RE: Микробранова (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Техника



Порака


Felly RR -> RE: Микробранова (22.9.2014 18:03:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Една микробранова веке расипавме оваа ни е втора за 7 год., првата беше дигитална со незнам ти какви функции а користевме за притоплување ...втората ја купивме наефтина мануела епртен едноставна, во моментот најповеќе ја користам за стерилизација на шишињата и цуцлите, а мм за притоплување на ручек

еден совет кога одмрзнувате кифлички во микрото ставете ги со кесата како што биле замрзнати, меки и убави подолго време


Natali kako steriliziras sisinja i cucli?


Натали не видела сигурно, но мислам дека имаше стерилизатор за во микробранова, па најверојатно на тоа мислеше. Знам дека Натали пишуваше во темата за стерилизатор.




nataly86 -> RE: Микробранова (22.9.2014 22:54:02)

Vo sterizilizator[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Jas si mislam site znaat deka imam sterilizator[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]..epten sakam da ve citam i da pisuvam no nekogas imam tolku malku koncentracija sto rezultira so vakvi muabeti




scared RR -> RE: Микробранова (30.11.2014 20:27:58)

Немаме микробранова, и не ја сметам за нешто неопходно. Затоа и не купивме иако бевме во размислување за купување.




blond -> RE: Микробранова (30.11.2014 20:33:04)

Imam mikro i cesto go koristam. Najcesto da zatoplam hrana, topla casa voda za 30sekundi dobivam. isto i za odmrznuvanje mnogu mi se naoga.




caciana -> RE: Микробранова (30.11.2014 23:54:45)

Ja imame mikrobranovata moze poveke Od 12 god. Mnogu korisna rabota,za sekunda zatopluva,odmrznuva.Mnogu ja koristime nie.




marchi -> RE: Микробранова (13.11.2015 11:57:35)

jas imam slusnato deka e stetna za podgrevanje na produkti posebno za bebe no za drugi raboti e bas prakticna i bi kupila.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]