RE: Каде на одмор? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


miana -> RE: Каде на одмор? (15.5.2013 23:03:24)

Леле јас сакам пак Турција,ама мм запнал за камп во Грција ....За деца камп е рај,ама за мајки [sm=hudicek1.gif]




gorda2 -> RE: Каде на одмор? (12.6.2013 15:42:12)

Ајде ако може да ми дадете некој контакт за апартман во Грција, мои специфични барања: да е на сама плажа или ептен близу до плажа со ситен песок, чиста, топла вода и не многу скапо... Каде било во Грција каде ви се допаднало и би го препорачале за деца (дете и бебе) Однапред ви благодарам!




JovanaJ -> RE: Каде на одмор? (12.6.2013 15:46:05)

Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...




katerinceb -> RE: Каде на одмор? (13.6.2013 12:13:32)

mamicki ajde nekoja nekade kaze nea pori kako e???sakame nekade od kaj 20-25 juli da odime pa nekako smestaj kako se naoga i kako se dvizat cenite...fala odnapred




Sanja -> RE: Каде на одмор? (13.6.2013 12:17:24)

Ние уплативме за Полихроно, Грција, се надевам убаво ќе биде!




penelopa -> RE: Каде на одмор? (13.6.2013 14:13:32)

за две недели одиме во близина на Пула, ајде моренце загреј се уште малкууу




gorda2 -> RE: Каде на одмор? (14.6.2013 15:02:57)

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...

Треба ли да се уплати за резервација или? Цени? Контакт?




princessa -> RE: Каде на одмор? (14.6.2013 15:05:49)

ova leto za zal nema da odime na more zasto cekame bebco da se rodi. Edinstveno za Makedonija naesen ni ostanuva ama pa i od toa poubavo nema.




blond -> RE: Каде на одмор? (14.6.2013 15:07:32)

Требаше да одиме сега во Јуни, ама ме зезна колешката со одморот, па оставивме некаде за во Август најверојатно. А каде, уште не знаеме. Требаше во Грција, може ќе остане истиот план, може ќќе смениме дестинација :)




JovanaJ -> RE: Каде на одмор? (14.6.2013 15:20:01)

ИЗВОРНА ПОРАКА: gorda2

ИЗВОРНА ПОРАКА: JovanaJ

Nie rezerviravme vo Siviri, za vo Avgust, prev pat odime tamu. Apartmanite se na samata plaza, novi i mnooogu mi se dopadnaa , od ona sto go vidov na slika na net. Si rezerviravme direktno vo apartmanite. Se nadevam ke bide ubavo...

Треба ли да се уплати за резервација или? Цени? Контакт?



Gorda2, eve poveli nekolku linkovi od apartmani koi se naogaat na samata plaza. Za rezervacija se prefrlaat pari vo nivnata banka. No mene toa ne mi preci, duri i podobro mi e, nekako mi e posigurna rezervacijata.

Ima i ceni na sekoja web strana.

Админ: Линковите се отстранети.




mosa -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 11:39:18)

zenski nikoj ne ja spomna Bugarija,kako e da se odi tamu so dete(4 godini)?
Jas mislev deka godinava nema da odime,ama dojdoa pred nekoj den edni prijateli i kazaa deka ke odat vo Bugarija.Mm odma rece i nie ke sme odele i zaedno so niv.On sakal tika nekade niz Mkd,bidejki jas i sin mi nemame pasosi ama mu kazav deka sega ide brzo,pa sega da vadime pasosi i planirame vo Bugarija da odime. Nekkade vo pocetokot na avgust.Sakame vo Apartman da odime.




Octavia -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 12:59:50)

Мене Бугарија ми е премногу далеку и за мене, а не па за со мало дете [sm=zmeden.gif]. Јас само еднаш сум била таму на одмор, не сум најквалификувана, ама сепак морето не ми се допаѓа. Постојано имаше бранови и ветер, а пријатели наши кои беа во сосема друго место исто на тоа се жалеа. Интересно е што луѓе кои живеат во Бугарија (барем оние кои ние ги знаеме) одат на одмор во Грција, заради морето.




mosa -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 13:45:31)

Мене Бугарија ми е премногу далеку и за мене, а не па за со мало дете . Јас само еднаш сум била таму на одмор, не сум најквалификувана, ама сепак морето не ми се допаѓа. Постојано имаше бранови и ветер, а пријатели наши кои беа во сосема друго место исто на тоа се жалеа. Интересно е што луѓе кои живеат во Бугарија (барем оние кои ние ги знаеме) одат на одмор во Грција, заради морето.





Oktavia,da znam deka e podaleku,ama ke odime so sopstven prevoz.toest so nas avtomobil,pa taka bi zastanuvale kade sakame i kolku sakame,znaci ne zavisuime od drugi e sega samo toa malku se mislam za moreto zosto znam deka Egejsko more e podobro za decava.neznam ni jas sto dsa pravam[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Octavia -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 13:56:35)

Кај нас и да застануваме мислам ќе збудалат децата, околу 800 км се до таму, а моиве и тие 300 до Грција едвај ги издржуваат на крај. Ама сепак зависи и од детето многу. Баш јави и со цени како се, врска немам зашто одамна не сум била, ама викаат дека е поскапо од порано.




mosa -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 14:16:10)

Кај нас и да застануваме мислам ќе збудалат децата, околу 800 км се до таму, а моиве и тие 300 до Грција едвај ги издржуваат на крај. Ама сепак зависи и од детето многу. Баш јави и со цени како се, врска немам зашто одамна не сум била, ама викаат дека е поскапо од порано.



Iskrena da ti kazam ovie prijateli sto planirame da odime so niv mi rekoa deka bugarija bilo mnpgu eftino i za smestuvanje i za za hranata.Prijatelive bea i lani,a devojcevo ima tamu rodnini.i i lani kazuvaa deka za privatno smestuvanje se palkalo okolu 6-7 evra.a i hranata bila zdabe.Zdravje boze koga ke se vatam obavezno psiuvam kako sme pominale i ceni sekako.




AnnaMolly RR -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 15:28:59)

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.




Annet -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 15:36:21)

eve Milicka vidi tuka.porano imase i tel broevi,sega gi nema.moni teo mislam od Dojran deka e neka pise tuka,ajde za nasata mila Anna Molly :)))

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ние сакаме на кратко (на 5-6 дена) да одиме во Дојран. Знае ли некој колку е сместувањето и како е таму? Не сум била од дете, а викаат било преполно со туристи.
Ако има некој бројче од некој што издава соби, пишете ми порака.
И ако некој бил, баш би сакала искуство да чујам.




Snowhite RR -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 17:50:36)

nie bevme lani vo dojran i mn ubavo pominavme i godinava zdravje pak tamu da odime. nie plakavme 700 den od vecer. e sega godinava so bebeto a mozi i svekrva mi da ja nosime ke se smestime vo dr.apartmani pogolemi tie mislam bea po 1000-1200den. ako sakas ke ti dadam br.od tie od lani blisku bese do plaza i mn.fini luge.




mare01051989 -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 18:26:23)

nie ovaa godina ne odime nigde na odmor sakum deteto da go nosum na bazen malku da se slapka inaku sega ima 3 meseci zdravje vo avgust 5 pa pogolemko ke e




Octavia -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 21:50:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mare01051989

nie ovaa godina ne odime nigde na odmor sakum deteto da go nosum na bazen malku da se slapka inaku sega ima 3 meseci zdravje vo avgust 5 pa pogolemko ke e


До тогаш и ќе научи да плива, уживај и терај [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 21:55:37)

Во право е Октавија. Нели бебињата имаат природен инстинкт за пливање? А плус, што порано го учите бебето да плива, тоа подобро. Со среќа и пиши ни како сте си поминале.




Hunny -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 22:26:31)

Не само да плива, туку и да се сонча. Многу е здраво, побрзо ќе порасне, особено ако го сончате во 12 попладне.




mare01051989 -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 23:48:07)

zenski vie se zafrkavate so mene???? seriozno gledav edno video na joutube kade bebe od 3 meseci go pustaat vo bazen samo da pliva.Jas sigurno nema toa da go napravum ne sum budala ama kako i da e jas tuka se prijaviv za da dobijam nekoj ubav sovet a ne vie da me ismejuvate taka




Octavia -> RE: Каде на одмор? (23.6.2013 23:57:38)

Бебињата си имаат инстинкт за пливање, водата им е природна средина, тоа се знае. И секако дека добиваш убави и пријателски совети, целосно соодветни на прашањето. Не се нервирај непотребно [sm=smiley1.gif]. Поздрав и уживај си на форумов.




Snowhite RR -> RE: Каде на одмор? (24.6.2013 0:00:06)

Да бебината имаат инстинкт за пливање бидејќи во стомакот на мајката тие пливаат, така да не те зафркаваме само изнесуваме факти




Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>