RE: вреќичка за спиење или ќебе? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опрема



Порака


Mihaela 2010 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (16.11.2013 21:56:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Има едни ќебенца како со ракави и тие можат да се сошијат или со петличина или со патент и така доаѓа како двонаменско. М нема шанси сега да го пикнам во вреќа и пошто се открива решението го најдовме во тоа што го зедовме да спие со нас на спална додека да смислам решение некакво, а за Ј обавезно ќе купам вреќичка зашто и таа многу се открива навечер и дури е мала да ја навикнам

Uff a jas pak resenieto go najdov sto ja premestiv vo nejzino krevetce da si spie, a ne so nas u spalna...dur spiese so nas samo klocase i se otkrivase,najverojatno i bese sklet od nas,i disime,zesko i stanuva i mira nemavme,ama sega vekje dve nedeli i povekje si spie vo krevetceto nejzino se pokira so jorgance i ic maka si nemame,cela nokj si spie bez da kloca...em ona raat em jas bogami rasirena[sm=smiley36.gif]




slavicav -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (22.11.2013 20:40:13)

Kaj da najdam vreka za spienje osven vo struzanka i anzi???Mi treba 5 ili 6,znae li nekoj???




mamicka_26 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 13:29:15)

Знае ли некој кај можам да најдам враќичка за спиење ама да биде со рачиња и ноџиња,ми треба поголемка за 5 години.Нигде неможам да најдам поголемки.Ако знае некој ако видел нека помага!!!!!




miana -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 15:02:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Знае ли некој кај можам да најдам враќичка за спиење ама да биде со рачиња и ноџиња,ми треба поголемка за 5 години.Нигде неможам да најдам поголемки.Ако знае некој ако видел нека помага!!!!!


Во џамбо имам видено таква врекичка и тоа има и за поголемки деца...




mamicka_26 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 15:20:48)

фала miana уште после ке проверам да видам дали ке најдам




AnnaMolly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 19:39:29)

Ако не најдеш во џамбо, во стружанка во гтц доле има преубави до 6 бројче и може по нарачка уште поголема да си порачаш. јас за филип планирам да порачам во понеделник 8 ќе ти кажам за цена и за колку е готова. инаку цената на тие што ги имаат е 850 денари. иста ценљ и ист број има во анжи ама дупло потенка од стружанка.




Melanija RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 22:11:59)

AnnaMolly RR добиле вреќички во Стружанка?




AnnaMolly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 22:14:43)

Во таа кај веро гтц има донесено сите броеви. буњаковец не се стигнати уште и капиштец имаат малку броеви само за женски ама чекаат нови во сите броеви. завчера прашував, за стружанка гтц имаат бајаги вреќи.




Melanija RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 22:17:33)

Пиши ми дали се со стапало,се вадат ли раце, фротир,плиш?Многу прашувам[sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 23:21:11)

Jas za J imam vreka i spas mi e zasto nikako ne saka da se pokriva, a za M kebe, zasto od mal ne go naviknav spievme vo toplo, a lani koga ja kulivme vrekata za Jana toj od ljubomora spiese so skafanderot nekolku veceri[sm=smiley36.gif]
Tuku sakav da ve prasam koga gi stavate vo vreka dali gi pokrivate plus so nesto?




mamicka_26 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (3.10.2014 23:45:56)

Бев во jumbo и најголемото бројче е 6 и мало ми изгледа значи и мене ке ми треба 8 а плус и многу тенкички некако и материјалот не ми се свига крути се многу.AnnaMolly aj баш пиши што ке направиш во стружанка сакам и јас да нарачам.Која цена е и колку се чека,Вреќата ни е спас!




Dilina -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (4.10.2014 0:15:31)

Ние уште пред да се роди малата и купивме две пликчиња, едното е право обично со патент и го користам само како ќебе, ми е страв од металниот патент, а другото е мн слатко со капче ушиња, и тоа како вреќичка го користиме, но знаеме и само ќебенце, малата мн ретко се открива и така... а сега зимово незнам како ќе е ама ќе тркнам и до џамбо да ги видам тие чим се тенки... што цена се???




AnnaMolly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (4.10.2014 8:54:47)

Во стружанка се доле кај нозете баш како вреќа, а имаат ракавчиња на копчиња и по потреба се вадат. Материјалот е преубав, мек, како лио јорганче.
Пријателка на мајка ми работи во Стружанка, па чекам да ми јави колку ќе ме чини по нарачка поголемо бројче. Оваа 6 е некако кнап како само за оваа сезона, па подобро поголема и догодина да ја користиме.
Да добијам инфо и ќе пишам.




Felly RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (4.10.2014 16:39:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


Tuku sakav da ve prasam koga gi stavate vo vreka dali gi pokrivate plus so nesto?

Јас ја покривам и со кебе, ама сепак гледам по нас. Ние сме со кебе и тенко јорганче. ЗНачи исто и таа.




Gardenia -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2015 15:09:25)

Кај да најдам вреќичка за спиење,без ракави,оваа моја ќерка цело време е откриена и само ставам навечер да ја покривам,многу се врти и цело ќебе го собира под нејзе.




lukajana RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2015 15:41:46)

Gardenia побарај во Стружанка имаат ,ние имаме од таму убава мека ама Ј не сака да спие во неа .
Лани зимата ја користевме и раат си са не мислиш дали се открило.




lolla RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2015 16:47:25)

Јас имам од Бебесупермаркет, некоја српска беше мислам. Лани зимото Л беше прцул и не ја користев, сега му ја ставам ама пак голи рацете па го покривам и со тенко кебенце, па ке се испоти и веќе не знам како е попаметно. Ке ги видам и тие со ракави, а баш се мислев дали да му земам некое јорганче за сега за зимово.




MamaKiki -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (22.10.2015 13:35:21)

јас зедов 2 вреки за спиење оти и моето многу мрда во сонот ама згрешив вака со кебенце ке го покријам пак, ама во вреката ги креваше нозете и се заплеткуваше за 5 минути факаше позиција на вежба од фискултура со нозете на горе [sm=jezicek.gif] и скоро воопшто да не се искористени, а сега спие со јорганче ама меко лани зедов дебело ама ептен беше круто и тешко можев да го завиткам убаво ова е потенко ама го топли за сега




lolla RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (18.3.2016 10:03:36)

Мајки предлог како да покријам детуле кое ноќта се врти за 720 степени по десет пати, цело време е откриено, ако го покријам со нозеете турка покривка? По цела ноќ само препокривам. Вреќа нема да брка работа, спие со рашурени нозе како шпага.




Hopeful RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (18.3.2016 11:19:53)

Lolla RR, има едни ултра дебели шпилхозни од H&M, пробај со тие [sm=smiley36.gif]

Јас би ти рекла да пробаш пак со вреќа, и Ј спиеше ко петокрака и се бунеше кога го облекував во вреќа, ама се навикна, полузаспан, ќе го закопчам и нема мрдање. Сега си ги шири нозете колку што има простор вреќата и сабајле кога ќе го извадам мислам дека нема посреќно бебе [sm=smiley36.gif]
Мислам дека вреќите се најдобра измислица. Имаме зимски, со ракави, ама не им ги ставам пошто е претопло, плус вака се вртат како сакаат.

Ако нема шанси вреќа, облечи го потопло, со плишани шпилхозни и хулахопки, плус боди со долги одоздола, некако така, па нека седи откриен [sm=smiley1.gif]




Kvisko -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (18.3.2016 12:01:49)

Lola ќе се навикне. Ова моево сирото уште во сон дига нозе кога има грчеви и вреќата ич не го ограничува. Имаат простор за мрдање во вреќа без гајле. Инаку дебели шпилхозни имаше во Mothercare зимава. Баш такви мести вреќа да бидат.




lolla RR -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (18.3.2016 15:13:26)

Ке го облечам подебело вечер, ама ме нервира се поти и вака облечен, а апа така којзнае како ке биде.

А за вреќа, се мислам да ја отшијам долу таа што ја имам, не ми се фрла уште една илјадарка за нешто што ке стои. Фала на советите




gina -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (22.3.2016 23:06:01)

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

Мајки предлог како да покријам детуле кое ноќта се врти за 720 степени по десет пати, цело време е откриено, ако го покријам со нозеете турка покривка? По цела ноќ само препокривам. Вреќа нема да брка работа, спие со рашурени нозе како шпага.



lele lolla isti problem ne sum spana eden mesec maka macime samo dezuram ako me seti da go pokrijam za sekunda se otskriva sto ubavo mi spiese cela zima vo vreka racinata izvadeni se kopci so patent ama ne do gore do nad mese negde i gi vagase noginjata od gore i zaglavuvase i koga go stavav puistese pa cekav da zadreme i zaspie ne be pak uste pistenje kako zajak spie neznam sto da pravam kazuvajte lek nekoe care probav da g oblakam potoplo ama se poti nosime bodi so dolgi pizami i corapcina a vo vreka go naogav po pampers od sto e mnogu miren sto lupa gi soblaka dolnite i taka da sega vreka nesaka da vidi




Kvisko -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (23.3.2016 19:13:02)

Lolla сега се сетив дека мајка ми на брат ми така му отшиваше вреќи и потоа шиеше обично платно прилично широко кај нозетд за да може да мрда и да не му жешко. Уште памтам како скокаше ко књнгур по дома во вреќа кога потпорасна. Така што ако отшиваш ќе мора нешто да зашиеш инаку пак ќе виде непокриен ќе мј дојде како фустан ќе му се крева нагоре.




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]