонбони и мастики (29.10.2015 7:46:06)

Марчи, има такви детски мастики?




lukajana RR -> RE: Бонбони и мастики (29.10.2015 9:17:39)

И мене ме заинтересира [sm=smiley1.gif] ,Марчи мислиш на детските Орбит мастики или ова е нешто друго ?
Јас на Л му давам некогаш мастики а бонбони не купувам ама и не бара освен тие Цедевита ,обично ако ги види во аптека знае да побара ама и тоа е ретко




marchi -> RE: Бонбони и мастики (29.10.2015 21:15:22)

Da. Ima orbit za deca, prijaten ovosen vkus




sandriana RR -> RE: Бонбони и мастики (30.10.2015 12:59:18)

Т џвака од детските Орбит мастики, а не е фан на бомбони, освен од време на време знае да побара ПЕЗ или Тик-Так.
Не ми особено ќеиф за бомбоните, но бидејки е многу ретко, еднаш во 2 месеци да речеме, не и бранам.




Felly RR -> RE: Бонбони и мастики (30.10.2015 15:09:25)

Марчи, јас па мислев некои посебни мастики се тие[sm=smiley36.gif] Ама дека нешто спречуваат кариес, не верувам баш - ако не се мие редовно запчиња, и ако се конзумира храна богата со шеќери, не верувам дека мастики би помогнале.
М уште од малечка не беше некој љубител на мастики и така си остана, а бонбони сака најмногу некои меки, како кики бонбоните.




marchi -> RE: Бонбони и мастики (30.10.2015 19:16:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Марчи, јас па мислев некои посебни мастики се тие[sm=smiley36.gif] Ама дека нешто спречуваат кариес, не верувам баш - ако не се мие редовно запчиња, и ако се конзумира храна богата со шеќери, не верувам дека мастики би помогнале.
М уште од малечка не беше некој љубител на мастики и така си остана, а бонбони сака најмногу некои меки, како кики бонбоните.

И јас не верувам дека ќе спречат некаков кариес, додуша не сум баш за мастиките.




Defne90 RR -> RE: Бонбони и мастики (31.10.2015 20:10:25)

Моите и двајцата сакаат мастики и уште од мали џвакаат.Посебно малиот не може ако денеска не поминат барем две три мастики низ неговата уста.Инаку им давам од тие орбит детските што се,ама неретко им купувам и чунга лунга и некои други мастики.Бонбони баш и не се љубители на нив и не ги конзумираат многу многу.




marchi -> RE: Бонбони и мастики (1.11.2015 12:32:00)

Стефан е љубител на бонбони и цела кутија да му се даде цела ќе ја изеде. И лижавчиња исто сака, мастики послабо, повеќе му е за оние лепенки како тетоважи што се.




Melanija RR -> RE: Бонбони и мастики (1.11.2015 22:49:39)

Не досега 26м [sm=smiley1.gif] а како што е лапач ни на 5год нема да бу дадам ниту бомбона ќе се удави.За друго немам намера баш да дадат освен ако во некоја ситуација сака да проба




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]