RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Породилиште



Порака


profesorica -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (3.11.2009 15:48:57)

леле и мене ме заинтересиравте што е ова за св. лазар???




Mamicka3 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (3.11.2009 16:49:00)

Аман бе жени што ќе е ова!




Bogdancanka -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (3.11.2009 16:52:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

леле и мене ме заинтересиравте што е ова за св. лазар???

????




Bile -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (3.11.2009 18:30:32)

 Vo bolnicata Sv.Lazar rabotite funkcioniraat bezprekorno, znaci usluga, odnesuvanje, strucnost, cistota..............Timot sto raboti tamu e navistina strucen bidejki tamu raboti doktorka Maja Janevska koja ima sertifikat od
Avstrija za fetalni anomalii kaj fetusot, najdobar strucnjak vo Makedonija za taa rabota. Pedijatrite im se najvrvnite vo Makedonija, posebno ke ja izdvojam doktorka Lidija Pazdrijan. I site majki i bremeni zeni bez dvoumenje neka go odberat timot na Sv.Lazar.
Znaci jas nemam nisto protiv bolnicata i timot




Cacko -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (3.11.2009 20:52:33)

bas mi e zal ako mislis deka ostro sum ti se obratila.Nemav takva namera,samo me interesirase kako ke ti go unistela sopstvenickata zivotot posto ja nemav dopirna tocka so nea.Fakt e deka od sve i od sekade ima zadovolni i nezadovolni.Kako i ti sto kaza,lekari,personal,usluga i sve ostalo e besprekorno i ja preporacuvam ovaa bolnica na site




c2597 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (5.11.2009 16:29:47)

Jas sakam samo da kazam nekolku zborovi za bolnicata.Vo skopje seushte ja nemam videno,no za vo Sofija znam deka toa e edna od najdobrite bolnici,ja posetuvaat i tamu se porodija mnogu poznati licnosti na Bugarija,i jas sum slushala samo ubavi raboti.Nekoj spomna za parite,e da,skapo e,bidejki tie vo bugarija rabotea  samo na privatno ,mislam deka ne rabotea so fondot,no samiot fakt deka i pokraj visokite ceni,imaat premnogu pacienti,kazuva deka se dobri.Treba da se naucime deka sekoja usluga se plaka,a na koj mu e skapo,neka odi vo drzavna bolnica........I za site shto im predstoi da se poragaat,samo da vi kazam deka nema podobro od poroduvanje so epiduralna anestezija!!!!!!!!!




eva79 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (28.11.2009 9:51:39)

Zdravo devojki, jas sum nova na forumov, citajki gi postovite za Sv.Lazar, sakav da go kazam i moeto iskustvo.
Jas dosega bev tamu samo za konsultacija i mozam da Vi kazam deka navistina bolnicata e preubava, a i od priemot na dvajcata doktori koi me primija sum zadovolna. Toa sto eden "Dobar den" ke ve cini 1.500 den. i toa ne e problem. Sami si birame kade i za kolku pari ke odime. Toa se nivnite ceni i koj moze ke odi koj ne moze nema da odi. Ocigledno toa im bila i celta.
Toa kakva bila gazdaricata, losa ili dobra zena nema ama bas nikakvo znacenje za edna trudnica na koja i e najbitna strucnosta na personalot koj ke i ja vodi bremenosta i koj ke ja porodi. Iskreno, daj Boze se nadevam i bi sakala i jas tamu da se porodam.
No ima edna rabota koja ne mozev a da ne ja primetam. Za prvata konsultacija koja traese se na se 10 min. na pultot mi pobaraa 1.500 den, si plativ i kako mrdnata cekam, smetajki deka ke mi dade fiskalna smetka. Devojkata samo mi se nasmevna i mi rece: "toa e se [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]" . Iskreno ne oti mi spotrebala taa fiskalna smetka, pa se spakuvav i si otidov bez da i recam nesto. Ama ne vi e cudno zosto ne davaat fiskalni, odma se zaprasuvas ovie registrirani li se voopsto, ili treba nekoj da gi prijavi vo UJP?? pa edna obicna lokalna prodavnicka od dva na dva deneska dava fiskalni, a ne edna najsovremena i najprestizna bolnica vo RM kako sto e ovaa?  Ili vie drugite sto ste bile ste si dobile uredno fiskalna smetka??? moze sum samo jas[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




eva79 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (28.11.2009 10:05:10)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ana_mila -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (18.12.2009 15:54:37)

Zdravo na site. Ajde da ne bideme paushalni, da zboruvame so iskustva i fakti.
Jas sum edna od onie koi se porodija na klinikata St. Lazar pred 4 meseci i sum PREZADOVOLNA od celokupnata griza i profesionalnost koi vladeat tamu.
Za cenite nema da komentiram, zatoa sto cenite na privatnite kliniki vo cel svet se isti, a so gazdite imav licen kontakt (d-r Nikolov bese na poroduvanjeto zatoa sto zemase maticni kletki, a so d-r Nikolova imavme nekolku slucajni sredbi) i mozam da kazam deka odnosot bese sosem ok.
Me porodi d-r Stanka Dimitrova i imam samo pofalni zborovi za zenata...neviden profesionalec, a da ne zboruvam za licnosta i karakterot na taa zena koi vo tie momenti vi se mozebi i povazni od profesionalnosta.
Da ne Vi kazuvam za pedijatrite, sestrite, higienicarite...bukvalno visat nad Vas i Vi se na raspolaganje 24 casa. Za cistotata nemam komentar... 5 pati dnevno vi menuvaat postelina i pizami, hranat si ja naracuvate od restoran i sl.
Znaci, na site idni majki, najsrdecno im preporacuvam da ja izberat ovaa bolnica za poroduvanje.




Cacko -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (18.12.2009 21:59:12)

taka e[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]ana-mila koga se porodi??i ja se porodiv pred 4 meseci na 12.08 ama izgleda ne sme se zateknale




April -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (19.12.2009 12:44:52)

Моја пријателка пред извесно време лежеше во Св. Лазар...вонматерична бременост, иако прво и' рекоа дека е циста (зборуваме за стручност, нели?), да, таа беше задоволна од негата, хигиената, услугата и сл...но замислете, кога требало да ја пуштат дома, значи кога д-рот одлучил дека може да си оди дома, дошла сметководителката/благајничката на болницата и и' рекла: не може да си одите, газдарицата се јави и' рече дека треба да останете уште некој ден [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] нормално дека пријателката решила да си оди, во сметката имале напишано ден плус, па и околу тоа се расправале, знам дека на крај рече never again таму...




snow5 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (21.1.2010 22:25:15)

Ako ne e tajna moze da mi kazes kolku cinese porogjaot vo Sv.Lazar.Blagodaram odnapred




suzeto -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (15.2.2010 22:27:21)

vo sv.lazar saka tase da me operira od endometriozata,ama nekako mi e strav zatoa sto drugi doktor izbiram,a ne nivni,tase ce me operira i ce si odi pa kako ce se ponasa personalot..............dali znaete nekoj broj od klinikata,razbrav deka fondot gi vrajca parite od privatnite kliniki i dali vazi i za sv.lazar,da gi prasav sakav...




Cacko -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (15.2.2010 23:51:16)

eve ti broj,pa prasaj si se so te interesira.a za personalot da ne se sekiras,super tretman ke imas




candy -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (16.2.2010 12:09:07)



mozam da pisam zbor-dva za pedijatrija bidejki so toa imam iskustvo.seta pocit kon dr.pazdrijan megutoa jas se razocarav.

na pocetokot bev mnogu srekna bidejki mislev deka konecno najdov lekar koj ke mi bide dostapen 24h. za nedaj boze.lekar koj pozadi nego ke stoi nekoja medicinska ustanova i lekar koj bukvalno na sekoe moe ,,alo,, ke odgovara soodvetno bez razlika na vreme i mesto.

se razbira za sumata za koja sto si ja naplakaat.megutoa dzabe bese se koga ednostavno samata doktorka na moi prasanja za ponatamosni upatstva mi odgovarase so toa sto ke otvorese kniga i ke procitase sto ponataka.i konkretno vo eden slucaj kade maloto mi imase urinarna infekcija predizvikana od bakterija,megutoa asimptomatska.mislenjeto nejzino ne se sovpaghase so ostanatite mislenja.pa koga sfativ deka dava antibiotik ko od sala....
i da ne dolzam,znaci nacinot na lekuvanje ne mi se dopaga.

fala bogu imam zdravi deca i maticen lekar so koj sto do sega ne sum imala problem.neznam i mene sto gavol me natera da eksperimentiram,mozebi mokta na ubeduvanje i pridobivanje na pacienti ili pak premnogu drugarski nastap od nejzina strana da covek pomisli deka zenata gori od zelba za novi poznastva.




suzeto -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (16.2.2010 20:03:53)

fala cacko................dali nekoj ima iskustvo so personalot za operacii




Enika -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (16.2.2010 21:58:09)

ИЗВОРНА ПОРАКА: eva79

No ima edna rabota koja ne mozev a da ne ja primetam. Za prvata konsultacija koja traese se na se 10 min. na pultot mi pobaraa 1.500 den, si plativ i kako mrdnata cekam, smetajki deka ke mi dade fiskalna smetka. Devojkata samo mi se nasmevna i mi rece: "toa e se [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] " . Iskreno ne oti mi spotrebala taa fiskalna smetka, pa se spakuvav i si otidov bez da i recam nesto. Ama ne vi e cudno zosto ne davaat fiskalni, odma se zaprasuvas ovie registrirani li se voopsto, ili treba nekoj da gi prijavi vo UJP?? pa edna obicna lokalna prodavnicka od dva na dva deneska dava fiskalni, a ne edna najsovremena i najprestizna bolnica vo RM kako sto e ovaa?  Ili vie drugite sto ste bile ste si dobile uredno fiskalna smetka??? moze sum samo jas[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley24.gif[/image]


За консултација ти наплатиле 1500 ден? Чудно...мене никогаш до сега за консултација не ми наплатиле таму аде што одам...во Систина...дури и после ласерска вапоризација, кога бев на контрола и совет што понатаму ништо не ми земаа...и фискални толкава болница да не даде прво е незаконси и е срамота.




mili4kask -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (14.4.2010 13:01:07)

Eve edna informacija za site koi bile i se porodile tamu ili bile na nekakvi pregledi dali mozat da mi gi kazat cenite na obicen ultrazvucen pregled vo bremenost i poroduvanje so carski rez? Jas na 5-ti maj imam zakazano pregled kaj d-r Ivanovski koj e sega tamu preflen..Vi blagodaram mnogu na site!




Мачиња -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (29.6.2010 11:23:04)

Eden den se fativme za raka so mm i gi posetivme site tri privatni bolnici (za da se rasprasame za uslovi i ceni). Iskreno koga otidovme do sv. Lazar mm vednas rece TUKA NE - Bese shtama samo edno devojce na shalter sedese.

A i ova sto go citam na forumov ne mi se dopaga bas. Aj bas me interesira muabetov so fiskalnata, dali nekoj ima dobieno?




mili4kask -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (29.6.2010 11:34:37)

Jas iskreno najmnogu odam vo sv lazar zaradi lekarot koj sto mi e lekar veke 5 godini ne mislam da go menuvam...Toa za fiskalnata zenski jas primetiv dva pati bevme ne ni dadoa a sega na 16 ke odam i ke pobaram....Ke vi kazam kako e sto e..Pozdrav!




Lana24 -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (30.10.2010 23:27:01)

Gledam tamava e odamna batalena no morav da komentiram za bolnicata..edinstveno nesto sto gi interesira e parite.Ke kivnes - ajde odma na carski ( kako bi mozele da zemat poveke pari). Daj Boze eden den i kaj nas da se zabranat ovie intervencii (carski rez) vo onie slucai koga nema medicinska opravdanost  kako sto funkcionira nasekade niz svetot.




Octavia -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (31.10.2010 7:47:13)

Ние го носевме [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] на педијатар таму. Нормално, по свој избор, никој не не тераше. Мене ме разочара тоа што секое одење ти го наплаќаат, нема контрола. Ние отидовме кога [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] имаше две недели. Не прегледаа, ни вика лекарката следната недела контрола. Си плативме (добивме фискална [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]). Следната недела одиме на контрола, значи 5 мин преглед, ај пак на шалтер, пак си плативме. И пак ни беше речено дојдете следната недела пак. Отидовме, нормално, пак 5 мин контрола, „добри сте, супер“ и на одење пак на шалтер на плаќање (овој пат 500 ден помалку). Нормално, за дете никој не жали пари, сите сакаме добар лекар, ама муабетот ми беше, поголемото кога го носам на специјалист во една приватна поликлиника, наплаќаат преглед, после контролата не се наплаќа. Убавото е што нема изгледа многу пациенти, па кога и да се јавиме добиваме термин за преглед за половина час [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bombica -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (17.5.2011 20:01:51)

Bev samo ednas na pregled vo Sv.Lazar i ne otidov povtorno.Dr kaj sto bev mi e prijatel i kako dr. mnogu go pocituvam no ne mi se svigase toa sto bez da me prasa sakam li da mi pravi skrining mi napravi.Kako prvo trebase da prasa, mozebi jas ne sum spremna da plakam skrining, a kako vtoro on ne e dr, cija specijalnost mu e skrirninot.Ajd ok toa, bidna so bidna.Odam na salter mi kazuva tipkata 3000 den plakam i cekam da mi dade izvestaj i normalno fiskalna. Ona si gi zema parite i mi vika vo red gotovo.Jas i mm zacudeni se poglednavme i si izlegovme celi [sm=zmeden.gif]Seto ova plus toa sto za 1,5h kolku sto bevme tamu ne vidovme nitu eden drug pacient bese presudno da ne se pojavime povtorno .E sega kako ke reagira prijatelov koga ke go sretnam neznam ama pa...gajle mi e.
I da uste nesto....kolku sto citam po forumi na lanskiot bebe saem kazuvale deka imaat nekoj dogovor so fondot za poragaj i vralaje 20-30 000.Ja prasav braticedka mi koja raboti vo fondot mi kaza deka ne e vistina nikogas nemale takov dogovor so niv.Bezobrazen nacin za privlekuvanje na pacienti.




humana -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (18.5.2011 0:34:40)

Јас одам од кога е отворена болницата и имам само пофални зборови за нив,мене ми ја води бременоста д-р Дамчевски и не би го заменила за ништо.Сепак секој си има свое искуство,консултации не ми наплаќале за ова првпат тука читам и многу пати ми наплатиле помалку од што треба.Секој со свое искуство,ако јас ви казам за Систина што и направи на една моја другарка нема да ја погледнете болницата,ама тоа незначи дека Систина не е добра болница за други,секаде се прават грешки,нема совршени болници и доктори




bombica -> RE: Отворање на болницата "Св.Лазар" (18.5.2011 19:45:35)

Humana nikoj ne komentira za doktorite vo Sv.Lazar naprotiv tovojot dr, Dr.Gorgi Nikolov, dr.Ivanovski se odlicni dr, samo nedavanjeto fiskalni,nedavanje izvestaj( eve jas licno nemam izvestaj od dr. sto me pregleda t.e sto mi napravi skrining)zadrzuvanjeto poveke denovi odkolku sto treba samo za da se zemat poveke pari voopsto ne e vo red.A nepostoi nitu eden dr. sto nema graska napraveno nezavisno dali raboti vo Sistina, GAK ili neznam kade.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>