RE: слабеење (диети и совети) (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> СлабеењеПорака


anaana -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 10:21:50)

i jas ke pocnam so toj napitok so cimet i med. denes ke odam da kupam tegla med i ke kupam cimet pa od vecer ke pocnam.
citav deka dva pati dnevno se piel.
ednas na vecer i drugata polovina sabajle 30min pred dorucek.
glupavo prasanje i off topic.. od kaj da kupam ubav med, mislam od po marketive.
prethodno ni nosese eden covek ama ne ni nosi veke i ne znam :)))
Ikana -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 10:23:52)

Јас денес терам 5-ти ден од кардиолошката! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Се осеќам многу полесно и сигурна дека сум ослабела барем 2 кила...Утре и задутре ми се слободни денови, па потоа пак диета!!!
Bethany -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 12:05:51)

Чек ин! [sm=smiley1.gif]

Мене ми е трет ден од диетата, и се осеќам супер! Првите два дена место кафе пиев зелен чај, затоа изгледа бев поспана, од сабајле не повторив грешка, туку си направив едно јако инстант и без млеко и без шеќер! Да, да, може и без тоа, кога ми ги отвори очите и разбистри главата, чудо едно.
Инаку, диетата е закон! Сосема доволно храна ми е, не чувствувам глад, добро малку да до ручекот, ама ништо страшно.
Бреее, ептен сум била карактер, насекаде храна околу мене, па на малиот му правам јадења, овошја, ама ниту лизнувам [sm=jezicek.gif] Само помиришем и ми е доволно [sm=jezicek.gif]
Така, имам енергија и тоа ми е најбитно. Убаво распоредени намирници во текот на денот. Баш е болничка права [sm=smiley36.gif]
Ајде женски, само храбро! [sm=bravo.gif]
Natuska85 -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 13:37:57)

Еве и јас да се чекирам на темава[sm=smiley36.gif]. Само што си ја изедов краставицата од ручекот [sm=smiley1.gif]. И јас се осеќам полесно некако сабајле суќната сама влага без да зимам воздух[sm=bravo.gif].Утре сиренце ммм едвај чекам[sm=smiley36.gif]
Andriance -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 13:41:56)

И ја сум тука...ја изедов портокалот од ручекот кога гледам нема јајцееееееее [sm=jezicek.gif]
па сеа ќе дрмнам јогуртот па дома јајцето и краставицата.
Добра сум, кај мама вагата вика 65кг..знам дека кај мене тоа иде споро ама доволно е што се чувствува полесно.
Beatris -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 13:45:35)

Јас сега бев да си купам јајца, па ќе варам на работа, ми се чудат секој ден [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ама ај признајте како сум ве просветлила со диеткава [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Ептен се осеќам издишано.
mmbucko -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 14:00:23)

Eve me i mene prv den vtora nedela.....Startam so 80,2kg znaci predhodna nedela izgubeni 3,2kg. Mozam da kazam deka so obleka za kamufliranje veke izgledam pristojno. Uste nisto od starite alista ne e vo nosliva funkcija ama ke bide.
Nego mi svetna edna ideja: Prvo poarni sme od grupata na Vesna petrusevska? Poarni! Tamu edna nedela kolku kostase, ne se sekavam ama eve ke tresnam 1200den. Znaci sea site pred muzite imame opravdanie deka sme ekonomicni i nedelno stedime najmalku 1200 den. Znaciiiiii na kraj od ciklusot imame barem 3600 den za nova garderoba ustedeno Yeeeee!!!!! Em stedis em slabeesh pa kaj go ima toa?
mila28 -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 15:01:49)

I jas sum ok..seuste izdrzuvam, denes 3 den i se osekam bas splasnato, pogotovo vo stomakot (ne me precvikuvaat farmerkite :D) Malku me drma pms pa sonuvam eurokrem i chinese food :D , ama se zalazuvam so fishermans bomboni (bez seker). Inace ja sjadam pilesko meso vareno, ne telesko ne bi trebalo da e problem duri i pileskoto e kaloriski pomalku od telesko. Ajde iste 2 dena pa pauza..ako voopsto pravam pauza, procitav deka nekoj i cel krug od 15 dena go drzi pa psoel pauza i pak15 dena. Mislam ako pravam pauza 2 dena psole tesko ke mi e da se vratam vo kolosek :D
Bethany -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 15:29:08)

Јас користам јунешко, немаше телешко во Веро. А мислам дека не е поради калориите, туку поради железото, затоа е препорачано црвеното месо.
А имам и јас прочитано за таков начин, одеднаш 15 дена да држиш диета, ама јас не сакам така, ќе правам пауза во петок, психички сум спремна да се вратам пак [sm=smiley1.gif] А и ако држам 15 дена без прекин, потешко ќе ми биде, сигурно ќе почнам веќе да се лигавам на некои јадења [sm=smiley36.gif]
Инаку, јас ништо повеќе ниту помалку земам од запишаното, дури ни чај екстра не попијам. ред и дисциплина, што да ви кажувам. Тоа само кај мене функционира, ко војник да сум [sm=jezicek.gif]
Beatris -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 15:35:22)

Јас јадам пилешко место телешко, ставам малку балсамико. Не можам да јадам така месо само па да ме убиеш, поготово не телешко. Пилешково некако се јаде
Ikana -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 19:09:42)

Јас од месо јадев телешко изминативе денови, а денес риба ослич...не ми одеше со патлиџан, па ја јадев со краставица и лимон. Вечер зеленчукот и јајцето, а утре за појадок имам тортаааааа...Ајде уште вечерва и 2 дена раат! [sm=bravo.gif]
Bethany -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 19:24:11)

Еве ја јадам вечерата, не ми се допаѓа : месо, портокал и двопек [sm=smiley11.gif] Ама ај што се мора не е тешко...
Не бев нешто ни гладна, ама да не ја мислим [sm=smiley1.gif]

Туку да ве прашам, еве риба не мора варена, може сигурно во фолија испечена во рерна, без масло... Што мислите?

zzaa -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 20:38:32)

Eve me i mene,denes mi bese 10 den,veke se naviknav,ne mi se jade .Vagata nesto mi se rasipa ne mozam da se izmeram da ne znaete kaj mozam da najdam baterija za digitalna vaga?znam deka prasanjeto ne e za ovde,ama mozebi nekoj znae da mi odgovori.
mmbucko -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 22:03:56)

Vo Jumbo, gore na sprat pred kasite do dzidot levo (koga gledash nakaj kasite). ~45 den pakuvanje od 2 baterii. Skoro kupuvav.
Si kuckam i si grickam dvopek, mljac mljac mljac :))))))
zzaa -> RE: слабеење (диети и совети) (6.2.2013 22:07:28)

fala mmbucko ke zemam utre ili ke go pratam mm oti ke puknam ako ne se izmeram[sm=jezicek.gif]
mila28 -> RE: слабеење (диети и совети) (7.2.2013 10:10:52)zazaa tebe tie 10 den na kardioloskata?? bravo ako e taka...ajde pa pisi rezultati posle 10 dena :) da ne motiviras malku :D

Inace mene 4 den denes, eve pijam kafe. Super se drzam sega za sega, denes treba da dobijam pa ocekuvam otkako ke mi zavrsi uste poveke da se custvuvam oslabnato-splasnato(plus neli zadrska na tecnosti poradi hormoni) :D Denes sirenje i domati, ke mi fali kiselo mlekce, meno toa bas me zasituvase..megutoa ke izdrzam, veke i se naviknav i ne e taka strasno kako sto mi deluvase koga ja procitav za prv pat dietata.

ИЗВОРНА ПОРАКА: zzaa

fala mmbucko ke zemam utre ili ke go pratam mm oti ke puknam ako ne se izmeram[sm=jezicek.gif]

Mihaela 2010 -> RE: слабеење (диети и совети) (7.2.2013 10:12:27)

jas ne sum na nekoja rigorozna dieta,samo sto isfrliv leb i blago...startuvav so 68 sabajle se meram 67,od medot i cimetot se ubiv od mockanje[sm=smiley36.gif]
elenak -> RE: слабеење (диети и совети) (7.2.2013 22:02:28)

Еве еден подарок од мене за сите диеташки и идни манекенки[sm=smiley36.gif]
[img]http://www4.slikomat.com/11/0207/ujn-379750.jpg[/img]
Ќе ви се придружам и јас само да ми помине роденденот наредната недела, нели не бива славеникот да не касне од тортата де[sm=smiley36.gif]
bucko mal -> RE: слабеење (диети и совети) (8.2.2013 5:47:58)

Jas mislam ovaa lazica da ja dodelime na taa sto ke izgubi najmnogu kg[sm=smiley36.gif]jas seuste sum na dieta ne popustam so mali grevcinja ama dobro e,imajtesi ubav den[sm=smiley1.gif]
zzaa -> RE: слабеење (диети и совети) (8.2.2013 9:03:24)

dobro utro dietalki kako ste mi slabete li?eve jas denes mi e 12 den,izdrzuvam nekako sa nekoi mali grevcinja,imam oslabnato 6 kg ne pravev pauzi za vikend,bidejki ako pravam tolku od mojata dijeta.neznam kolku da ja drzam dali 15 dena ili eden mesec.sega sum opsednata so dieti i samo baram nesto na net ja najdov ova dieta nekako polesna mi se gleda od nasata kardioloska neznam dali posle 15 dena da ja prodolzam ovaa,ako nekoj od vas ja ima drzano neka pise iskustvo.

1 den
Makaroni so sirenje i jogurt po vas vkus, vareni ili peceni.
2 den
Oriz tava ili pilav po vas vkus.Mozete da go zemete vo kombinacija so sirenje i jogurt.
3, 4 i 5 den
Pilesko meso so salata, vareno ili peceno na skara bez masnotii.
6, 7 i 8 den
Telesko meso so salata.Mesoto vareno podgotveno po vas vkus.
9, 10 i 11 den
Riba so salata, podgotvena po vas vkus pecena vo folija ili tuna od konzerva, no ne vo maslo tuku vo voda.
12, 13 i 14 den
Zrnes zelencuk, grav, grasok, leka ili boranija moze mesano podgotveni kako corbi ili tavce gravce.
15 i 16
Kompiri vo site mozni varijanti, peceni, vareni ili pomfrit.
17 den
samo ovosje sekakvo
18 den
makaroni so sirenje i jogurt ( kako 1 den)
19 den
Oriz (kako 2 den)
20 den
Veruvale ili ne mozete da jadete se blago
Torti , ekleri, baklavi cokolada kombinirano vo 2 obroka.

Kolicinite na hranata ne se ograniceni.Znaci 2 pati na den mozete da konzumirate kolku sto sakate od toa sto ve sleduva za toj den. Tecnostite se neograniceni, znaci mozete da piete kafe caj no bez seker, sokovi no ne gusti ili gazirani, mineralna voda vo neograniceni kolicini.
Bethany -> RE: слабеење (диети и совети) (8.2.2013 10:50:20)

Јас терам пети ден, дисциплинирано ептен, и утре правам пауза [sm=bravo.gif]
Не ми е ич тешко со диетава, не можам да се начудам дека пет дена не ставив ништо благо во уста [sm=smiley4.gif]
После викенд продолжувам. [sm=smiley20.gif] А да, утре сабајле ќе се измерам да видам што сум изгубила [sm=smiley1.gif]
Malecka23 -> RE: слабеење (диети и совети) (8.2.2013 12:12:31)

успешно завршени 2 дена сега го терам третиот.Дисциплина и воопшто не мие тешко.Дури вчера одолеав на бајадерчињата на мајка ми сите јадеа јас пиев вода[sm=smiley36.gif]
Bethany -> RE: слабеење (диети и совети) (9.2.2013 10:13:21)

Еве ме женски и се чудам! Сабајле се мерев и имав 62.7. Значи само ЕДНО килце сум симнала [sm=zmeden.gif] А толку се придржував ептен и плус одам на вежбање и сега не ми е јасно. Па уште се плашам за викенд да не вратам две кила?
[sm=smiley1.gif]

Се тешам можеби втора или трета недела ќе биде подобро или [sm=zmeden.gif]
Дајте малку мотивација! [sm=smiley24.gif]
Ikana -> RE: слабеење (диети и совети) (9.2.2013 10:20:08)

Еве ме мене, прв ден, втор циклус! Ајде сега уште 5 дена, само храбро! [sm=bravo.gif]
mila28 -> RE: слабеење (диети и совети) (9.2.2013 10:31:58)

Bethany mozebi kaj tebe odi malku posporo, najbitno e po garderoba dali primetuvas deka imas simnato?
INace mene denes prv den od vtor krug, jas ne pravam pauza ke probam 15 dena(isto kako zzaa)
Malku me maci ova sto ne sum dobila uste trebase na zavcera...nema valjda da mi se izremeti ciklusov poradi dietava. Bidejki mi doaga tocno i vo den i vo saat duri :D A mzoebi i toa sto sin mi periodov znaci cica po celi vecer iako e golem 13,5 meseci(ama ova ne za ovaa tema)
Vaga nemam i toa pisav predhodno deka zvercevo ja skrsi pred 2 nedeli :/ megutoa po alista navistina osekam deka imam simnato. Ajde so elsno na site sto denes pocnuvaat vtor krug, a vie sto pauzirate...umereno krkanje [sm=smiley36.gif]
Страница: <<   < Претходна страница  57 58 [59] 60 61   Следна страница >   >>