RE: Лошо сошиена епизиотомија (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> После породување



Порака


Dilina -> RE: Лошо сошиена епизиотомија (27.12.2014 8:58:28)

Најубаво ако има паднат конец да си отидеш на лекар, јас од лично искуство мене ми паднаа на 10тина дена сите конци, ама раната ми беше значително опоравена само од КАНТАРИОН! Пробајте нема да зажалите, само не ставајте од црвениот може да пече многу.
Кантарионот го ставав на секој пола саат. Неможев да станам од кревет. Од едната страна имав подуено и незнам дали тоа било Хематом?
Неможев да станам, неможев да одам, дететно неможев да си го земам.... ужас... само што го ставив кантарионот одма почуствувам подобрување/ Со драго срце ви препорачувам, нема подобар лек...




Gardenia -> RE: Лошо сошиена епизиотомија (28.12.2014 15:51:24)

Отидов кај матичната и виде ми рече дека ми се отворила раната,почесто во денот после секое миење со солена вода да ставам на раната спреј Оксикорт и на газа кантарион,ако не се подобри за неколку дена да одам во Чаир пак да ме сошијат[sm=zmeden.gif],ама јас ставам еве цело време и не гледам дека нешто подобра е, а и не се пазам многу ја притискам кога ја дојам малата ,неможам легната.Ох многу се нервирам,ќе видам може утре ќе отидам до Чаир да ме видат[sm=smiley19.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]