RE: Сакаме две црти!!! - II дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


emaaaa -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (27.11.2012 20:49:48)

se zapisuvam na spisok i jas za 10 dekemvri [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (28.11.2012 13:58:31)

Dali nekojA od vas pravela beta hcg vo Adria Lab i da i izleze pozitivno me interesiraat vrednostite da gi proanalizirame




Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (28.11.2012 15:39:10)

vo ponedelnikot beta hcg 41,5 denes sreda 211 [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Bogdancanka -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (28.11.2012 17:24:57)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]честитки Сања[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (28.11.2012 18:53:12)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] na site vi prakam guski [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] i vi posakuvam vo najbrzo vreme da si gi vidite [sm=rozacrtici.gif] ili pak [sm=modricrtici.gif] i pokraj se ne ja napustam temava tuka sum i ke cekam drugiot mesec mnooogu pozitivni testovi fala za razbiranjeto i za sovetite ... [sm=nosecka.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (29.11.2012 13:03:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

zdravo na site ima eden problem cela nedela odam vo sistina pravev HSG vo red e sve mi rece
samo levata strana malce tie Zapusena pola od kontrasot vleglo pola ne mi rece moze da e zapuseno a
moze i stegnata si bila. sega folikulite bez lekarstva pred 3 dena
mi bea vodeciot
folilul 13 mm drugite 11 mm u petok pak treba da
odam za vidi kolku porasnale a vcera odnesovme
sperno gram so mm pa da vidime sto e so nege, sega problemot mie Zasto tolku odoguvlacuva
ne mi dava nikakvi lekarstva a skoro cela nedela odam kazete mi sto da
pravam sakam sto pobrzo da gi zatvoram ti vrati daj boze so dve [sm=modricrtici.gif]





marija/ -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (29.11.2012 14:36:41)

Честитки Sajna, имај лесна и убава бременост,[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] знам колку многу се изнамачи за да ги видиш [sm=rozacrtici.gif]
Инаку да ви кажам, бев на преглед и ми кажаа дека сум бремена со женско бебенце[sm=smiley1.gif]
И на сите Рингерајки кои ги очекуваат [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] им посакувам во најскоро време да си ги видат, позз [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




RAZOCARANA 19 -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (29.11.2012 14:42:46)

Sajna i Marija vi cestitam na dvete...Imajte lesna bremenost

od srce ^^^




marija/ -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (29.11.2012 15:45:13)

Фала RAZOCARANA 19 [sm=smiley1.gif] ама јас уште во август пишав дека останав бремена, сега само сакав да го кажам полот на бебенцето. Сепак мнооогу ти фала за искрената честитка а тебе ти посакувам да ти се исполни најголемата желба [sm=smiley1.gif]




RAZOCARANA 19 -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (29.11.2012 17:14:03)

Se najubavo mila <3




Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 13:03:51)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] eve mili najnovoto treto po red BETA HCG 510 [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] mnogu sum vozbudenaaa uste nemozam da si poveruuvaaam sega za edna nedela mi zakazaa prvo eho da go vidime gravceto malo




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 13:44:32)

Sajna [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
преубава вест [sm=bravo.gif]
Немој да не заборавиш читкај не понекогаш [sm=smiley2.gif]




marija/ -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 16:24:16)

Браво Sajna [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]
мноооооогу ми е мило
[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 16:24:56)

kakovooo zaboravaaanje tuka sum dur ne iscekam drugarcinja mnogu za moeto gravce malo [sm=smiley36.gif]




bella80 -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 22:55:22)

Cestitki Sanja[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Da imas preubava bremenost!




zzaa -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (30.11.2012 23:07:32)

cetito sanja[sm=bravo.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 13:55:32)

[sm=sloncek.gif]За тест чекаме:[sm=sloncek.gif]

[sm=9nebesa.gif]Sajna [sm=nosecka.gif]


Anne^ 24 октомври ???
nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Нивеа 8 декември
Алаи 8 декември
emaaaa 10 декември
carina 14 декември
Ummu_Ajna 18 декември
Melanija RR 20 декември
bushavka 20 декември




margaritka -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 19:42:15)

Здраво пријателки :) Имам еден проблем и се надевам дека некој од вас ќе може да ми излезе во пресрет со слично искуство или совет. Имам редовна менструација и овулација, при што редовно мерам базална температура и секој пат откако ќе добијам температурата паѓа, нели како што е редот. Овој месец добив една недела порано, прво мислев да не е имплантациско крварење но беше поинтензивно за да биде тоа, но сепак некако различно од регуларната менструација. Ме буни тоа што денес е веќе седми ден одкако крварам, сега е многу слабо крварењето но базалната температура не ми е воопшто спупштена. Вчера (13ти ден од овулација) правев тест на бременост и излезе негативен. Отидов и на гинеколог, докторката ме погледна на ехо и рече дека нема бременост. Но денес си размислувам дека доколку би имало бременост не би била ни во 4та недела влезена и не би можело воопшто да се види било што на ехо толку рано. Мокрача за ХЦГ не ми зема. За крварењето ми рече дека се работи за некој забеган шуплив циклус. Но не ми е јасно, благото крварење не престанува, базалната температура ми е сеуште висока, градите ми се огромни а од симптоми чувствувам само интензивен замор. Ве молам за ваше мислење! Однапред сум ви многу благодарна :)




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 21:22:16)

margaritka велиш дека ти е 7 ден како крвариш а спомнуваш вчера ти бил 13 ден од овулација.
Ако добро разбрав ти си добила на 21 ден и веќе 7 дена крвариш ,што значи 28-29 ден од последен циклус ,и 13-14 ден од овулација од овој циклус.
Јас би те советувала да си провериш преку крв за да не се мислиш,земи си упат од општ матичен и за 50 денари ќе знаеш на што си.Ако си бремена да преземеш нешто.
Искрено се е можно.Ти посакувам среќа [sm=smiley1.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 21:30:19)

zdravo na site. jas vecerva vo 00h idam da ja primam hormon inekcijata, pa vo ponedelnik vo 16h ke mi bide prva inseminacija vo moj zivot. hehe go molam Gospod da dobijam dve crti isto i za vas Amiiinnnn [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




margaritka -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 21:51:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

margaritka велиш дека ти е 7 ден како крвариш а спомнуваш вчера ти бил 13 ден од овулација.
Ако добро разбрав ти си добила на 21 ден и веќе 7 дена крвариш ,што значи 28-29 ден од последен циклус ,и 13-14 ден од овулација од овој циклус.
Јас би те советувала да си провериш преку крв за да не се мислиш,земи си упат од општ матичен и за 50 денари ќе знаеш на што си.Ако си бремена да преземеш нешто.
Искрено се е можно.Ти посакувам среќа [sm=smiley1.gif]


da tokmu taka vo vrska so denovite. nishto ne mi e jasno, cel zivot imam redoven ciklus. sekako ke napravam test za da znam na sto sum. Fala ti Melanija :) i sekako mnogu srekja na site sto ste ovde :)




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (1.12.2012 22:03:57)

margaritka се надевам ќе ни пишеш [sm=smiley31.gif]
[sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=modricrtici.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (2.12.2012 16:11:55)

zdravo moze nekoj da mi kaze sto znaci bta hcg




Bogdancanka -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (2.12.2012 18:24:16)

beta hcg e hormon za bremenost i koku e pogolem tolku e podobro.




bushavka -> RE: Сакаме две црти!!! - II дел (2.12.2012 19:01:13)

zapisete me na spisok za 20 dekemvri [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>