RE: Скапа-ефтина струја (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Neurotoxin RR -> RE: Скапа-ефтина струја (10.3.2016 12:25:22)

i jas mislam deka e mnogu toa sto plakate, nie tolku plakame ama se greeme na struja




MademoiselleNina -> RE: Скапа-ефтина струја (10.3.2016 12:48:15)

Можно ли е да расипан бројачот?
А инаку двајца живееме само.




marchi -> RE: Скапа-ефтина струја (10.3.2016 19:08:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Имаме парно градко, значи за греење не употребуваме струја. Само фрижидер, шпорет, машина за перење, машина за садови и бојлер. Толку.


prvo spored komentarot tolku smetka ne e mnogu tuku e premnogu,kaj nas edna moja vunja plakja 4000 - 5000 edna smetka struja ama za kujkata taa kaj sto sedi i kujkata kaj sto sedi sin i.




lukajana RR -> RE: Скапа-ефтина струја (10.3.2016 22:22:37)

Нина најдобро да си пријавиш да ви го проверат бројачот или чекај ја наредната сметка може не ви го читале бројачот само паушално си пишале потрошена струја [sm=zmeden.gif]
Ние не се грееме на струја ,само апаратите што трошат и плаќаме околу 2500-3000 илјади и тоа се на скапа ,само машина пуштам на евтина [sm=smiley1.gif]




MademoiselleNina -> RE: Скапа-ефтина струја (11.3.2016 1:06:07)

Затоа и прашав, да видам дали е реално или не. Решивме ќе бараме да го сменат саатот или да го проверат барем. Но се плаќа и за тоа, околу 1200 ден.
Инаку 2 месеци по ред е толкава сметката.




marchi -> RE: Скапа-ефтина струја (11.3.2016 12:02:21)

kaj nas domam konstantno ide smetka od 2000 do 3000 maksimum ama povremeno sestra mi si koristi grealka vo nejzinata soba i kopatiloto za kapenje go zatopluvame so grealka,za eftina struja vodime evidencija koga treba da se pusti masina za perenje zasto za drugite aparati ne mozez da se pridrzuvas do toj stepen




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]