RE: вреќичка за спиење или ќебе? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


@Mila@ -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (13.11.2012 10:26:31)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

А значи можелооо??? [sm=bravo.gif] Со особено задоволство ќе ви кажам - ЕТЕЕЕ ВИ РЕКОВВВВ! [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]



Ti dojde dushata na mesto kikiki se isplateshe borbata bar nekolku bebcinja ke spijat vo vrkjicki zatopleni :) i nekolku mamicki ke mozaat na raat da spijat da ne go mislat bebushot dali e otkrien kikik




Bethany -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (13.11.2012 12:20:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Ете конечно земав вреќичка. Од Стружанка, 750 ден. Уште да ја исперам утре и да ја пробаме. Мене ми се допаѓа многу и убав материјал е. А ни тенка ни предебела. Таман. Ноќва кога станав пак тој откривен, додуша уклучив панел во собата, ама сепак не е за да се спие откривен. Само уште и на него да е убава [sm=smiley1.gif]

Значи од Стружанка си земала, иста ко мојата. Супер е Бетани, ќе видиш многу топло држи а не поти. Ставај бебе во вреќа и не глеј убав да ти биде, битно нема да го препокриваш по 20 пати туку ќе си спиеш на раат.

Да, фала ти Ципирипи на информацијата [sm=smiley20.gif]




Џесика -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (13.11.2012 13:03:53)

Вчера на ибеј видов вреќи вез величини како шаторски со патент од страна, го зафаќаат цел кревет и да се врти е покриено детето. планирам да си порачам, па ќе видиме како ќе се покажат




caci 23 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.1.2013 14:19:51)

jas morav da kupam vrekicka sto e kako skafanderce,zasto jana ne dozvoluva nozinjta da i bidat pokrieni.pa so ovaa vrekocka sega sum raat[sm=bravo.gif] ne tenka a ne e ni predebela,sovrsena e[sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.1.2013 14:33:31)

Вреќа е закон!




Pepelaska * -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.1.2013 14:40:30)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Вчера на ибеј видов вреќи вез величини како шаторски со патент од страна, го зафаќаат цел кревет и да се врти е покриено детето. планирам да си порачам, па ќе видиме како ќе се покажат

Купи ли Џесика? Ако си задоволна кажи ми и јас да порачам ( колку се) оти ва мое дете само отскриено спие




Regina -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.1.2013 18:05:18)

Моето бебенце го покривам сега за сега со ќебенце, сеуште е многу малечко за да се открива. Си спие така како че го оставам. Но здравје за натаму сум во план да земам вреќичка, ми се гледаат практични, барем нема постојано да се открива.




Felly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (22.9.2013 9:07:44)

Ние моментално сме во потрага и по вреќичка за спиење и по ќебе. Најдов тука кај нас едни убави вреќички, ама сепак се дебели за ова време, а бебешкото ќебенце веќе ни е мало. Барав детски ќебиња, и само два модели најдов во цел град.[sm=zmeden.gif] А и не се баш нешто посебно убави, многу се тенки. Дома имам нови ќебиња, ама не се со детски дезен и М не ги сака, па дури откако ќе заспие ја покривам. Ама сакам да и купам некое големо, со детски дезен. Ајде давајте предлози каде да побарам, па макар и во СК.




Slagjana -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 8:51:27)

Ќебенце детско и јас немам видено, а вреќа за таа возраст лани имаше во Анжи во Скопје. Ние ја користиме баш за овој период. Танка е со ракави кои се вадат. Имаме и подебела, ама за неа топло е сеуште.




Mihaela 2010 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 9:39:38)

jas imam problem so detevo i spienjevo,abe sekoja nokj samo kloca nozene kamen a taa se raklocala,imam i kebenca i jorgance i vrekjicki,no ako ja stavam vo vrekjicka mislam deka ke poludi kako sto si kloca...denovive ja pokiram so jorgance i nokeska i oblekov i corapcinja,pa vo 4 sabajle zavrsi kaj mene vo spalna




mommy_angels RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 9:47:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ние моментално сме во потрага и по вреќичка за спиење и по ќебе. Најдов тука кај нас едни убави вреќички, ама сепак се дебели за ова време, а бебешкото ќебенце веќе ни е мало. Барав детски ќебиња, и само два модели најдов во цел град.[sm=zmeden.gif] А и не се баш нешто посебно убави, многу се тенки. Дома имам нови ќебиња, ама не се со детски дезен и М не ги сака, па дури откако ќе заспие ја покривам. Ама сакам да и купам некое големо, со детски дезен. Ајде давајте предлози каде да побарам, па макар и во СК.

Фели вреќички и потенки и подебели има во Стружанка,а за детски кебиња на Бит пазар,т.н. женски пазар има навистина избор




sandriana RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 10:11:41)

Јас имам преубаво волено кебенце со апликација на мече од Тетекс. Веќе го стартувавме за употреба оваа сезона. И Т се открива и клоца цела ноќ, па спие со чорапчиња. Вреќа не трпи, ама другарка ми ми даде баш пред некој ден целосни кебести пижамки, па тие ми вршат работа.




deluxe -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 10:17:08)

другарка ми ми даде баш пред некој ден целосни кебести пижамки, па тие ми вршат работа.



Сандриана ај ако може информација од каде ги купила другарка ти пижамите? такви ни требаат




sandriana RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 10:28:04)

Од Америка се, золва и ги носеше дур живееше таму. Тука треба да проверам во Картерс дали има и колку се "солени".




Snowhite RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 11:29:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ние моментално сме во потрага и по вреќичка за спиење и по ќебе. Најдов тука кај нас едни убави вреќички, ама сепак се дебели за ова време, а бебешкото ќебенце веќе ни е мало. Барав детски ќебиња, и само два модели најдов во цел град.[sm=zmeden.gif] А и не се баш нешто посебно убави, многу се тенки. Дома имам нови ќебиња, ама не се со детски дезен и М не ги сака, па дури откако ќе заспие ја покривам. Ама сакам да и купам некое големо, со детски дезен. Ајде давајте предлози каде да побарам, па макар и во СК.


Фели дали провери во продавницата Дримс,. во зграда Табана? Таму има ќебенца, тенки се, ама многу топлат и има интересни детски со апликации или еднобојни




Felly RR -> RE: Вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 13:00:37)

Да, проверивме и таму. Ама имаше само две, и мислам дека беа со помали димензии. А баш беа тенки, викаш топлат???




elenak -> RE: Вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 13:11:09)

Фели побарај во ТАЧ. Ние имаме од таму и баш сега со тоа ја покривам, не е тенко, баш е меко и топло. Сигурно имате во ПП, ако не ќе најдеш во Скопје. Имаат многу детски дезени.




Bethany -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.9.2013 21:40:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Од Америка се, золва и ги носеше дур живееше таму. Тука треба да проверам во Картерс дали има и колку се "солени".

Сандриана, бев пред некој ден, ништо нема, а и оношто имаат се е до 18 месеци колку видов на брзина, се за бебиња [sm=smiley1.gif]




masa -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (25.9.2013 10:19:54)

Felly а да побараш на битпазар.Пред некоја година од тоа како трговски што е кај надвожњакот накај пластичарската купивме за внукот со спајдрмен големо тенко ќебе и тоа ептен случајно.Ако не таму сигурно во тие околните продавнички ќе најдеш има се таму [sm=smiley1.gif].
А за големи вреќи за спиење распрешај се кај што има постелнини,завеси некаде и вреќи за спиење шијат.Знам една пријателка за децата си порача вреќи по 1,5метар,ама не е од СК.Јас случајно лани налетав на една 6ка тенка и ракавите со нитни се вадат и веќе ја користиме.Мајка ми ме убедуваше дека е многу голема да не ја купувам,ама баш ми се најде.Инаку како што спие ќерката немирно ќе треба по цела ноќ да дежурам дали е откриена.




vezilka RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (25.9.2013 10:35:44)

Ако не најдеш со детски дезен можеш да земеш од тие поларните ќебиња од Стужанка, а ги има и во Веро, во розева боја може ќе ти го сака.




marchi -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.11.2013 18:13:44)

jas pa najdov edno dvnamensko nesto [sm=smiley1.gif]em e kjebence em mozes so patent i kopcinja da si go napravic kako vejkicka za spienje[sm=smiley16.gif] epten e korisno,a za spienje smetam deka sepak e podobro decinjata dodeka se mali da spijat vo vrejicka za spienje posebno vo zimno vreme.barem znaes deka mu e toplo a i nema otskrivanje vo slucaj da se ispoi ne moze da se izladi i da se "zdrvi" [sm=smiley1.gif]




elenak -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (16.11.2013 0:10:52)

Вреќичка е закон! За среќа ланската уште ни е точна па ќе ја поминеме и оваа зима, инаку се убив од барање, тешко се наоѓаат поголеми бројчиња. Барем и јас се наспивам кога ќе ја ставам во вреќичката.




AnnaMolly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (16.11.2013 9:51:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

jas pa najdov edno dvnamensko nesto [sm=smiley1.gif]em e kjebence em mozes so patent i kopcinja da si go napravic kako vejkicka za spienje[sm=smiley16.gif] epten e korisno,a za spienje smetam deka sepak e podobro decinjata dodeka se mali da spijat vo vrejicka za spienje posebno vo zimno vreme.barem znaes deka mu e toplo a i nema otskrivanje vo slucaj da se ispoi ne moze da se izladi i da se "zdrvi" [sm=smiley1.gif]

Од каде го купи тоа, марчи?




AnnaMolly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (16.11.2013 9:52:52)

Јас ја открив Америка и пред некое време ми текна да го пикнам детево во навлаката во која му е јорганот. Долниот дел каде што се копчињата на навлаката му го свртев кај главата и цел си е пикнат под јорган и нема шанси да се открие. Ова ми беше генерална проба и сега морам да пристапам кон купување асална и по можност подебела вреќа за спиење.




Snowhite RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (16.11.2013 18:47:43)

Има едни ќебенца како со ракави и тие можат да се сошијат или со петличина или со патент и така доаѓа како двонаменско. М нема шанси сега да го пикнам во вреќа и пошто се открива решението го најдовме во тоа што го зедовме да спие со нас на спална додека да смислам решение некакво, а за Ј обавезно ќе купам вреќичка зашто и таа многу се открива навечер и дури е мала да ја навикнам




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>