RE: Опрема за новороденче (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Што ми треба за новороденче?Порака


antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 14:55:20)

aj kazete mi ja i mene adresata bertoni, i kazete mi kaj ima krevetcinja vo skopje
antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 14:56:52)

aj kazete mi ja i mene adresata na bertoni, i kazete mi kaj ima krevetcinja vo sk.
vezilka RR -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 15:30:02)

Bertoni во Аеродром е во трговскиот карши Бисер во близина на ресторант Дивино. Иначе има Бертони креветчиња и во Енци-Менци во ГТЦ. Инаку има многу слатки монтажни креветчиња на Chipplino и во Бебе Супермаркет карши Вучко позади Универзална.. Еве линк..


http://www.facebook.com/album.php?aid=13051&id=100000546481790&ref=mf#!/album.php?aid=13052&id=100000546481790
lukas -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 15:56:34)

Da prasam , nekoj od vas da ne ima iskustvo so kupuvanje detska oprema od Grcija?
Sakavme da odime do Solun pa dali mislite deka se naoga poeftino


da se naoga poeftino i ima poubav izbor od tuka...pozz...odete obavezno vo dgamboto...
lukas -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:01:17)

jas imam krevetce od bertoni i korpa(relaksator),od krevetceto ne sum bas zadovolna posto e mnogu tesno a dolgo..a relaksatorot od bertoni e mnogu dlabok i ne e doar za bebe do 6 mesecijas go dingav so pernici za da ne e previtkan,ama site razlicno..dvete se portokalovi...
antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:03:29)

jas minatata nedela vo jumbo i nemase izbor, mislam od strana na kolicki i krevetcinja, a drugi raboti imase. a krevetcinjata sto gi vikate na sklopuvanje tie neli se do odredena kilaza? nekako ne mi se stabilni, aj kazete koj ima iskustvo
lukas -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:08:00)

jas zedov krevetce bas sega kazvav od bertoni gomiti ke ojme na odmor ke go sklopime ke odime koga se vidov kolku rab nosam uste to mi falese ama pred edna god drugo mislev ...sega se kaam sto ne si zedov drveno so spistanje na stranata da ne mora da stanvam od spalna za da go dzirkam...ima mnogu se zadovolni od ova krevetce jas ete ne...ubavo bilo lesno gomiti za premestuvanje za cistenje ti rekov mi rece a be gluposti...a za vo dgamboto jas koga bev pred edna godina  imase ubav izbor nezz mozi nemaat roba pojma nemam ke odam ovaj viken jas MOZI ako ne se premisli mazot mi pa ke se falam pozz
antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:26:50)

jas bev minata nedela vo jumbo imase samo edno drveno krevetce, i edno montazno. se mislam za drveno ili montazno, nemozam da se odlucam, montaznite se licni na izgled ali ako ne se prakticni gjabe e.
antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:29:18)

osven za iskustvoto so montazni krevetcinja, kazete mi i za chicco kolicka kade ima vo sk
*miki mami* -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:45:49)

Јас го имам дрвеното креветче на беартони и сум презадоволна отворено е само од едната страна не му треба дополнителна оградица бидејки има решетки само од напред и декоративно е со фиока и две нивоа за душечето,а што е најважно е цврсто за разлика од монтажните креветчиња и си има нормални димензии 120/60 ја имам и количката и релаксаторот кој го користиме моментално како седиште за во кола го фиксиравме и ке го користиме уште малку додека да направиме 9кила и се префрламе во седиштето[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley4.gif[/image]
*miki mami* -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 16:50:22)

На chicco колички сум гледала во рамстор,во гтц има една продавница на 1спрат мислам беше и карши бисер во таа  има производи на chicco
antonie -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 17:08:23)

a od kade vo skopje go kupi i pred kolku vreme, go ima li na link da mi go pratis?
*miki mami* -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 21:53:49)

Продавницата се наога во зградата карши Бисер во  Аеродром од позади од кај паркингот нема да утнеш сигурно...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
јас последен пат бев пред да се породам од тогаш поминаа 6мец ама сега идеме овие денови дубак да си купиме обавезно[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
lukas -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 22:13:36)

Јас го имам дрвеното креветче на беартони и сум презадоволна отворено е само од едната страна не му треба дополнителна оградица бидејки има решетки само од напред и декоративно е со фиока и две нивоа за душечето,а што е најважно е цврсто за разлика од монтажните креветчиња и си има нормални димензии


e arno celo vreme si velev za dvenotot i jas ke go zemvav toa ama pred da se porordam se resiv za montaznoto,ne za sigurnosta ete go imam jas montaznoto sigurnoi e za sigurno ama me nervira ete taka so ne se otvara kako drvenoto od strana...pozz
petra27 -> RE: Опрема за новороденче (7.9.2010 14:30:31)

Zenski jas uste vo 16ta nedela kupiv krevetce,kolicka i relaksator od Grako....zeleni se i epten se ubavi....
Potoa kupiv zelena postelnina.....Sega sum 31 nedela i imam kupeno kadicka so postolje,bebifoni,nekolku para pamucni spikozni,nekolku para plisani spikozni,nekolku bodinja,peskirce,kebence debeli,dve potenki,termometar za voda,pumpica za nos,nozicki,cesalce.....igracki........
Mi ostanuvaat uste milion raboti da dokupam....no ima vreme   [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
lukas -> RE: Опрема за новороденче (7.9.2010 20:31:57)

bravo.......se a ubavo da eee.........pozz i so les...
Snowhite RR -> RE: Опрема за новороденче (8.9.2010 0:21:26)


ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Zenski jas uste vo 16ta nedela kupiv krevetce,kolicka i relaksator od Grako....zeleni se i epten se ubavi....
Potoa kupiv zelena postelnina.....Sega sum 31 nedela i imam kupeno kadicka so postolje,bebifoni,nekolku para pamucni spikozni,nekolku para plisani spikozni,nekolku bodinja,peskirce,kebence debeli,dve potenki,termometar za voda,pumpica za nos,nozicki,cesalce.....igracki........
Mi ostanuvaat uste milion raboti da dokupam....no ima vreme   [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]


Ехе ти се си спремила за бебушот, јас повеќе од овие работи ги купив кога влегов во 9ти месец, дел откако се породив, а некои од овие што ги наброја не ни купив[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Со здравје да си користите[sm=smiley1.gif]
vezilka RR -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 14:52:28)

Веќе имаме и креветче. Бело слатко, преслатко. Спремно е чека на бебуше да го проба [sm=smiley36.gif]
penelopa -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 15:43:41)

Со убаво да си го користите Везилке...и бебчето убаво да си нана во него[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
vezilka RR -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 15:57:55)

Фала..поубаво да си купите [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
ananikol -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 16:06:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Веќе имаме и креветче. Бело слатко, преслатко. Спремно е чека на бебуше да го проба [sm=smiley36.gif]So zdravje da si go koristite i [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] ubavo da nani vo nego .
Nas ni bese namesteno krevetceto celosno so se postelnina eden mesec pred poragaj[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] mislam deka i slika imav staveno a jas uste [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image]
denicka -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 18:02:01)

vezilka kakvo krevetce kupi? jas seuste se mislam dali montazno ili drveno? a neznam kade ima drveni [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image] samo na grako i chipolino sum videla montazni. za kolicka se dogovoriv so majka mi od KRSh, gtc suteren tie sto se promo paketi. ama nareen mesec.
baby mama -> RE: Опрема за новороденче (23.9.2010 20:59:24)

Дрвени креветчиња има во Енци Менци, Нук(незнам како се вика продавницата) во Аеродром позади Енци Менци е, видете и во Симпо.Мене повеќе ми врши работа дрвеното  креветче,позгодно ми е бидејќи едната страна се спушта. Имам и такво монтажно ама ми стои под кревет.
petra27 -> RE: Опрема за новороденче (25.9.2010 13:35:48)

Devojki da ve prasam...ima li dobieno nova kolekcija vo premaman,mothercare ili uste ima samo letna?
Megi4ka -> RE: Опрема за новороденче (25.9.2010 14:44:11)

Moze li nekoj da mi pise prodavnici za bebeska oprema niz skopje ( krevetcinja,kolicki,relaksatori,kadicki se  [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] ) Do sega imam razgledano vo TC Biser , Bebe supermarket kaj univerzalna . Vi blagodaram na site [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/angel.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/angel.gif[/image]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>