RE: Риба во детското мени (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Исхрана на децата



Порака


vezilka RR -> RE: Риба во детското мени (16.10.2015 15:00:27)

Јас не јадам риба нешто многу, ама на деца давам два пати неделно обавезно. Ослич или лосос на Никола. На Јосиф не сум дала лосос, ама затоа пастрмка и крапче делака. Само многу е мачно тоа коските да ги исчистам и затоа тоа ретко давам.




nataly86 -> RE: Риба во детското мени (16.10.2015 15:35:25)

Јас многу многу не обожавам риба ама заради мм (кој обожава) и децата еднаш неделно имаме обавезно застапено..ослич пастрмка најчесто..




MamaKiki -> RE: Риба во детското мени (28.10.2015 12:14:54)

иако пратам некои табели од педијатри за исрана си правам мали исклучоци пример тоа што е од страна на овошје и зеленчк повеке продукти имам дадено порано од пропишанота а риба стои некаде после година некаде после 9 месеци јас еве на 14 м немам дадено риба... ние земаме најчесто пастрмка и тоа од белица кичевско има рибник и тогаш ја ловат рибата ептен е свежа се мислев да му дадам пред нецел месец ама не му дадов ја правиме на скара... ми имаше ситни ковчиња па ми беше страв иако убаво ја имав исчистено..
сакам да дадам лосос имало во веро замрзнат и ми спомна една пријателка дека имало и свеж во рибарница [sm=zmeden.gif] мислам СВЕЖ не малку чудно...?[sm=zmeden.gif] како е стигнал лосос кај нас свеж... ?
мене ние страв декак рибата е лесно расиплива и е доста опасна ако не е како што треба... каква риба давате...? и кога сте започнале да ја давате




sandriana RR -> RE: Риба во детското мени (29.10.2015 10:11:39)

На темава сум за ќотек, бидејки Т многу сака риба, исто и јас, ама ретко ја имаме на мени - еднаш месечно, одприлика.
Негде околу годинка Т прв пат проба, и тоа ослиќ, а И уште порано, негде на 8-9 месеци.
Најчесто спремам ослиќ, печен, со лук и моркови.




lolla RR -> RE: Риба во детското мени (3.9.2016 15:04:57)

Ние јадеме риба еднаш неделно, најчесто викенд. Обожавам риба ама многу сум скептична во таа што ја носат кај нас. Сигурно е товена со којзнае што. Но во недостаток на подобра, ја јадеме и таа. Најчесто лосос, пастрмка и ципура. Порано печена пржена, сега со Л, на пареа.




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]