RE: Зимување-дали планирате да одите? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


tati -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (21.12.2009 21:32:24)

na zimovanje ne sum bila uste od dete, no ete godinava planirame vo Mavrovo na edna nedela, detevo obozava sneg(isto i tatko i) pa bi bilo sebicno od moja strana da im go uskratam toa zadovolstvo...
posle Bozik zdravje ideme da mrzneme[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Mila na mama -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2010 8:15:07)

Не беше баш зимување туку продолжен викенд во Крушево. Мила беше многу смешна. Сакаше да се санка брм брм на снегче[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] снегот бил убав ама не сакаше да го фаќа. Какви само фаци правеше на жичарата - смешки. Убаво поминавме макар што јас ич не сакам зимувања ама ај детето да се порадува и да подише чист воздух.




mami -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2010 8:18:32)

Јас едвај ја чекам првата недела од февруари...цела недела во Берово, мераци




Mila na mama -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2010 8:22:13)

Ние не успеавме да најдеме место за Берово, барем не во вилите што ги бендисавме. А немало ни снег во Берово. Се надевам мами ќе падне сега па кога ќе отидете Лука ќе се санка.




mami -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2010 8:24:02)

ке видиме, ама и не ми толку до снегот, ако го има супер, ако го нема пак супер..важно дека ке бидеме на чист воздух малку и ке пуштиме мозок на пасење[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mother 29 -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2010 8:58:33)


[image]http://photos-c.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1956/114/88/1534292009/n1534292009_30129382_211.jpg[/image] Bansko[image]http://photos-h.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v1956/114/88/1534292009/n1534292009_30129384_1350.jpg[/image]




jovanka -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (8.1.2011 18:32:17)

Ovaa godina slabo sneg mu se izraduvavme vo dekemvri nekolku dena i tolku.Sega sme vo ekot na praznicite kade sto i decata se na mislam najdolgiot zimskiot raspust no snegot vo nasite zimski centri go ima vo nedovolni kolicini za da vo celost i se izraduvame na zimata.Planirate nekade na zimski odmor?




Viktori -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (8.1.2011 18:58:58)

Јас не планирам, снег нема, одмор во бош време, организирано нема каде децата да ги пратам, па ќе си останеме дома со Картун нетворк, Бумеранг и КидсКо...




Maca25 -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (8.1.2011 19:59:43)

Ние сакавме да одиме во Берово после Нова Година на 4-5 дена, ама не се заангажиравме добро за да најдеме сместување. А и финансиите после празнициве малце се намалени, така да за сл. година треба уште од сега да се штеди. 




Luci -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 8:31:38)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki zima doaga a so nea i snegce. Ima li nekoj namera so bebusot na planina nekoja da pojde i kade? Jas ovie denovi epten mu ja mislam nekade na nekoja planina da rezerviram za zimskiot raspust. Sakam da izbegame malku od ova smrdenovo i zaduslivo Skopje ama nemam ideja kade. Dali da gledam nekade vo Makedonijava ili po komshii (Bansko, Kopaonik) Inaku ne sme nekoi skijaci i ni treba komocija ko so bebce neli. Ajde dajte predlozi :)))))


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

mozebi ke ti e daleku za so bebe ama jas toplo ti go preporacuvam kopaonik-iako e poskap.mestoto e top zimno vreme pa i proletno e ubavina cist vozduh toplo cajce ogan od kamin m mmeraci:)I jas razmisluvam na ovaa tema denovive ama ke vidime mm stalno me odvraka deka kolata ja sreduva sea dali ke stignel to togas[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]inaku jas bi uste sega da trgnam negde





Luci -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 8:36:14)

Јас радо би негде да одиме ама тешко, немам одмор [sm=smiley13.gif]




miana -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 8:50:17)

Nie se spremame za mavrovo posle Bozik zdravje boze..Ili mavrovo ili bansko.Se zavisi od drustvoto.




mmbucko -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 13:32:25)

Imame opcija za Hotel Lion Borovec za posle bozik. Si mislam nemoze poloso da bide od zaduslivovo Skopje a baska i drugive 2 decinja malku na vozduh da gi odnesam. Greotki se, pa nigde od majot ne sme mrdnale. Te malku do Ohrid posle 40 dena na bebco ama toa ne go racuname [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Sto mislite za 5 mesecno bebe na planina? Ke ja prasam denes i pedijatarkata pa ke vi kazam sto ke mi kaze. Preporaka demek od specijalist [sm=smiley1.gif]




Andriance -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 13:52:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Imame opcija za Hotel Lion Borovec za posle bozik. Si mislam nemoze poloso da bide od zaduslivovo Skopje a baska i drugive 2 decinja malku na vozduh da gi odnesam. Greotki se, pa nigde od majot ne sme mrdnale. Te malku do Ohrid posle 40 dena na bebco ama toa ne go racuname [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

Sto mislite za 5 mesecno bebe na planina? Ke ja prasam denes i pedijatarkata pa ke vi kazam sto ke mi kaze. Preporaka demek od specijalist [sm=smiley1.gif]


Мислам дека за ова не ти ни треба одговор од стручно лице...па има ли поубаво нешто од планина и море за дете па и бебе??[sm=smiley36.gif]

јас на Видоевски кога му кажав дека сме го носеле А во Банско ( А тогаш имаше 5,5, месеци) ми вика - " а ги видовте таму бебињата"???
а ја баш затоа и го почнав муабетот за да му каѓзам дека имаше две бебиња од по 50 дена [sm=jezicek.gif]

на ладно немас ни вируси ни бактерии ништо..само деца убаво облечени...и од воздухот ќе бидат успаванка..и апетити и сон.

се разбира, ако со детенце е се ок [sm=smiley36.gif]

Да не бидам офтопик...планираме крај на февруари почеток март..4-5 дена да идеме Банско..уште од сега ќе ѕиркам некои понуди..лани бевме преку Колектива и беше супер.




penelopa -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (10.12.2012 14:00:38)

Се сложувам море и планина е нешто најздраво и за бебе и за деца.
Ние ќе одиме на замовање ако така може да се рече крај на Јануари едно 4-5 дена- така е планот сега за сега некаде тука во Словенија- или Рогла, или Крвавец или Мариборско похорје ушт не сме одлучиле.




kikicka -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (5.1.2013 13:25:03)

Цело време се мислиме каде да одиме, ама најверојатно ќе одиме до Банско и тоа на 3 дена,доволно е колку да разбиеме монотонија. Инаку за хотели и понуди не сум ни проверила, ама важно е што се планира. [sm=smiley36.gif]




Andriance -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (5.1.2013 18:46:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Цело време се мислиме каде да одиме, ама најверојатно ќе одиме до Банско и тоа на 3 дена,доволно е колку да разбиеме монотонија. Инаку за хотели и понуди не сум ни проверила, ама важно е што се планира. [sm=smiley36.gif]


Ете така....ајде да подразгледаш па да се збереме сите и а да си направиме РР дружба и на планина...




Bjanka -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2013 13:59:27)

Ste bile li vo krusevo?? Kako e tamu??




miana -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2013 14:08:36)

Nie se mislevme za Krusevo i Bansko.
Koga gi vidov cenite i uslovite ,ne se ni mislev,go izbravme Bansko...




miana -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2013 14:09:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Nie se mislevme za Krusevo i Bansko.
Koga gi vidov cenite i uslovite ,ne se ni mislev,go izbravme Bansko...


Da dodadam deka si bevme i si pominavme FENOMENALNO...




Bjanka -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (22.1.2013 14:12:03)

[sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (30.11.2013 8:37:16)

Ufff mnogu bi sakala,ama zdravje ima vreme
M e sega taman za sneg,a i naslusnav nekoi dobri ponudicki za vo Bansko ama nekade za sredina na fevruari,taka da moze da padne nekoe mini odmorce od 4-5 dena




AneLav RR -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (30.11.2013 8:44:51)

Мали ми се децава уште за да се замкнам на зимување, а мажле повеќе сака зима и зимски одмор... Затоа до година гарант некаде на планина....




Felly RR -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (30.11.2013 17:32:58)

Ние може да појдеме до Крушево, така на еден ден, бидејќи ни е блиску, а класично зимување, не.




Snowhite RR -> RE: Зимување-дали планирате да одите? (1.12.2013 23:08:25)

Мене ептен ми се оди на зимување, ама додека се мали децава не ми се пакуваат куфери зашто треба пола куќа да ја земам со мене, здравје понатаму




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>