RE: Ручек (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


Defne90 RR -> RE: Ручек (19.7.2015 17:11:20)

Денес за ручек имавме рагу со пилешко бело месо и компири и шопска салата. [sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Ручек (19.7.2015 17:26:32)

guvec i frape so visni aronija jogurt banana i borovinki




AnnaMolly RR -> RE: Ручек (20.7.2015 13:33:45)

Денеска грашак со свинско месо и некоја салатка. Кај мама на ручек [sm=smiley36.gif]




lukajana RR -> RE: Ручек (26.8.2015 9:14:04)

Денес на мени турли тава со свинско месо и таратур салата




LoveableMe RR -> RE: Ручек (15.10.2015 9:25:11)

За утре, планирам да правам црвена леќа манџа со ориз, па еве рецептче:

1 шолја црвена леќа се вари во тенџере со вода, јас додавам една лажица маслинов зејтин и малку сол во самото варење, бидејќи не ставам запршка. Потоа додавам лукче две-три чешниња, 1-2 лажичиња зачини (вегета), црн бибер малку и ја оставам да се свари 10 минути, потоа го додавам оризот (пола шолја) и оставам да вари уште 10 мин и на крај ставам едно лажиче црвем бибер и малку салца (кечап). И манџата е готова.[sm=smiley1.gif]




Veronica_Lia -> RE: Ручек (15.10.2015 10:21:54)

Денес на мени-пилешки прсти и компир [sm=smiley1.gif] кафански хехе[sm=smiley36.gif] имајте убав деннннн!




AnnaMolly RR -> RE: Ручек (15.10.2015 10:53:19)

Денес поим немам, ама за вчера да си кажам.
Похован карфиол, пржени пиперчиња и колбаси. И супа, нормално. ептен ми легна ручеков [sm=smiley36.gif]




bucko mal -> RE: Ручек (15.10.2015 11:18:34)


Denes pita od gotovi kori so spanak, sirenje I jajca.

Utre riba, denes ja kupiv. A zadutre meso od srna imam ama neznam kako ke go spremam. Ako imate nekoja idea, pisete vo soodvetna tema.

Spisok so rucheci za cela nedela [sm=smiley36.gif]






lukajana RR -> RE: Ручек (4.11.2015 16:29:53)

Денес ручек пире и риба печена ,а за синко гирици и салата зелка и морков




marchi -> RE: Ручек (5.11.2015 11:22:40)

Јас денес ќе спремам колбавчиња пржени со јајца вчера имав потпечени компири со малку ориз и смрзнат мешан зеленчук и пилешко месо а за утре ќе видам нешто од овде што сте пишале па ќе ми текне што да направам




scared RR -> RE: Ручек (5.11.2015 11:27:38)

пастрмајлии од стокомак најубави се и готови за 5 минути, за оние денови кога ме мрзи да готвам ко денес [sm=smiley36.gif]




marchi -> RE: Ручек (5.11.2015 11:33:37)

[sm=nosecka.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

пастрмајлии од стокомак најубави се и готови за 5 минути, за оние денови кога ме мрзи да готвам ко денес [sm=smiley36.gif]

Аааа.... Пастрмајлии... Сакам! Одамна немам јадено, ќе може ли да ми кажете колку пари се, ќе и речам на сестра ми ко ќе си иде од скопје да изнакупи




blue_blue -> RE: Ручек (7.11.2015 11:36:05)

Денес посен ручек или по ново вегански ☺домашна супа од целер, морков, тиквичка и брокула со малку фиде, салата од варен компир со кромид, зејтин и оцет, ќофтиња од црвена леќа, просо, мирков, кромид, брокула и вргањ потпечени во рерна, а претходно валкани во пченкарно брашно и корнфлекс. Десерт блага пченица мајка ми што ја донесе дека било задушница




scared RR -> RE: Ручек (7.11.2015 18:18:54)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

[sm=nosecka.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

пастрмајлии од стокомак најубави се и готови за 5 минути, за оние денови кога ме мрзи да готвам ко денес [sm=smiley36.gif]

Аааа.... Пастрмајлии... Сакам! Одамна немам јадено, ќе може ли да ми кажете колку пари се, ќе и речам на сестра ми ко ќе си иде од скопје да изнакупи

116. denari 4 pastrmajlii, stipski se inace tamu se i praveni :)




lukajana RR -> RE: Ручек (23.1.2016 18:44:16)

Денес имав многу убав ручек -растурена сарма и пиперки со лук и магдонос [sm=jezicek.gif]




AneLav RR -> RE: Ручек (31.1.2016 13:36:38)

Денес им правам кромидарниче и пржена риба. Данаправам и јас нешто додека сум на распуст кај моиве[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




AneLav RR -> RE: Ручек (1.2.2016 14:32:01)

Само јас изгледа пишувам на темава...[sm=smiley1.gif]За денес спанаќ.... Овој пат само го измив мајками ќе го направи. За сапанаќов ич не ме бива еднаш му направив на мм дома лупнав премногу ориз и ко сутлијаш ми беше[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Ручек (1.2.2016 15:03:08)

Јас овде можам да придонесам само со бебешки ручек, јас јадам што било, најчесто мачканици, за жал немам повеќе време. Тек откога ќе си легнат мм почнува со готвење, што излегува доцна вечера...




marchi -> RE: Ручек (2.2.2016 2:08:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Само јас изгледа пишувам на темава...[sm=smiley1.gif]

Pa nema sekoj talent za gotvenje [sm=smiley36.gif]nie utre ke imame svinsko przeno meso i pire




bucko mal -> RE: Ручек (2.2.2016 9:48:13)

Vcera imav piperki polenti so marula salatite
Denes kaneloni polneti so spanak, sirenje I jajca. Utre telesko meso,pire I zelencuk.




lukajana RR -> RE: Ручек (2.2.2016 18:00:21)

Денес ручек мешана скара и пекарски компир со салата




Defne90 RR -> RE: Ручек (3.2.2016 10:41:02)

Денес за ручек пржени компирчиња, пржено бело пилешко месо и салата. [sm=smiley1.gif]




AneLav RR -> RE: Ручек (6.2.2016 15:45:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Само јас изгледа пишувам на темава...[sm=smiley1.gif]

Pa nema sekoj talent za gotvenje [sm=smiley36.gif]nie utre ke imame svinsko przeno meso i pire

Фала на комплиментот .Јас сакам да се мотам у кујна ама ако имам време. И темава ја начнувам стално оти кој може секој ден да мисли што да допраиш веќе едно те исто се врти у круг .Може некој ќе даде некоја идеја.
ёёёёёда не сум оф топик денес се најавија гости овде кај моиве окулу ручек па со некое гарнирче, салатка и питичиња ќе поминеме.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




marchi -> RE: Ручек (6.2.2016 17:44:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Само јас изгледа пишувам на темава...[sm=smiley1.gif]

Pa nema sekoj talent za gotvenje [sm=smiley36.gif]nie utre ke imame svinsko przeno meso i pire

Фала на комплиментот .Јас сакам да се мотам у кујна ама ако имам време. И темава ја начнувам стално оти кој може секој ден да мисли што да допраиш веќе едно те исто се врти у круг .Може некој ќе даде некоја идеја.
ёёёёёда не сум оф топик денес се најавија гости овде кај моиве окулу ручек па со некое гарнирче, салатка и питичиња ќе поминеме.[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]

i jas tuka sledam,sekogas mi snemuva idei za rucek [sm=smiley36.gif] utre ke imame gravce so salata zelka




lukajana RR -> RE: Ручек (7.2.2016 10:35:04)

Ручек пица ,денес диетално ке поминеме [sm=smiley2.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>