RE: Каде на одмор? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


Тања РР -> RE: Каде на одмор? (23.7.2012 23:51:47)

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).




BICILA -> RE: Каде на одмор? (27.7.2012 15:44:24)

Bi sakala da se izjasnam vo vrska so turistickata agencija PET, bidejki vidov na forumov dosta losi zborovi vo vrska so agencijata. Voedno i jas bev vo Zakintos preku ovaa agencija,potocno vo Vila Zante o Doro na terminot 09.06. Vilata se naogase na samata plaza koja bese preubava . Imam 2 deca i samo sto se raspustija od skolo vednas zaminavme po preporaka od nasi prijateli. Decata mi se 7 i 9 godini i nie se odlucivme da patuvame na Zakintos. Plazata i moreto bea prekrasni i mnogu pogodeni bidejki moreto e plitko odlicno za mali deca. Vilata bese cista , uredna i bas po moj vkus. Iako gazdaricata ne ni bese po kef ne i mnogu obrnuvavme vnimanie, si go teravme nasiot odmor[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image], otidovme na odmor i da odmorime ne da se zamarame so nepotrebni raboti. Uste koga bevme vo agencijata ni gi kazaa site uslovi vo vrska so patuvanjeto, vrabotenite bea iskreni i realni. Koga stignavme tamu, toa sto go ocekuvavme toa i go dobivme , ni pomalku ni poveke. Vodickata sto bese so nas, bese preljubezna i celo vreme bese so nas koga i da ni trebase. Se na se jas so mojot soprug i decata pominavme preubav vonsezonski odmor i sega kon krajot na letoto pak planiram da ja posetam agencija PET. Trgnuvanjki prvo od ljubeznosta na vrabotenite na site toplo vi ja preporacuvam agencijata ......




zelba -> RE: Каде на одмор? (27.7.2012 15:49:12)

zenski aj koga temata e aktivna da prasam na brzina

da ne znaete koga ima avobusi od Kopje za Viena
da nema te nekoj kontakt br. mozebi

fgala unapred




kikicka -> RE: Каде на одмор? (27.7.2012 16:09:10)

Желба најубаво да се јавиш на автобуска и ке ти кажат точно. Дека вака сигурн линии некогаш и се преполни па мораш карта т.е место да си резервираш. Вака јави си се сигурно има повеке превозници,мада да можеш и по туристичките агенции да си прашаш.




Ring -> RE: Каде на одмор? (27.7.2012 16:10:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

zenski aj koga temata e aktivna da prasam na brzina

da ne znaete koga ima avobusi od Kopje za Viena
da nema te nekoj kontakt br. mozebi

fgala unapred



Vidi na stranata na avtobuslka stanica skopje , prebaraj kako rule turs
ima vozen red za makedonija i stranstvo




zelba -> RE: Каде на одмор? (27.7.2012 22:59:40)

fala vi zenski za odg.


jas prasav na avtobuska ima samo vo nedela
ali imalo i nekoi drugi agencii koi vozele i preku ostannatite denoci

ali nemam nikakov br od niv [sm=smiley13.gif] i pojma nemam kade d abaram




Melanija RR -> RE: Каде на одмор? (28.7.2012 0:30:57)

Желба види телефони на Златна книга и на АБВ




Snowhite RR -> RE: Каде на одмор? (28.7.2012 10:55:18)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ние утре одиме за дојран, па може кога ќе се вратам да ти кажам искуство.


Маца ајде кажувај како поминавте во Дојран? И ние сме за таму заинтересирани да одиме. Како е водата, плажата, сместување, цени и слично

П.С. Судејќи според сликите на фб убаво си поминавте, ама ајде и усно објаснување[sm=smiley1.gif]




Luci -> RE: Каде на одмор? (28.7.2012 11:24:30)

ИЗВОРНА ПОРАКА: zelba

fala vi zenski za odg.


jas prasav na avtobuska ima samo vo nedela
ali imalo i nekoi drugi agencii koi vozele i preku ostannatite denoci

ali nemam nikakov br od niv [sm=smiley13.gif] i pojma nemam kade d abaram

Имаш и преку Мак агент во среда и во сабота
Скопје-Виена-Ст.Полтен-Линц-Велс-Салзбург
19:00
70еуро- OW; 130 еуро RT




Maca25 -> RE: Каде на одмор? (29.7.2012 10:00:22)

Ние бевме 6 дена во Дојран.

Смештај најдовме од Скопје, ама не отидовме таму. Ни бараа 900 денари за двајца, а мене ми се виде многу. Си најдовме соба за 700 денари, со прекрасен поглед, со супер луѓе сместени во другите соби од куќата. Е сега малце бевме подалеку од центарот, но ние не баравме забава навечер и така да местово каде што бевме беше идеално за нас. Малце бевме погоре, ама па ноќе беше поладно и се спиеше. Газдите на куќата прекрасни луѓе, ни правеа кафе, ручек, се што ќе посакавме ( кој сака број од нив нека ми пише пп).

Водата беше прекрасна. Н. цел ден (ама буквално) беше во вода. Да не се замараш дали е ладна па да искача и сл., пушти го детето во вода и нека ужива. Плажава ние кај што бевме беше дел песок дел трева, а водата со камчиња. Без папучки деца во вода не може да влезат. Во подлабокото имаше песок. Јас се изнапливав, само тоа тревките (алгите) ме плашеа малце во длабокото :)

Навечер има каде да се прошета, има забава и за деца и за возрасни. Може да видите на моите слики на фб дека има забава.

Има комарци, но ако си намачкан со Аутан ништо не ти можат. Нас ниту еден не не касна. Во соба имавме комарник, и плус јас си ставив апаратче против комарци и супер поминавме.

Јас топло го препорачувам Дојран за родители со мали деца.




Felly RR -> RE: Каде на одмор? (29.7.2012 10:53:21)

ние сме моментално на плажата во Сливница. денес ни епоследен ден од одморот, :(




Bile -> RE: Каде на одмор? (29.7.2012 13:23:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR
Јас топло го препорачувам Дојран за родители со мали деца.


Isto i jas... se vrativme pred edna nedela..super pomivame. Se smestivme vo apartaman, taze renoviran, vo centarot kaj pazarceto. Vo apartmanot imase odlicni uslovi, klima, boom tv, internet, sopstveno kupatilo i kujna... nemam zborivi..cena1200 denari. Dojran go sredile, setalisteto e dovseno (lani ne bese celosno napraveno), ima sankovi ili letni kafici kako sakate, ima zabaven park za decata, ima ringispili i sto li uste ne. So eden zbor i Dojran ne e los za so mali deca. Go izbiram Dojran i lani i sega samo poradi decata, od pricina sto se mali i mi e strav da pojdam po daleku, posebno prevoz so agencija nikako. Vodata bese ok, ne bese matna, plazite taka-taka, gi potsredile malku, vo globala dobro pominavme, ostanavme 9 dena i se odmorivme ubavo. [sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: Каде на одмор? (29.7.2012 13:30:11)

Да, заборавив и јас да пишам дека шеталиштето е средено и убаво, долго скоро до граница.
Ние додека бевме водата знаеше да се замати ама малце да дувнеше ветре одма се расчистуваше.




Snowhite RR -> RE: Каде на одмор? (23.8.2012 17:34:18)

Утре ние одиме на одмор во Дојран, па ајде да ве прашам тие што сте биле таму, дали во Дојран има аптека, дали е добро снабдена да знам да не влечкам се од овде, т.е. во случај нешто да заборавам да можам да го земам од таму, потоа дали има маркети, пазари, каде би можела да му купам некоја играчка за на плажа на пример, да не ги носам од дома и какви се цените, банкомат од Комерцијална ме интересира дали има, друго не ми текнува
И дајте некоја препорака за сместување во Дојран, да има кујна барем и да не е многу скапо, не барам луксуз, само да е чисто.
Маца не ми се јавува никој на бројот, ама ќе пробам пак покасно




arh_diz -> RE: Каде на одмор? (23.8.2012 17:58:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri





moni teo -> RE: Каде на одмор? (23.8.2012 19:40:27)

Snowhite аптека има во стар дојран и е добро снабдена работи од 7 до 22ч, доктор има само од 8 до 14 има еден поголем маркет и има многу продавници, има пазар и тезги со играчки за плажа чадори лезалки...[sm=smiley1.gif] [sm=smiley36.gif]




moni teo -> RE: Каде на одмор? (23.8.2012 19:43:42)

исто така има и банкомат на комерцијална се наоѓа над градската плажа во информативното биро [sm=smiley1.gif]




Andriance -> RE: Каде на одмор? (23.8.2012 23:11:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri




Бечичи каменеста аплажа?? Колку што ја се сеќавам Бечичи е единствената песок плажа во тој дел на Црна Гора...а за Сплендид??? нема што повеќе да се каже освен дека таму престојуваат сите најпознати фаци кога доаѓаат у Будва....вклучувајќи ја и Мадона кога беше на ЈАЗ




Pepelaska * -> RE: Каде на одмор? (24.8.2012 13:31:55)

И мене ми остана во добри сеќавања Бечичи, ах ми се вратија спомените,
инаку летово си го поминавме дома , 4 пати до Охрид на еден ден само , тоа повеќе беше замор од одмор[sm=smiley1.gif]




denim -> RE: Каде на одмор? (25.8.2012 8:50:44)

Se vrastivme od Becici pred 2 nedeli i stvarno e ubavo.Sto se odnesuva do plazata velat deka e najubavata plaza na toj del od Jadran pa duri e i vo pesna ispeana. Ima mali sitni kamcinja eden mal pojas pred da vlezes vo more, taman tolkavi da stavas prozorci i ukrasi na pesocnite zamoci ili da pravis mozaici na predolgata i najsiroka plaza na koja sum bila (osven kustur beach vo Turcija). Duri barav i lani i godinava eden pogolem i ubavo oblikuvan kamen za akvarium na zelkata i ne najdov. Splendid e navistina ubav i pregolem hotel, ama vo toj niz ima i drugi navistina mnogu ubavi hoteli koi nudat zabava za site vozrasti. Sepak moreto e najgolem blagodet za decata i nadopolneto so pogore navedenite detali navistina dava edna prekrasna celina :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Деним плажата во Бечичи не ви е премногу каменеста? Јас не бев многу воодушевене иако ни рекоа дека сме на најдоброто парче плажа во Црна Гора ( приватната на хотел Сплендид).

Tanja moze poveke informacija za Splendid sakame da odime vo Septemvri




Бечичи каменеста аплажа?? Колку што ја се сеќавам Бечичи е единствената песок плажа во тој дел на Црна Гора...а за Сплендид??? нема што повеќе да се каже освен дека таму престојуваат сите најпознати фаци кога доаѓаат у Будва....вклучувајќи ја и Мадона кога беше на ЈАЗ





Maca25 -> RE: Каде на одмор? (25.8.2012 11:01:51)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Утре ние одиме на одмор во Дојран, па ајде да ве прашам тие што сте биле таму, дали во Дојран има аптека, дали е добро снабдена да знам да не влечкам се од овде, т.е. во случај нешто да заборавам да можам да го земам од таму, потоа дали има маркети, пазари, каде би можела да му купам некоја играчка за на плажа на пример, да не ги носам од дома и какви се цените, банкомат од Комерцијална ме интересира дали има, друго не ми текнува
И дајте некоја препорака за сместување во Дојран, да има кујна барем и да не е многу скапо, не барам луксуз, само да е чисто.
Маца не ми се јавува никој на бројот, ама ќе пробам пак покасно


Сноувајт, се има. И аптека, и голем маркет, и пазар, а на пазарот еден куп тезги со детски играчки за на плажа. не мора ништо да носиш [sm=smiley36.gif] Банкомат на Комерцијална не видов, ама во сите продавници плаќав со картичка.




Natuska85 -> RE: Каде на одмор? (26.8.2012 13:48:02)

Еве и јас да споделам искуство од последниот одмор.Бевме во Неа Врасна 5 дена,а вчера на еден ден бевме и во Неа Флогита(почеток на прв крак).Неа Врасна КАТАСТРОФА.Плажа каменеста,морето ич нечисто и многу длабоко.Првиот ден бевме само на плажа таму,па вечерта бевме на шетање до Ставрос,3км од Неа Врасна и кога ја видовме таму плажата од нареден ден таму одевме. Таму друга приказна плажата широка,песочна,водата чиста и ептен топла.Ни кажуваа дека прошлата година имало некое невреме и морето е многу повлечено и затоа е таква плажата[sm=smiley13.gif].

Е сега за Неа Флогита..местенцето рај.Голема плажа,средена,чиста.Водата бара,потопла и почиста неможеше да биде(поубава од Фурка за тие шо биле[sm=smiley36.gif]).Нешто на рамниште на Сани бич, а поблиску 130 км од граница и далеку поефтин смештај(30 евра апртман на сама плажа сега средина на август).Кафичи многу на плажите,но и делови за повозрасни луѓе и луѓе со мали дечиња.Овие денови може уште еднаш да се пробањаме таму,додека сме Гевгелија,ама знам дека нареден јуни сигурно ќе сум таму[sm=smiley2.gif]




Mimushka -> RE: Каде на одмор? (7.3.2013 13:28:49)

dali moze nekoj da mi dade informacii za Valona?Odnosno Za nekoe selce okolu Valona?




Bilence2 -> RE: Каде на одмор? (15.3.2013 11:49:05)

Vo Grcija




Malecka23 -> RE: Каде на одмор? (15.3.2013 12:00:23)

саквме во игало црна гора ама цените се премногу високи и најверојатно во гцка во неа флогита




Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>