RE: Опрема за новороденче (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Што ми треба за новороденче?



Порака


Annet -> RE: Опрема за новороденче (13.9.2012 14:20:32)

[img]http://www4.slikomat.com/11/0913/2zy-800617.jpg[/img]
kakvo iskustvo imate so ovoj proizvod???




Beatris -> RE: Опрема за новороденче (13.9.2012 14:38:24)

Супер, ние го имаме, ни служеше за проодување, а сега на 16 месеци си игра ептен со играчката, се јавува на телефон [sm=smiley36.gif], свири, што да ти кажам [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Annet -> RE: Опрема за новороденче (13.9.2012 14:51:58)

fala ti mila mnogu,ova mi e za poklon,pa sakam da e nesto korisno:)))




Andriance -> RE: Опрема за новороденче (13.9.2012 23:32:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

[img]http://www4.slikomat.com/11/0913/2zy-800617.jpg[/img]
kakvo iskustvo imate so ovoj proizvod???



Ехееее Андреј прооде со оваа, истата..прекрасна е...нема да згрешиш




Annet -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 8:54:37)

fala zenski,:)))




miana -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 9:10:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

[img]http://www4.slikomat.com/11/0913/2zy-800617.jpg[/img]
kakvo iskustvo imate so ovoj proizvod???



Ехееее Андреј прооде со оваа, истата..прекрасна е...нема да згрешиш



Dobro,nemoze da padne so ova? Ne se lizga?




temjana -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 9:12:16)

Ние се спремивме за излегување од болница уште беболина да излезе од мешето. Инаку најверојатно ќе изгледаме како она најмалот џуџе од Снежана и 7- те џуџиња бидејки баба и тета заборавиле дека бебињата не се раѓаат од 3 месеци па нагоре[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Немаме ништо од 0 до 3 ама нема гајле ќе не пуштат и така од болница како смкнати малце[sm=smiley36.gif]




Beatris -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 9:19:43)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

[img]http://www4.slikomat.com/11/0913/2zy-800617.jpg[/img]
kakvo iskustvo imate so ovoj proizvod???



Ехееее Андреј прооде со оваа, истата..прекрасна е...нема да згрешиш



Dobro,nemoze da padne so ova? Ne se lizga?



Па не можеш баш да го оставиш детето само и да си гледаш телевизија, впрочем како и за сите играчки кои се за непроодени деца. Корисна работи затоа што детето добива само осет за рамнотежа и колку силно треба да бутка за да не се испружи




kikicka -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 9:20:00)

Може да паде ,уствари од се може да падне ако гледаш така!




miana -> RE: Опрема за новороденче (14.9.2012 9:42:43)

mislev ako nemoze da stoi ubavo i ako se navali mace napred ne padne pravo vrz toa i ke ispokrsi..nekako taka mi izgleda,mozda e super ama mena vaka mi izgleda i ne bi go kupila - najiskreno




ecko -> RE: Опрема за новороденче (21.9.2012 11:10:56)

E draga Timjana samo neka bide se vo red do cinot na poraganje jas kupuvav se br.56 i od 0-1m. sestrami se porodi pred dve godini i kako so iskustvo me sovetuvase deka ke mi trebalo br.62 arno ama moeto bebuvce [sm=duda.gif] ne mu se cekase i sakse da ja vidi mamicka vo 34 nedela pa taka da i najmaliot broj ni e najgolem se mu e golemo za izleguvanje mu kupiv farmerki i kosula bese mnogu smesen siromav koga dojdovme doma dvete nodzinjua si gi stavil vo edna [sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Опрема за новороденче (21.9.2012 11:25:23)

Aj ecko me iznasmea ....i kaj nas bese taka...zolvami pred da se porodam imase iznakupuvano eden kup alistenca,jas koga gi vidov vikam lelee dzabe dadeni pari,pa tuka mace da stais malo ke mu bide a ne dete..ama ete samo sto vlegov 9 mesec se porodiv pa tie alista i bea duri i golemki....




myself -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 16:35:15)

Ke ve molam dokolku znae nekoj da mi kaze kade mozam da najdam musama za dusek?[sm=zmeden.gif]




@Mila@ -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 16:41:19)

Vo Anzi jas imav kupeno ama ja koristev za peroblekuvanje kako podloga po greshka ja kupiv :))




*Elena* -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 16:44:49)

Ajde koj moze da mi kaze kade da najdam vrekicka za spienje, pamucna, po moznost od onie mekanite kako plisani?
fala i pozz[sm=smiley1.gif]




@Mila@ -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 16:47:06)

I mene toa mi treba ke vidam denovive vo bebe centar vo aerodrom ako ima ke pisham.Ako nekoj znae kade ima pogolemka da e komotna mi treba ne onie bebeshkine ko skafander sto doagjaat




*Elena* -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 17:01:11)

Imase edna prodavnica vo zgradata od stranata na enci menici i baby blue vo Aerodrom, ama bea samo rozevi i golemi[sm=smiley13.gif] Taka da ke baram uste [sm=jezicek.gif]




Natuska85 -> RE: Опрема за новороденче (24.9.2012 22:00:29)

И вреќички за спиење би требало да има во Анжи,барем лани имаше...




ecko -> RE: Опрема за новороденче (8.10.2012 16:31:53)

Vo BERTONI vo ajrodrom do enci menci e imaat carsavcinja so musamka




Beatris -> RE: Опрема за новороденче (8.10.2012 16:44:26)

Има во Анжи, и тенки памучни, и оние како ќебенце меки. Мене двете ми се од таму. Има и во Стружанка. Каде и да купите гледајте што е можно поголема за да му е комотно на детето и да не ја осеќа




*Elena* -> RE: Опрема за новороденче (8.10.2012 17:17:40)

Najdovme vo Anzi, ama mi izgeda debelka i golema za sega. Za golema ne e strasno 4ka ja zemav ke pliva vo nea [sm=smiley36.gif], da podzaladi ke mu ja oblecam. Potenki ne mi pokazaa, a za sega taman ke mi zavrsea rabota, posto ic nemozam da go pokrijam. Koga spie so mene i mene me otkriva duri, i osekam deka e posvezo i ne e za taka otkrien da spie veke...




Cipi Ripi -> RE: Опрема за новороденче (8.10.2012 18:24:12)

Elena kolku ja zema vrekata vo Anzi?




*Elena* -> RE: Опрема за новороденче (8.10.2012 19:07:30)

mislam deka bese 850 den, so dolgi rakavi, ama se vadat na kopcinja...




Beatris -> RE: Опрема за новороденче (9.10.2012 13:46:21)

Не зимајте од тие со ракави, барајте да ви покажат имаат повеќе различни модели и од тенките и од дебелите. Има едни ептен меки како ќебенце без ракави, материјалот е убав, има едни други што се дебели ама како фротир, некако чкарт ми личат. А од тенките има памучни (баш она како материјал за пижами, памучен, убав) и има исто како фротир тенок, грозен.

Побарајте да извадат се што имаат, малку им е хаотично таму, ќе почекате, ама барем да земете асална вреќа, а не да ви тутнат од тие никаквите




Cipi Ripi -> RE: Опрема за новороденче (9.10.2012 16:38:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Не зимајте од тие со ракави, барајте да ви покажат имаат повеќе различни модели и од тенките и од дебелите. Има едни ептен меки како ќебенце без ракави, материјалот е убав, има едни други што се дебели ама како фротир, некако чкарт ми личат. А од тенките има памучни (баш она како материјал за пижами, памучен, убав) и има исто како фротир тенок, грозен.

Побарајте да извадат се што имаат, малку им е хаотично таму, ќе почекате, ама барем да земете асална вреќа, а не да ви тутнат од тие никаквите

Фала за советот. Тие прошлиот пат кога бев не беа ич услужливи, не знам зошто се такви стварно, а ете во Стружанка се ќе ти извадат.




Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>