RE: Кондури за дете (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


lilicka -> RE: Кондури за дете (6.4.2012 13:46:02)

РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месеци[sm=metulj.gif]




mami2 -> RE: Кондури за дете (6.4.2012 14:19:11)

Јас за двете деца купував меки патичиња од Пума. Ги има до број 21-22 а се продаваат во нивните продавници и во продавниците на Пеко, околу 1600 денари




Beatris -> RE: Кондури за дете (6.4.2012 14:31:15)

Постојат и од Најк меки патичиња, исто како Адидасот баш ме чуди што не си нашла. Ние имаме Адидас, Пума се исто супер, а и New Balance




Maca25 -> RE: Кондури за дете (7.4.2012 16:43:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месеци[sm=metulj.gif]


Мислам дека Пума се најмеки. Јас ти ги препорачувам.




vanessa30 -> RE: Кондури за дете (7.4.2012 17:05:06)

Da mislam i jas deka puma se najmeki,ali odi kaj slata Boris Trajkovski, tamu ima dva dukani vo prizemjeto i mozes da najdes ubavi paticinja ako se outlet ima dosta izbor barem za decinja, za vozrasni nema bas nesto. Pred malku se vrativme od tamu.




Maca25 -> RE: Кондури за дете (7.4.2012 17:23:08)

И во Пеко има Пума.




Bububebe -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 10:13:13)

За [sm=duda.gif] зедов патичиња најк. Ама внатре немаат анатомска влошка,може да ги носи или за џабе фрлени пари [sm=zmeden.gif]




JovanaJ -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 10:20:49)

Nas ni rece ortoped deka nema potreba da se nosat anatomski vlsoki za dete, deka toa pernice od strana samo ke mu oteznuva koga ke odi i deteto ke nastojuva da ja krivi nogata i sansite da se pojavi deformitet ke bidat pogolemi.
Misalm deka nema vrska toa sto nemaat pernice duri i poubavo.




Bububebe -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 10:26:48)

Фала Јована [sm=smiley1.gif]




Beatris -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 10:32:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

РР какви чевлички или патичиња ни препорачувате за проодување до сега паткавме со едни патичиња од Адидас специјанлни за бебушки слични такви неможам да најдам во Мк??
Гледав Најк ама некако ми се тврди за неа исто и Рибок некој совет???
Имаме 8,5 месеци[sm=metulj.gif]


Мислам дека Пума се најмеки. Јас ти ги препорачувам.


Има Адидас бебешки во Спорт М во Скопје. Ќерка ми износи два пара такви. Сега има скоро 1 годинка, и  купивме Најк, со нормален ѓон, потврди




Џесика -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 23:05:05)

Ние земавме патики пролетни од Bublegummers во Бата, многу се убави, црвени, модел како All star и многу се меки, еластични, лесни за носење... е сеа ќе видиме како ќе се покажат.




SkCura77 -> RE: Кондури за дете (20.4.2012 23:19:05)

Ние добивме патичиња АДИДАС на подарок, демек биле од оние првите за проодување, специјални. Мене ми се чини како син ми да има ВИСОК РИС, не знам дали ќе ме разберете, делот помеѓу прстите и зглобот од ноџето како да му е повисок, како повисок свод. Ни јас ни ММ немаме такви нозе па не знам што кондурки да му земеме, зашто сум слушнала дека има некои специјални кондурки, баш ќе се распрашам. Се мислам да го прашам ортопедот, зашто сите ми викаат да го оставам босо или по чорапи додека проодува, а патичињата да ни бидат само за дотеровка. Дали некоја мајка има детенце со слично ноџе? Да се консултираме информативно




kikicka -> RE: Кондури за дете (21.4.2012 7:10:25)

Прашај ја Ана Моли нејзин Ф има висок рис баш имаше пишувано од каде зимаат ,или прочитај поназад на постовите .



ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Ние добивме патичиња АДИДАС на подарок, демек биле од оние првите за проодување, специјални. Мене ми се чини како син ми да има ВИСОК РИС, не знам дали ќе ме разберете, делот помеѓу прстите и зглобот од ноџето како да му е повисок, како повисок свод. Ни јас ни ММ немаме такви нозе па не знам што кондурки да му земеме, зашто сум слушнала дека има некои специјални кондурки, баш ќе се распрашам. Се мислам да го прашам ортопедот, зашто сите ми викаат да го оставам босо или по чорапи додека проодува, а патичињата да ни бидат само за дотеровка. Дали некоја мајка има детенце со слично ноџе? Да се консултираме информативно





arh_diz -> RE: Кондури за дете (21.4.2012 9:08:47)

Sin mi ima visok ris samo super fit dosega mu kupuvam , mada i adidas patiki imame probano sto se na lepenka moze da gi oblece.




Annet -> RE: Кондури за дете (26.4.2012 21:27:49)

nie denes kupivme cevlinja za I eve vakvi mnogu se ubavi anatomski se br 20.[img]http://www4.slikomat.com/11/0426/l5t-bxhhhh.jpg[/img] cinea 1200 denari makedonsko proizvodstvo se;-)se nadevam ke gi iznosi




kikicka -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 7:39:06)

Ке ги износи секако,честита мнг се убави. Ние првите најмногу ги износивме вакви само затворени скроз.




dostickage -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 8:45:15)

Jas mu kupiv Nike na sin mi. Super bea na oko ama nekako sto znam kako tesni da mu bеa i mu kupivme posle Adidas. Tie ne mu se tesni sega za sega. 




kikicka -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 8:51:50)

Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.




Felly RR -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 8:58:20)

Ние имаме патичиња, па сега купивме вакви, сандалчиња.[img]http://www.matstar.mk/images/morfeoshow/detskiletni-3288/big/11-2679wht.jpg[/img]




Annet -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 8:58:25)

fala poubavi da si kupite ama sega odkoga prespav se mislam dali 21 br da zemam ovie 20 se? lelee znaci neodlucna sum epten ,ima lufta 1 cm??????????????????bre dolga noga so ima i visok ris ima........mm ke me utepa a da zemam ja 21 ke si gi nosi poise??? ihihh [sm=muca.gif]




dostickage -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 9:02:20)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.


alal da ti e , ic ne mi tekna . kje ja izvadam popladne.

tenks [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Felly RR -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 9:03:07)

Anet, кога мериш за должина, гледај со ножето згазнато на подот да и биде и да има еден прст слободно. А не со кренато ноже, зошто така ќе ги свитка прстињата и ќе ти покаже повеќе место дека има. Ако така има еден прст, тогаш таман и се, да не и бидат па ептен големи, зошто сега почнува да патка.




kikicka -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 9:15:12)

[sm=smiley36.gif] да да,јас баш на чорапчињата забележав ,цела нога и беше смачкана,после тоа ништо. Ова финта од мм,он ме научи [sm=smiley36.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Достичка а сте пробале да ги извадете влошките од најк патичињата? Ние така кога и земавме најк некако ја стегаа ,па ја извадовме и добри и беа.


alal da ti e , ic ne mi tekna . kje ja izvadam popladne.

tenks [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]





JovanaJ -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 9:28:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Anet, кога мериш за должина, гледај со ножето згазнато на подот да и биде и да има еден прст слободно. А не со кренато ноже, зошто така ќе ги свитка прстињата и ќе ти покаже повеќе место дека има. Ако така има еден прст, тогаш таман и се, да не и бидат па ептен големи, зошто сега почнува да патка.

Da. Jas napraviv vakva greska lani, mu merev so krenata noga i ispadaa patikite tesni/mali. Kolku mi bese krivo, ke puknev kolku glupavo postapiv! Baska i nemase drug broj pa ostanaa taka skoro neiznoseni....




kikicka -> RE: Кондури за дете (27.4.2012 9:33:30)

Јас прво така ,проверувам,па ја застанувам ,мерам и после и јатуркам малку ногата зада видам до каде ке отиде.ако има еден прст луфта зимам.




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>