RE: Вештачко оплодување VI дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (19.2.2015 22:21:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadez vera ljubov

ZENSKI SAKAV DA VI KAZAM NEZNAM DALI GLEDATE TLC OD STRANSKIVE KANALI JA IMA NA SITE KABELSKI OPERATORI OD UTRE CE IMA EMISIJA ZA IVF VO 20 00 MISLAM CE IMA SEKOJ PETOK.MISLAM STANUVA ZBOR ZA DVOJKI STO SE VO POSTAPKA NA IVF VO STRANSTVO.PA DA VIDIME KAKO E IVF VO DRUGITE ZEMJI.JAS USTE PRED NEKOJ DEN GO NAMESTIV ZA SNIMANJE DA NE ZABORAVAM DA GLEDAM


Баш гледав програма, ќе има во различни денови и си наместив на снимање и јас да н заборавам, баш ме интересира што е[sm=smiley1.gif]




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 8:27:19)

rr mnogu me boli stomak dali nekoja pred da pravi beta ja bolelo mnogu stomak,jas se plasam da ne prokrvaram do utre,




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 10:16:56)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

rr mnogu me boli stomak dali nekoja pred da pravi beta ja bolelo mnogu stomak,jas se plasam da ne prokrvaram do utre,


Kate..., оди денес направи тест, да не му ја мислиш до утре, позз

Постовите за хормонски испитувања се префрлени ОВДЕ.




sky diver -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 12:23:58)

Vcera zavrsi moeto vtoro IVF, testot e negativen [sm=smiley19.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 12:41:12)

skydiver, не знам што да ти кажам. Што беше проблемот со вас, спермограм, хормони? Ај пиши, сум подзаборавила. Те [sm=smiley31.gif]

*******2014*******
[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif] АКТУЕЛНО[sm=rozica.gif][sm=rozica.gif][sm=rozica.gif]



20.01 - Pinky30 - почеток со терапија (Глигор Тофовски, ГАК)
00.01- almushka - пoчетoк сo терaпијa (Петaнoвски, Ремедикa)
00.01 - Kassy - пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)
03.02- Kalisto -пoчетoк сo терaпијa (Лазаревски, Систина)
08.02- virgo - пoчетoк сo терaпијa ( Хaџилегa, Ремедикa)
20.02 - jana81- пoчетoк сo терaпијa (Поповиќ, Систина)
00.02 - MademoiselleNina - ИВФ на природен циклус (Ивановски, Систина)
22.02-vazna- пoчетoк сo терaпијa (Адaмoвскa, Систинa)
00.02-cika- пoчетoк сo терaпијa (Димитрoв, Ремедикa)

=========================
[sm=nosecka.gif]ИСЧЕКУВАЛКИ[sm=nosecka.gif]

17.02 - Pinky 30 = пункција 20.02 = ЕТ
20.02- almushka = пункција 23.02 = ЕТ


=========================

06.03- Pinky30= ТЕСТ
09.02- almushka= ТЕСТ


2015 година

nadesh[sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif] [sm=9nebesa.gif]




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 12:43:58)

rr denes eve sega na toaletnata vidov rozevo ama so gelot izmesano sky driver isplaci se znam kolku ti e tesko no toa e




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 12:44:48)

sky diver [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]

Уф мразам вакви лоши вести, лошо почна годинава. Се надевам со пролетта и сонце ќе дојдат [sm=modricrtici.gif]




Kalisto -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 12:53:48)

Sky diver [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] zal mi e. No soberi sili za ponatamu, ova taka trebalo da bide [sm=smiley31.gif]

Kate.. ne se predavaj, optimizam samo, i utre da imas najubavi vesti! [sm=smiley1.gif]




vazna -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 13:50:00)

Sky diver bas mi zal stavarno mnogu loso trgna i godinava i nedelava, iskreno mnogu se nerviram vaka koga ke procitam negativen rezultat duri jas izgubiv nadez za moeto invitro uste nepocnata, no sto da se pravi toa e mora da se odi ponataka.




virgo -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 14:38:30)

Оф леле аман веќе ке препукнам навистина за сите ми е МНОГУУУУ ЖАЛ!!!!!
Ајде дај Боже следно што ќе прочитам од сите вас што изгубивте толку многу, ќе бидат поубави и порадосни вести!!!
Мене во понеделник ми закажаа за проверка на хормони и ехо.
Па ќе видиме што ќе биде.

Ве [sm=smiley31.gif]сите и стискам палци за сите вас




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 14:42:50)

rr i mojata beta negativna 0,5 e mnog sum razocarana




vazna -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 15:31:48)

Lele Kate mnogu mi e zal stvarno neznam sto da kazam i jas sum mnogu razocarana za site vas pa duri i za samata sebe [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]no sto e toa e nema otkazauvanje mnogu te [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 15:32:22)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

rr i mojata beta negativna 0,5 e mnog sum razocarana


kate.., ова ти е второ ИВФ? Можеби е време е да промениш лекар, да побараш друго мислење, други испитувања за да дојдеш до саканата цел, те[sm=smiley31.gif]

vazna и сите останати, не мора да значи дека кај вас ќе биде неуспешно, не тргнувајте од старт ете ако кај другите не успее, нема ни кај мене, затоа што нема правило, ајде среќно и да ставам што повеќе од вас на долниот список[sm=nosecka.gif]




Hopeful RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 16:15:22)

Девојки, не ми се верува, не знам ни што да пишам... [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif] Бидете силни и издржете, не губете верба и знајте дека секој ден сте се поблиску до вашите бебиња. Ве [sm=smiley31.gif]




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 16:25:02)

Da 2 ivf edno kaj tofofski na drzavna i eve vtoro remedika petanoski,nezz dali da ostanam kaj petanoski ili na dr mesto




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 16:39:22)

dr e super nemam zborovi,prijatelkava povrdi pozitiven 70 za nedela vreme treba pak da napravi beta.ivf kaj xadji lega




kapina -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 16:41:41)

Devojki zal mi mnogu no toa e sto e jas vo pon treba da ispitam fsh lh i estradiol da vidam dali nastapuva ovulacija kaj mene i dali estradiolot raste oti na treti den bese mnogu nizok




Milicka 30 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 17:40:53)

Кate i skydiver [sm=smiley31.gif] знам дека во овој момент нема зборови кои би ве утешиле, ама бидете силни, ако овој пат не е успешно наредното ќе биде.




LoveableMe RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 18:08:22)

Kate..., aкo сaмo еднaш си билa кaј негo, дaј му уште еднa шaнсa, сигурнo ќе биде.




nadesh -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 19:06:32)

Sky diver i Kate mnogu mi e zal.....mnogu maki i stresovi ama mora da bidi izdrzete i prodolzete napred navistina mnogu mi e krivo ajde mora da trgni za napred spisokot.




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 19:37:29)

kate.. [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]




Pinky30 -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 19:51:34)

Leleeee uzasen mesec devojki mora da sobereme siliiiii ovoj pat e tezok no eden den ke ni se isplati Gospod e so nas...ova e iskusenie koe mora da go izdrzime i posle loso ide dobro...Jas isto denes bez razocarana no sto e tuka e...od tolku j.k. Edna mi vratija samo molam Boga da e edna ama vredna...mn.j.k no ne dovolno oformeni...nemozam da se zamaram veke sega moram da veruvam vo ednava i so dobra misla da gi minam ovie dve nedeli...mi dadoa terapija...samo sto me zagrizuva 37imam temperatura dali mozam da pijam paracetamol? Celo telo me boli...jadam supa,ovoshje,vit.c sto drugo pravite vie vo vakov slucaj? Ili da se javuvam kaj Dr.?

Ve gushkam devojki i davajte si volja za zivot nema uteha za ovaa bolka no koga imame vakvi sansu ke gi iskoristime i ke uspeeme




simpaticna -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 21:32:33)

Sky diver i kate... mnogu mi e zal no nema otkazuvanje blizku e i vasite bebcinja ve cekaat ovoj pat ne bile spremni za da dojdat sledniot pat samo napred cvrsto glavata gore srcuski sto bi pravela i jas bez vas[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




kate.. -> RE: Вештачко оплодување VI дел (20.2.2015 22:09:13)

ajde so novi sili ke uspeeme prv pat sum kaj petanovski,mnogu i blagodaram na peperutce sekogas e tuka za mene ve guskam site




SOLE -> RE: Вештачко оплодување VI дел (21.2.2015 12:15:11)

leleeee abe zosto taka [sm=zmeden.gif] nesakam losi vesti, kate I sky diver ve guskam silno [sm=smiley31.gif], kolku ke bese poubavo I pointeresno sega site da vi cestitavme I zaedno da se raduvame, ama ete toa e toa... borbata prodolzuva I so novi sili ponataka, mora da staneme mamickiiiii [sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>