RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Породилиште



Порака


Melanija RR -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (2.3.2012 18:24:36)

Постовите ни се офф топик и сигурно а и треба да се преместат.
Да надополнам ни наплаќаат по 300 а сме со плаво картонче,т.е. ни е матичен.Сигурни сте дека ви кинат картонче?Ќе видите дека не,тоа значи дека ехото е приватно и не земаат картонче иако ни се матични.




Cipi Ripi -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (2.3.2012 18:30:23)

Jas napomenav deka sega kade sto odam plakam 300 denari privatno bez kartonce. A vo neuromedika mi zimaa kartonce i plakav 750.




angela55 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (6.3.2012 16:39:22)

Sto se odnesuva za cenite na poroduvanje vo Sv. Lazar, mene pred 2 meseci mi kazaa drugi ceni. Spontano (sose epiduralna) 64.000, a carski 98.000. Za vo Sistina neznam (gi ima cenite oficijalno na nivnata strana, sto ne e slucaj so Sv. Lazar). Spored mene NAJDOBRI, ama NAJDOBRI se REMEDIKA. Samo pofalni zborovi za niv i nivniot personal, usluga na nivo, pocnuvajci od ginekolozi, pedijatri, sestri i site ostanati.




mala11 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (21.6.2012 14:00:26)

Jas se porodiv vo Sv Lazar, i mozam da kazam deka sekogas plakate poveke barem za 10000den od navedenite ceni , bidejki sekogas postoi nesto dopolnitelno, a da nezboram deka lezis 4 veceri a naplakaat 5, i moras do 12 da ja napustis sobata da ne ti naplatat uste eden den, i plakas koga ke i tekne na taa od salter deka treba da podmiri nekoja smetka, pa zar samo jas bev vo bolnicata toj period... morav da platam uste prviot den bidejki bilo vreme za plati a nemale da uplatat..... razocaruvacki i strasno, nisto od elitna bolnica kako sto se pretstavuvaat, sestrite se neiskusni,sekoja cest na doktorite, no ne se samo oni bolnica..... , trebaa uste mnogu za bolnicata da zasluzi i samo B od bolnica...




minola -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (4.3.2014 17:51:42)

Dali nekoj vo skoro se ima porodeno vo Sv.lazar i da pise kako pominal




Bethany -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (11.12.2014 17:09:59)

Mene me interesira nekoe sveze iskustvo i plus da mi kazete dali imeto i e promeneto na bolnicava, taka nesto mi kazaa. Ne mozam da najdam nikakvi informacii na net.




scared RR -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (11.12.2014 17:30:13)

Мислам дека сега се вика Моја болница..




Bethany -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (11.12.2014 17:32:02)

Vo pravo si scared, fala, sega ja pronajdov




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]