RE: Опрема за новороденче (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Што ми треба за новороденче?



Порака


marina82 -> RE: Опрема за новороденче (24.3.2010 22:40:44)

dali moze i mene da mi go pratite linkot od taa prodavnica. PLS




Slagjana -> RE: Опрема за новороденче (25.3.2010 13:26:00)

Биле, со здравје да си го служите креветчето. И ние го имаме истото и иста боја. Многу ми користи делот за пресоблекување на бебето, а во долниот дел од креветот збира многу работи.




dostickage -> RE: Опрема за новороденче (26.3.2010 14:38:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: BILE.F

Прво го видов плавото, ама некако бојата ми беше по мат, а и со портокаловото не ми идеше баш најдобро и кога го видовме зеленото и јас и мм се заљубивме во него!


I jas i mm go meracime zelenoto:)
Kje mu dojde redot vo Juni za kupuvanje :-)




pacuvce -> RE: Опрема за новороденче (26.3.2010 14:43:12)

Нашиот релаксатор е со таа шара(зелена)...И баш е убав...[sm=smiley1.gif]




ananikol -> RE: Опрема за новороденче (27.3.2010 1:05:41)

Denes si kupivme bebesko jastuce Baby Sleep od prenatal i  mi se cini deka  e mnogu prakticno posebno bidejki blago se podignuva taka da [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] nee skroz na nulta.A od stranite ima dve okrigli jastucinja za potpiranje na [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] na strana.
I kupivme isto i bebeska canta za na kolicka.




Sandric -> RE: Опрема за новороденче (17.4.2010 11:21:39)

Da prasam , nekoj od vas da ne ima iskustvo so kupuvanje detska oprema od Grcija?
Sakavme da odime do Solun pa dali mislite deka se naoga poeftino tamu?




BILE.F -> RE: Опрема за новороденче (17.4.2010 11:27:02)

Sandric, јас знам дека е многу поевтино! Конкретно во Jumbo, релаксатори, седишта за кола, градинки, дупло поевтини се од тука. Ако одиш за повеќе ти се исплати!




Sandric -> RE: Опрема за новороденче (17.4.2010 11:29:07)

Fala ti!
Bas se mislevme drugata nedela da odtideme ako bide se vo red na kontrolata, za krevetce i za obleka nesto da kupam posto uste nisrto ne sum kupila[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley24.gif[/image]




srcence_25 -> RE: Опрема за новороденче (30.5.2010 21:02:35)

Da prasam, dali obicno dimenziite na krevetcinjata se 60x120 sm? Me interesira poradi jogata koja planirame dopolnitelno da ja nabavime t.e. da ja naracame!




nadica -> RE: Опрема за новороденче (30.5.2010 22:51:26)

ние имаме посебен душек на дормео 140х70




Snowhite RR -> RE: Опрема за новороденче (30.5.2010 23:53:02)

Па јас мислам дека нашето креветче е 80*120, прво купете го креветчето па ќе видите, инаку ние го купивме заедно со јога, обиколка и постелнина




srcence_25 -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:34:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ние имаме посебен душек на дормео 140х70


Pa jas  citav za dusecinjata na dormeo, deka za detskite krevetcinja se 120x 60 ili 130x70, pa zatoa prasuvam za krevetcinjata...ama kako i da e najverojatno prvo krevetce ke kupime pa ke naracame dusek!
Fala Nadica




srcence_25 -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:39:03)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Па јас мислам дека нашето креветче е 80*120, прво купете го креветчето па ќе видите, инаку ние го купивме заедно со јога, обиколка и постелнина

pa najverojatno taka ke napravime...so si e sigurno sigurno si e:))) pa ke vidime koi dimenzii na joga ni se potrebni!:) sakame jogata da bide na dormeo! Pozdravce i fala Snowhite




nadica -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:42:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: srcence_25

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ние имаме посебен душек на дормео 140х70


Pa jas  citav za dusecinjata na dormeo, deka za detskite krevetcinja se 120x 60 ili 130x70, pa zatoa prasuvam za krevetcinjata...ama kako i da e najverojatno prvo krevetce ke kupime pa ke naracame dusek!
Fala Nadica




не се секирај ако е креветчето 130х70 слободно земете си душек 140х70 го собира без проблем




srcence_25 -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:48:01)


e pa super onda...ako moze i taka! pa denovive ke zememe krevetce pa poleka ke pocneme da se pripremame za naseto bebence! uste nisto nemame kupeno pa mislev deka ke bide ubavo da pocneme so krevetce, iako ima uste vreme dodeka bebenceto se rodi!




arh_diz -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:51:31)

srcence_25 i nie seuste nemam kupeno isto sakame da pocneme so krevetce toa e najbitno.




srcence_25 -> RE: Опрема за новороденче (31.5.2010 11:58:58)


ama nie imame uste dosta vreme, procitav deka terminot ti e 9 avgust, a mene mi e duri 7 septemvri, ama mislam deka koga ke pocne ova toploto vreme nema da mozam da se setam taka lagano i da razgleduvam kako sega!:))) posto uste sega imam pojava na otoci na noze, mislam deka na leto samo navecer ke mozam po malu da izleguvam:))) Kako i da e, bitno bebencata da se vo red, i da se rodat vo predvidenoto vreme, a nie sekako ke izdrzime, posto ova se slatki macnini:)
i jas mislam deka e najubavo od krevetceto da se pocne, pa kolicka, pa sledno pomalite raboti koi mozat vo kratko vreme bez mnogu razmisluvanje da se pazarat:) Site velat deka ne treba da se preteruva ama sekoja majka razmisluva za toa nisto da ne i nedostasuva nea i na bebenceto koga ke se rodi!
pozdravce do tebe arh_diz





Queendetta -> RE: Опрема за новороденче (5.6.2010 10:32:59)

Zdravo, dali znaete kade potocno na zelen pazar se naoga prodavnica vo koja se prodavaat raboti od Jumbo?




emilia -> RE: Опрема за новороденче (6.6.2010 12:43:03)

Повелете во училиште за трудници  во болница Свети Лазар на 17.06.10 от 11.00 ч.
Тема : Аjде да пазаруваме! Се што е потребно за бебето.
Влезот е слободен!




Maca25 -> RE: Опрема за новороденче (17.6.2010 12:44:11)

Јас купувам од таа продавица на зелено пазарче. се наоѓа кај што е делот од пазарот за облека. Значи од влезот одма лево, па после десно накај тие продавничките. јас пред некој ден изнакупив триста работи на нина од таму. 




Sandric -> RE: Опрема за новороденче (22.6.2010 11:38:50)

Ete vcera kupivem i krevetce, BREVE italijansko nekoe, od KANZ go zemavme vo Aerodrom, teget so krem mnogu ubavko[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Sandric -> RE: Опрема за новороденче (22.6.2010 11:40:42)

A plus vo sabotata iznakupivme se sto treba za bebusot i toa nejgolem del od edna prodavnica vo trgovski vo podrum, karsi seherzad mu doaga, mnogu ubavi raboti imaat i mnogu prstojni ceni.
Sega se e spremno i bebe moze da izleze[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Mamicka32 -> RE: Опрема за новороденче (7.7.2010 15:30:38)

Dragi mamicki, jas sum nova clenka na ringeraja forumot. Gi procitav postovite od ovaa tema i bi sakala da ve zamolam za pomos. So ogled na toa deka ne sum od Skopje, a denovive ke doagam vo Sk, moze li malku podetalno da mi objasnite kade tocno e lokalizirana prodavnicata na Bertoni vo Aerodrom, trgovskiot Biser znam kade se naoga, pa ako moze malku poslikovito od koja strana da ja baram prodavnicata. I da ve zamolam ako moze da mi go pustite linkot od prodavnicata. Mnogu pozdrav do site




MACKITA -> RE: Опрема за новороденче (21.7.2010 15:59:50)

Ve molam dali znae nekoj da mi kaze kade mozam da najdam Chipolino transporteri, jas si poracav kolicka ama transporterot ne mi stigna go nemale na zaliha. Chipolino znam deka nosat Andrej kompani od stip ama niz koi gradovi mozam niz mk da najdam ili ako ima nekoj nekakov kontakt tel ili e-mail , web adresa da kontaktiram da prasam?Vlegov vo 9 i mi treba sto pobrzo.Tnx




vezilka RR -> RE: Опрема за новороденче (26.8.2010 12:46:59)

Да се пофалам дека вчера си купивме количка..Многу и се радувам, вчера цел ден си ја гледав, па се тики нешто ја испробував..мажле ми вика ти ќе ја расипеш превртувајќи ја пред да се роди бебето..[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]






Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>