RE: ИФВ со донатор !? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (8.12.2015 2:08:52)

Do kolku god edna zena moze da donira jk i jas bi sakala da doniram jk no da odimam barem edno dete




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (10.12.2015 0:51:24)

Preeska bas doznav oti vo hrvatska za eden doktor se vodelo istraga za krazba na jajcekletki i toa slucajno na fb zaprepastena bev zasto vo red e da se donira jk no bez znaenje na pacientkite bez nivna dozvola da im gi zemat toa ne go opravduvam vo nikoj slucaj jas na drago srce ke dadam jajcekletki no da odimam detence barem edno detence




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (11.12.2015 22:33:32)

Inace loveableme i jas zatoa da se znae daritelot na sperma ili jk sto ako dojde do incest vo pravo e francuzinkata sto go bara svojot bioloski tatko




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (11.12.2015 22:35:27)

Inace jas se posomnevav vo nesto i zatoa pocnav da istrazuvam na net za crniot biznis na jk




si87 -> RE: ИФВ со донатор !? (23.1.2016 22:36:12)

девојки, ве молам споделете искуства на оваа тема, ивф со донатор....Сигурна сум дека не има во доста голем број..Полесно и побезболно да го поминеме и дозивееме процесот и постапката...[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: ИФВ со донатор !? (25.1.2016 9:19:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: si87

девојки, ве молам споделете искуства на оваа тема, ивф со донатор....Сигурна сум дека не има во доста голем број..Полесно и побезболно да го поминеме и дозивееме процесот и постапката...[sm=bravo.gif]


Si87, наназад на овие страници, КЛИК, можеш да прочиташ искуства, последно колку што се сеќавам е на месечина83, можеш да ја прочиташ нејзината приказна, таа е сега мајка на прекрасни синчиња. Имаше тежок машки фактор.

Прашуваш за донатор на сперма или на јајце клетка? Во секој случај, ти даваме поддршка и слободно пиши што те интересира, ова веќе не е табу тема. Со лесно[sm=bravo.gif]




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (11.2.2016 19:58:31)

Bozee zeni veke pod 30 god imaat namalena ovarijalna rezerva ili nemaat veke svoi jk isplasena sum mnogu bozeee jas imam 31god strav me faka iako imam pomala sestra sto se nafaka da mi dade ako treba




LoveableMe RR -> RE: ИФВ со донатор !? (11.2.2016 20:44:07)

kapina, немoј дa се секирaш и предвреме дa дoнесувaш зaклучoци зa тебе, се нaдевaме нa успех oвoј пaт кaј тебе.




Bea -> RE: ИФВ со донатор !? (11.2.2016 21:11:12)

Капина, го читаше интервјуто на Лазаравески?
Прочита дека просечна старосна граница на жени кои забремениле е 37 години?
Мене со 33 ме бројат во "млади", тек ти со 31. Ајде позитивно, помина лошото кај тебе, среди уште што ти остана и да частиш мекици околу нова година ;)




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (13.2.2016 0:28:05)

Mnogu sum isplasena veke od se doktorite se non stop dostapni za mene i toa malku me ohrabruva i mi pomaga posebno dr iskra bitoska vnimava mnogu na mene oti se gubat bremenostite a imam sansi i za prirodno zabremenuvanje sega imam redovni ovulacii ureden spermogram




ANAMARIJA3 -> RE: ИФВ со донатор !? (20.3.2016 10:47:38)

zdravo na site ringejajki vaka sega jas ke bidam donor na jk kletki gi napraviv site ispituvanja i sega uste da i odobrat od fondot na prekrasnata se nadevam idna mamicka JAS BI POMOGNALA na site sto ste se so vakov problem kolku sto mozamse razbira poozzzz[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: ИФВ со донатор !? (20.3.2016 11:59:47)

Anamarija bravo za tvojata odluka sekoja ti cest




LoveableMe RR -> RE: ИФВ со донатор !? (4.7.2016 10:30:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: xplorer

Dali nekoj e informiran kako odi rabotata so donacija na jajce kletki vo Makedonija? Baram pomos za moja prijatelka


xplorer, колку што сум јас информирана, кај нас донацијата е сеуште на доброволна основа, мислам не се плаќа и затоа многу малку се решаваат да донираат, а можеби и поради традиционалната средина во која живееме. Пријателката треба да се обрати до болницата каде планира да прави ИВФ, да види дали имаат во залиха, па потоа се потпишуваат одредени документи и се почнува постапката.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]