RE: Бебе/дете на свадба? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


marchi -> RE: Бебе/дете на свадба? (23.4.2015 13:31:20)

zavisi kako e nauceno deteto,zatoa jas uste od prvata den go ucev na galama,taka i mi zaspivase doma pa zatoa i nemavme maka na svadba,no kolku pogolemo dete tolku pogolemi maki [sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Бебе/дете на свадба? (23.4.2015 13:42:36)

Леле и јас не би одела и ради би си седела дома ама мм вика срамота било ептен сме блиски дури и соба за бебето ни уплатиле па ептен да не испаднеме дивтари[sm=smiley36.gif] иначе и јас не сум за носење бебе па и дете на свадба и обично кај подалечни роднини или кај пријатели не носам само ептен кај најблиски




Malecka23 -> RE: Бебе/дете на свадба? (23.4.2015 19:00:33)

M ja imam dva pati noseno na svadba.Bese interesno placese posto sakase da se fati na oro.Si igravme brkanica i taka.Sega sme kumovi vo juni na svadba.I ne bi gi nosela dvete.Sepak mislam deka apla ako mora togas ok ako ne ne sum za bebe na svadba.




lukajana RR -> RE: Бебе/дете на свадба? (25.4.2015 12:55:56)

Жени помина свадбата[sm=smiley1.gif] многу добро дури одлично,бебе ич не заспа ,сакаше во гужвата,на сите им се смееше, дури и оро играше ,додуша многу од гостите и беа познати и сите ја држеа по малку ,мама играше[sm=smiley1.gif] и супер поминавме.
Значи зависи од детето дали да го носиш на свадба заклучок од нашава свадба[sm=smiley36.gif]




Melanija RR -> RE: Бебе/дете на свадба? (25.4.2015 13:39:32)

lukajana RR супер што било супер со Ј [sm=smiley1.gif] ние го носевме М на мала свадба и исто супер поминавме ,вечерна беше. Децата сакаат музика,движење и луѓе,само да се темпира доењето/јадењето и спиењето[sm=bravo.gif]




deluxe -> RE: Бебе/дете на свадба? (25.4.2015 14:55:42)

Jas so F nemam problem so svadbite[sm=jezicek.gif] uste na 1godinka bese na svadba kaj bratuceda moja,potoa kaj drugarka,super si pominavme na dvete svadbi.Sega na 16 maj ne ocekuva uste edna svadba kaj brat mi,ne se somnevam deka ke ima problem,F saka muzika,saka da igra\trcka,saka guzvi[sm=jezicek.gif] Ke bide veselo[sm=bravo.gif]




marchi -> RE: Бебе/дете на свадба? (26.4.2015 10:08:46)

aj ostavi toa tuku koga kedojde vreme za slikan je...sto ako deteto si igra i pravi faci?kako ke seslikas normalno[sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Бебе/дете на свадба? (26.4.2015 12:52:25)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

aj ostavi toa tuku koga kedojde vreme za slikan je...sto ako deteto si igra i pravi faci?kako ke seslikas normalno[sm=smiley36.gif]


Ќе се сликаме нормално,па тоа е дете не знае да позира[sm=smiley36.gif]Нека е со фаца на сликата,ќе се смее кога ќе се види понатаму[sm=jezicek.gif]




lukajana RR -> RE: Бебе/дете на свадба? (26.4.2015 17:21:56)

Па и не мора да позира децата се секогаш убави на слика [sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Бебе/дете на свадба? (29.4.2015 0:32:12)

ne stvarno me fati smea koga pomisliv na taa situacija zatoa morav da objavam [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]