RE: Слабеење (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> СлабеењеПорака


miana -> RE: Слабеење (15.5.2013 23:07:55)

Јас си купив неделна диета според крвна слика и БМИ за 45 денари и чекам да ми ја пишат ,па ке почнам со неа.
Инаку сте чуле ли за она што го рекламираат на скај тв shot for slim? Течност во шишенца,што се слабеело од 5 до 25 кг?
Ова ми заличи на интересно...
Andriance -> RE: Слабеење (15.5.2013 23:20:46)

Де мори миано тебе апла ништо неможе да ти промакне кога е слабеење во прашање...
башка..тие бараат само некој како тебе ахахха
ако сакате.....само дигнете ја слушалката ахахха
нема везе,не сум ни јас ништо поарна..еве ај и тебе да те упитам...ЛИПОВОН? ти звучи познато?
miana -> RE: Слабеење (15.5.2013 23:23:50)

не бе,поима немам што е ама мислам дека во темата таблети за слабеење,една рр-ка пиша за овие,па видете..Јас сум скептик за таблети-после искуството со слим лајн - не ,фала [sm=smiley36.gif]
Јас сепак ке си се почастам неколку техни спа ,пред одмор и ке си подржам диета и тамам...Само ми е мука што лани купив два пара купачи од лиска ( не сакате да знаете колку пари лупнав [sm=hudicek1.gif] ) а сега корпите ке ми шлапаат [sm=smiley19.gif]
Sanja -> RE: Слабеење (11.6.2013 12:40:48)

Слабеењето ми е главна преокупација сега пред одмор. Освен со намалување на внесот на храна со друго не се ни обидувам да си помогнам. По вежбањето не сум, наутро пијам млака вода со мед и лимон тоа малку ми помага да го убрзам метаболизот на почетокот од денот. За еден месец намалив 3 кг. Е сега по планот за уште 3 недели колку што ми остануваат до одмор треба да ослабам уште 3. Ќе мора да се потрудам посериозно!
temjanuska75 -> RE: Слабеење (11.6.2013 12:48:11)

Јас на ова поле се отажав од диети, држев една диета не симнав ниту килограм. Веќе два месеци вежбам, за ова јавно и се заблагодарувам на Калипсо. Читајки ги нејзините постови и јас почнав да вежбам со Џилиен Мајклс и е многу ефикасна, сега сум второ ниво и плус ги комбинирам нејзините вежби за стомачни и јога вежбите. Во килажа симнав околу 2 кг. но телото ми се смени, потенок ми е струкот, послаби рацете и целулитот ми се стопи. Е во последно време не сум толку редовна М. доцна си легнува и немам време, ама си ветувам дека порано ќе станувам за вежбање.
Благодарам уште еднаш Калипсо.
Calypso -> RE: Слабеење (11.6.2013 12:55:21)

Нема зошто, навистина се супер нејзините вежби, само треба упорност и никако откажување! Инаку, јас одев на пилатес/аеробик последниве два месеци и супер ми беше, сега дома продолжувам со Insanity workout. Не е лесно, ама треба труд. Барем не си ускратувам ништо од јадење, а слабеам [sm=smiley1.gif] Кога ќе го поминам програмот, ако ми треба уште средување, планирам со Џилијан Мајклс да продолжам.
temjanuska75 -> RE: Слабеење (11.6.2013 12:59:34)

На Insanity workout оди сестра ми, нависта е многу тешко, но има мноогу видливи резултати. Луѓе што не ја виделе подолго неможат да се изначудат на ефектите. И јас сакам да одам со неа, но термините воопшто не ми одговараат. А инаку не се препорачува за луѓе што не вежбале претходно.
Bethany -> RE: Слабеење (11.6.2013 13:02:03)

Ме заинтересиравте со таа Џилијан, немам видено ништо од неа.
Јас одев на пилатес, јога, зумба со месеци, претходно само вежбав на справите, ама последниот месец-два поради обврските не можев да се организирам, и не бевме тука на периоди. Па сега ме мрзи да почнувам, а радо би пробала нешто и дома.
Ќе ја побарам на јутјуб, има ли таму?
mama_06 -> RE: Слабеење (11.6.2013 13:03:27)

Една проверена метода: наутро и навечер се пие по една чаша јогурт во која има исцеден еден лимон. Ова мене многу ми помогна. Сега не знам во килограми колку намалив, ама беше очигледно дека сум ослабена. Добро е што може да се пие и по неколку месеци, без проблеми за здравјето.
Calypso -> RE: Слабеење (11.6.2013 13:04:50)

Има на јутјуб, слободно барај, пиши Jillian Michaels 30 days shred, ќе ти излезе. Има и други програми, ама не се сите достапни на јутјуб, но од она што го има, ќе си најдеш нешто што ќе ти одговара.
Темјанушке, јас дома вежбам инсенити, се спремав претходно со пилатесот и вежбите на Џилијан. Во секој случај, не се форсирам, ќе вежбам колку можам.
JovanaJ -> RE: Слабеење (11.6.2013 14:06:41)

Jas vo princip ne sakam dieti, mislam deka nema da gi izdrzam do kraj. A i vtora rabota e toa sto, smetam deka toa e privremeno simnuvanje kilogrami. Ako ti se vratis povtorno na starata ishrana i naviki posle dietata, povtorno ke gi dobies istite kilogrami.
Namesto ova resiv kompletno da go promenam nacinot na ishrana, i zasekogas, konecno.
Znaci przena hrana ne ( ili epten epten retko), bel leb, bel oriz nikako, isklucivo integralen. Seker bel, znaci prosti sekeri ne jadam veke, se se sveduva samo na red ili kocka temno cokolado (70% kakao) koga epten ke me fati potreba za blago. Mesoto gledam da bide sekogas vareno, dinstano, ili peceno. Redovni tri obroci, i dve ovosni, ili zelencukovi uzinki izmegu. Pojadokot mi e sekogas ili zitarki, ili nekoj ovosen shejk so mleko ili jogurt.
I ete ova go praktikuvame po doma, veke dve nedeli i nemozam da vi opisam kolku dobro se cuvstvuvam. Poduenosta vo stomakot mi se namali vednas posle prvite dva dena. Znaci znacitelni 3 sm pomalku obem. Energija imam mnogu poveke od predhodno i sekogas vikam da sum znaela deka vaka ke se cuvstvuvam ke sum probala porano. [sm=smiley1.gif]
Sekako i vezbam, no jas vezbam veke 3 godini, nemam mnogu visok kg, mozebi 2-3, no imav malku stomak koj nemozev nikako da go izramnam i pokraj toa sto vezbav mnogu.
blond -> RE: Слабеење (11.6.2013 15:25:32)

Јас за време на постот ослабев 7-8кг. Без поголема физичка активност. Веке десетина дека правам само стомачки, склекови и чучневи, не се многу преоптеретувам, сакам само да се затегнам. Не ми треба повеќе слабеење. Калипсо и јас ќе го побарам дечкото, се надевам резултати кај сите ќе има[sm=bravo.gif]
cecko -> RE: слабеење (11.6.2013 21:16:27)

slim 5 na prirodna baza efektot ne e mnogu brz ama deluvaat
Bethany -> RE: Слабеење (15.6.2013 22:12:17)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Има на јутјуб, слободно барај, пиши Jillian Michaels 30 days shred, ќе ти излезе. Има и други програми, ама не се сите достапни на јутјуб, но од она што го има, ќе си најдеш нешто што ќе ти одговара.Ги најдов вежбите, и гледав и првото и второ ниво. Отприлика да видам какви вежби се. Се се мислам право да преминам на второ ниво, оти не сум баш без кондиција. Додуша не вежбав месец-два, ама ќе ми треба ден-два да се вратам во форма. Посебно сега пред одмор ми треба нешто посилно [sm=smiley36.gif]
Супер е женска, вежби се брзи, а таа е добар мотиватор. Од утре почнувам, од сабајле. [sm=smiley20.gif]
Bethany -> RE: Слабеење (17.6.2013 12:39:39)

Хехе, многу се прскам јас, веднаш на вториве да сум поминала пфффф
Едвај, ама едвај издржав и првите вежби да не си направам пауза, мислам пет литри пот од мене излезе [sm=smiley36.gif] ... Ух ама добро е!
temjanuska75 -> RE: Слабеење (17.6.2013 14:01:28)

Бетани и јас почнав од прво ниво, иако претходно вежбав, а два месеци без вежбање е многу, јас вчера вежбав 2 ниво, а немав вежбано две недели и осетив намалена кондиција, плус жешко е и потешко е. Инаку после вежбање пола час до час сум розева во лицето и се потам многу и чекам 1 саат да се стабилизирам инаку нема ефект туширањето кога продолжувам да се потам, затоа ми е комплицирано да најдам време за вежбање.
Инаку [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] што си почнала.
Bonzitka -> RE: Слабеење (29.6.2013 13:02:58)

I jas da se priklucam, cetvrt den od nekoja dieta od kardiologija,sveki mi ja dade. Zadovolna sum veke ima rezultati
miana -> RE: Слабеење (29.6.2013 14:23:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bonzitka

I jas da se priklucam, cetvrt den od nekoja dieta od kardiologija,sveki mi ja dade. Zadovolna sum veke ima rezultati

ajde stavaj ja tuka dietata da ja vidime ne zezaj [sm=smiley1.gif]
Jas od ponedelnik pocnuvam so tretmani pa ke vi kazam rezultati [sm=smiley1.gif]
Bethany -> RE: Слабеење (19.7.2013 16:58:02)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Pa bas taka ko sto vi pisav - otsabajle na gladno srce prviot den pies 1 ceden limon, vtoriot 2 cedeni limoni, tretiot 3... se taka do vkupno 7 cedeni limoni. Na osmiot den pocnuvas da brois nanazad 7 cedeni limoni, na devettiot den 6 limoni, na desettiot 5... i se taka do 1 ceden limon posledniot, cetrinaesti den. Vo tekot na denot jades normalno.

Jas ova za celulit sum piela i garantiram deka deluva, no ne oslabnav bas bas, samo nekako nozete i zadnikot mi se istencija, se izmaznija epten! Preporacuvam da si zemete elektricna cedalka, zasto do kaj 3 ke gi iscedis racno, ama posle na 7miot den si vikas, naleti i limon i cedalka i celulit! Ti se losi od mirizbata, a ne pa da go pies! [sm=smiley36.gif] Ama ne e strasno!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Aj bas ke probam, da vidam dali ke mi go snema celulitot...a kolku trae terapijava?[sm=smiley36.gif]

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Inaku jas pred 7-8 god piev jabolkov ocet,si jadev normalno ama posle sekoj obrok piev razreden vo voda...ne samo sto mi go snema celulitot tuku licevo nmi bese kako bebe,mazno,cisto prekrasno..znaci mozebo ne bev nesto posebno oslabena ama bev mazna[sm=smiley36.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Точен е фактот дека лимонот помага за слабеење, можете и малку цимет да додадете во лимонадата. Таа комбинација ќе ви го намали апетитот.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mihaela, 14 dena trae ova, posle moras pauza da napravis.
A ova so jabolkoviov ocet, ima nekoja doza ili od gjuture? I kolku vreme?
Mene mi treba maznenje [sm=smiley36.gif] (otkoga ke se porodam normalno...)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Pa na 200ml voda stavav 2 supeni lazici jabolkov ocet,bidejki tojk period ne rabotev bev doma,taka da mnogu polesno mi bese da go pijam redovno,posle sekoj obrok si piev i bas mi bese osvezitelno i ubavo,dodeka pak na drugarka mi ne i prijase na zeludnik..
Piev konstantno mozebi 2 meseci ,ama stvarno luge koi me nemaa videno oddamna mislea deka nedaj boze sum se razbolela...i mnogu bev razubavena[sm=smiley36.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ti srcka sex da ne si imala pocesto sto si se razubavela? [sm=smiley36.gif] Se, se sum cula, ama deka jabolkov ocet razubavuval... e uste toa ne sum probala... [sm=smiley36.gif]

A tebe toa te grizi???[sm=smiley36.gif]sm=smiley36.gif]
To pocni si so jabolkoviot,pa i ne mora de do tolku da bides razubavena....i onaka sega si ubava,nezna trudnica
Ama pa sega se zamisliv bidejki ke dois pa na bebevo nesto da ne mu zasmeta...ama ako si resena togas ti preporacuvam da si pies sekoja vecer pred legnuvanje 200 ml voda,edna mala lazicka cimet,i supena med ubavo da se rastopi
Jas koga ja doev M,za eden mesec pienje oslabev 4 kg


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Ti srcka sex da ne si imala pocesto sto si se razubavela? [sm=smiley36.gif] Se, se sum cula, ama deka jabolkov ocet razubavuval... e uste toa ne sum probala... [sm=smiley36.gif]

A tebe toa te grizi???[sm=smiley36.gif]sm=smiley36.gif]
To pocni si so jabolkoviot,pa i ne mora de do tolku da bides razubavena....i onaka sega si ubava,nezna trudnica
Ama pa sega se zamisliv bidejki ke dois pa na bebevo nesto da ne mu zasmeta...ama ako si resena togas ti preporacuvam da si pies sekoja vecer pred legnuvanje 200 ml voda,edna mala lazicka cimet,i supena med ubavo da se rastopi
Jas koga ja doev M,za eden mesec pienje oslabev 4 kg


Da, da, ko ke zavrsam so site tie majcinski obvrski, ne mislev odma posle poragaj da se razubavuvam [sm=smiley36.gif]
A inace i mene doenjeto taka mi deluva, jas se cedam ko limon, posle 10 meseci doenje eden vitamin vo mene ne ostanuvase, koska i koza se napraviv, ama pak, celulitot mi ostanuva...ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav

Ај ќе го пробам ова со лимонот и ќе ви кажам. Инаку јас не ги доев бебушиве и не ослабев ниту грам после пораѓај.
Сега моментално ги пијам Ботаникал слиминг и испив едно пакетче освен во обем во кг немам ослабено 1 кг точно , ама ми рекоа дека од втпрото пакетче веќе ќе се забележува разликата.Една личност има ослабено 20кг од овие.
sandriana RR -> RE: Слабеење (19.7.2013 18:13:52)

На темава да се изјаснам дека сум поборник за здраво и ефикасно слабеење, а тоа се постигнува само и само со редовна и избалансирана исхрана. Се друго има само "бумеранг" ефект, со повторно враќање на вишокот килограми.
Пред една седмица конечно другарка ми се реши да ја ставам на програма за исхрана, бидејки после породување наместо да слабее, таа дури и се поправи, а за 1 месец треба да се врати на работа. Со програмата успеа за 1 седмица да симне 1,5 килограм-а таргет ни е 3-5 кг за 1 месец. Верувам дека без проблем ќе го постигне разултатот.
Исто така, мојата константна тежина во изминативе 10тина години убедена сум дека е резултат на умерена и редовна исхрана. Сега сум во фаза на достигнување на максимум од себе- [sm=smiley1.gif]односно топ форма (зголемување на мускулна маса).
Mihaela 2010 -> RE: Слабеење (22.7.2013 9:06:00)

jas ne mozam da se pridrzuvam kon odredeni dieti,tuku gledam da namalam i da pripazam na odredeni raboti kako leb blago ..
Vtora nedela pocnuvam so kiselo mleko za dorucek i dvopek,rucek bez leb i ne veceram,vo meguvreme i ovosje pa ke vidime..inaku imav i dobieno pa se osekjav kako balon, taka da se nadevam so ova tempo deka ke se pokazat pozitivni rezultati
Еки82 -> RE: Слабеење (22.7.2013 11:21:39)

Ако нешто би препорачала за ефикасно слабеење, зајакнување имунитет и општо подобрување на линија тоа е ОВОШЈЕ НА САБАЈЛЕ. Ништо не прочистува како овошје на сабајле. Пиев по 2 литри до 4 саат и овошје какво најдам. Јаболкото секогаш е меѓу најдобрите, банана задолжително зошто само таа може да ве држи сити до 4 саат, може и 2 да се изедат слободно, праски, цреши било кое сезонско овошје но ова е мислам најбитниот дел. После може да се намали со леб и општо производи од бело брашно. [sm=smiley1.gif]
sandriana RR -> RE: Слабеење (22.7.2013 11:45:40)

Многу е погрешно денот да започне без појадок - тука е основната грешка.
Наутро на организмот МОРА да му се даде "гориво" за да функционира во текот на денот. Мора да се внесе храна, во која се застапени сите нутритивни елементи (јаглехидрати, белковини и масти), како и микроелементи (витамини и минерали). Само на тој начин организмот ќе функционира нормално, и нема да користи од резервите потребни за основните животни функции (за базалниот метаболизам).
Водата е основна за живот, и се согласувам - околу 3 литри вода дневно треба да се внесува, или 1Л вода на 25 кг телесна маса. Овошјето е најсоодветен избор за ужинки, но преку ден (заради шекерите кои ги содржи).
Но, мора да се конзумираат редовни оброци, да се внимава на вечерата, и да се вежба, за да се има вистински, долготраен резултат, а организмот да остане здрав.
Bethany -> RE: Слабеење (4.10.2013 13:33:21)

Еве ме мене на темава [sm=smiley1.gif] Одвреме на време се сум тука [sm=smiley36.gif]
Од понеделник почнувам со вежбањето, едвај чекам, веќе не се чувствувам убаво, немам енергија, и се ми е тешко.
Ама сега наидов на еден рецепт, па може да го споделам тука, може некој ќе го практикува, во секој случај е здрав [sm=smiley1.gif]

Диетален појадок: Овошни кришки со мед & Магнетна вода
Вкусен појадок кој го забрзува метаболизмот, ви дава чувство на ситост и енергија преку целиот ден. Практикувајте го овој појадок еден месец и ќе забележите дека килограмите постепено ќе почнат да се намалуваат.

Потребни состојки:
две кришки интегрален лен
мед
1 банана
шумско овошје по избор
обична вода и магнетно стапче = магнетна вода
Mihaela 2010 -> RE: Слабеење (4.10.2013 14:43:52)

Jas pocnav da ne se zamaram so linijata,i nekako sum oslabena,olesneta,i samo pesacenje i vezbanje mu e majkata..
pocnav sega sekoj den okolu 7.7 ipol so mm i M da iskacame i da se dvizime po edno saat vreme i super mi doaga
Страница: <<   < Претходна страница  61 62 [63] 64 65   Следна страница >   >>