RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


LoveableMe RR -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (27.3.2015 13:59:13)

Еленче, дали имаш прекумерна тежина и дали се занимаваш со некоја спортска активност?




Elence3 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (27.3.2015 14:04:20)

Не, баш напротив слаба сум. А, активно вежбам веќе две години, зборам по четири до шест пати неделно. Исто така откако почнав активно да вежбам многу внимавам на исхраната односно зпочнав здрав начин на исхрана надевајќи се дека тоа ќе промени нешто [sm=smiley13.gif]




LoveableMe RR -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (27.3.2015 14:08:37)

Elence3, тогаш добро е што те упатиле на генетски испитувања и плус може витамин Д, евентуално скриен шеќер. Во соодветните теми можеш да прочиташ за овие прашања. Позз




Elence3 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (27.3.2015 14:17:58)

Скриен шеќер проверив и немам, а останатото останува да видиме. Ви благодарам за советите. Поздрав




Baby12 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (30.3.2015 16:41:53)

Јас разбрав за гелот алое вера дека е добар за циркулација,дури и не се пие за време на менструација и бременост оти го зголемува дотокот на крв во матката,и може да дојде до крварење и спонтан.




scared RR -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (30.3.2015 17:00:02)

Од каде ти е оваа информација Baby12? Јас едно време постојано пиев сок од алое вера па да си почна пак ако не [sm=smiley1.gif]




Baby12 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (30.3.2015 18:02:58)

на интернет прочитав.После хистеро и лапаро почнав да пијам алое и забележав малце појако крварење па прогуглав и најдов дека е корисно после операција но за време на крварење од орган во карлицата не се пие оти го зголемува дотокот на крв посебно во тој дел и ја зголемува циркулацијата општо.Ама еве барав да ти го пратам линкот неможам да го најдам[sm=smiley13.gif]




Baby12 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 1:16:20)

http://www.ringeraja.rs/forum/Aloe_Vera_u_trudnoci/m_156430/tm.htm Eve go najdov toa za aloeto deka go zgolemuva dotokot na krvta vo organite kaj karlicata.




bibi ribi -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 10:55:48)

Pogore procitav deka Bethany dobivala soveti da imaat odnosi nautro pred da stane od krevet dodeka teloto e najzagreano.
Od moja prijatelka (tie 2 godini se obiduvaa da dobijat bebe) isto taka doznav deka ostana bremena so odnosi nautro, i taa me sovetuva samo taka da pravime bidejki taka najgolemi bile sansite da se fati.

Dali nekoj drug moze da spodeli nekoe iskustvo okolu ova?
Pisete ringerajki[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Baby12 -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 12:04:17)

Pa drzi mesto ova,i sestrami posle skoro dve godini ostana trudna so odnosi nautro.Nejze taka ja sovetuvale oti spermatozoidite bile najbrzi togas.Mozno e samo shto jas stanuvam porano od mazot mi e problemot.On raboti nokno vreme taka da retko se pogoduva zaedno da stanuvame.Sme probale no neuspesno.No kaj mene duri sega otkrija problem shto go reshivme.Pak ke probame so odnosi nautro pa ke vidime shto ke se sluchi




Kvisko -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 12:11:43)

Ако нема никаков проблем тогаш може да се пробува со односи во различни делови од денот само тоа да не стане обврска туку да е сеуште уживање. Ако има било каков проблем е тогаш нема да помогне вакво темпирање на односите.
Ако има проблем со слаба циркулација нема да помогнат односи рано наутро или слично. Ќе помогне соодветна терапија.
Природно може да се проба со Омега 3, ананас, цвекло па и алое вера ама само до овулација алое вера после тоа не, истото го викаат и за ананасот.




bibi ribi -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 15:37:32)

Kvisko, super bi bilo da ne stane obvrska tuku da e uzivanje, no bidejki jas i mm stanuvame vo 6:30 za na rabota, za da imame odnosi sabajle bi trebalo da staneme vo 6:00.
So samoto toa sto mestis alarm i stanuvas porano za odredena cel mislam deka vo start toa e obvrska [sm=smiley19.gif]
Jas ne sum probala so odnosi nautro, no eve ima nekolku primeri sto uspeale, i bidejki imam slaba cirkulacija, nizok pritisok i sekogas ladni noze, pa ke probam i taka [sm=smiley1.gif]
Daj boze site da go najdeme lekot i patot do [sm=duda.gif][sm=duda.gif][sm=duda.gif]




Hopeful RR -> RE: Проблем со забременување- слаба циркулација/низок притисок (15.4.2015 15:52:42)

Вреди да се проба, зошто да не, со тоа што - битно е да не се излезе од кревет, наводно било до температурата на телото наутро, која е малце покачена, а со станувањето се симнувала. Не знам колку е ова точно, но не е на одмет да се проба [sm=smiley36.gif]
Ние пробувавме некое време, и искрено не ни беше лесно - ај што по природа не сме утрински типови на луѓе (мислам на секс), него и баш треба да се планира - ај намести саат порано, па дали сте расположени... но ете, на другарка ми и фати баш така [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]