RE: Стерилитет кај мажот? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Olivia -> RE: Стерилитет кај мажот? (27.2.2011 2:23:47)

Diti ti blagodaram dogovoreno po PP,
Anebebe nie ne bevme kaj dr. Cedo go napravivme spermogramot vo Remedika i ne cinese 1900 den,pozz




sesilija -> RE: Стерилитет кај мажот? (27.2.2011 19:14:48)

go ima vo site apteki na eurofarm




anebebe -> RE: Стерилитет кај мажот? (28.2.2011 21:44:22)

ke moze li nekoj da mi kaze kolku kosta spermogram vo Re Meedika [sm=smiley1.gif] ako znete




diti -> RE: Стерилитет кај мажот? (28.2.2011 23:30:43)

Mislam 1980 den no za sigurno javi se vo remedika i prasaj.
Nie pred 5-6 dena bevme vo Remedika no imavme stari spermogrami i ne pravevme nov, a za pregled i eho  plativme 2700 den.
Kaj mm otkrija varicocela no doktorot rece deka varikocelata veke 30 god ne se operirala. Ve molam koj ima iskustvo so varikocela pisete mi dali so operacija se podobruva spermogramot




Olivia -> RE: Стерилитет кај мажот? (1.3.2011 15:18:50)

Sesilija ti blagodaram ke pobarame i vo eurofharm[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




bombonce -> RE: Стерилитет кај мажот? (6.3.2011 10:13:06)

Aj ve molam podobro mi ja objasnite postapkata za kaj dr.Cedo i broj na koj da se javam.Prvpat go slusam.Nie sme so asthenoterarozoospermia i bevme vo ResHumana i ni kaza dr.Stavridis dapie mm Proxeed 6 meseci.Ima mala varikocela koja doktorot rece deka ne e problem.Ama citam ova so hormonite i toa moze da e problem pa posle dzabe pie terapija!!!
Odnapred Blagodaram!!




sesilija -> RE: Стерилитет кај мажот? (6.3.2011 13:14:38)

mnogu[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]i za tebe Olovija ke si pomagame kolku mozeme poz




veckasr -> RE: Стерилитет кај мажот? (6.3.2011 14:40:54)

bonbonce ti prativ pp zatoa ti go napisav brojot za zakazuvanje 




hope -> RE: Стерилитет кај мажот? (7.3.2011 15:49:11)

Ke ve molam ako moze nekoj i mene da mi prati broj od doktor Cedo !!!
Ista maka astenoteratozoospermija dosega bevme kaj doktor Lekovski (urolog) i toa privatno nikakvo fajde ne vidovme [posle citanjeto na forumov gleam deka i pola ispituvanja ni falat.
Pievme Proxid nema fajde i nas nekoj ni go preporaca Padutine 100 no za zal otkako dobro se rasprasavme doznavme deka toj lek koj inace bil mnogu efikasen odamana ne se proizveduva i nemoze ad se najde .
Speemen ako momentalno nema vo apteki barajte na zelen pazar kaj covekot sto prodava lekovi kosta 120 denari.

da si pomogneme
blagodaram




bombonce -> RE: Стерилитет кај мажот? (7.3.2011 21:35:23)

Blagodaram Veckasr!!![sm=smiley1.gif]




diti -> RE: Стерилитет кај мажот? (8.3.2011 0:54:23)

Hope i jas  citav po net deka Padutin 100 veke ne se proizveduva a dr. Cedo ni go preporaca  i ni rece deka go nema kaj nas po aptekite. Nie go kupivme od Turcija i 1 nedela kako mm go pie.




hope -> RE: Стерилитет кај мажот? (8.3.2011 9:51:26)

Ubavo sto ste go nasle... za Padutinot ni kazaa deka e mnogu efikasen samo sto nie se namacivme i ne go najdovme posto kolku ja sto znam go proizveduvala Bayer  - germanija no odamna ne go proizveduva  zatoa ne mi e jasno kakov ste nasle vie ... Moze li da mi kazete podatoci cija proizvodnja e i kolku Ve kostase ???

Blagodaram Diti i Vi posakuvam uspeh




diti -> RE: Стерилитет кај мажот? (8.3.2011 13:53:26)

Hope nie go kupivme od Turcija 100 evra, go poracavme vo aptekata i naredniot den go zedovme. 100 apcinja se i mm gi pie 3*1.

Padutin 100Ke
zulassungsinhaber
WABOSAN, Wien
eingetragene marke der
Bayer AG, Leverkusen, Deutschland





aksor82 -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 15:29:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: diti

Hope i jas  citav po net deka Padutin 100 veke ne se proizveduva a dr. Cedo ni go preporaca  i ni rece deka go nema kaj nas po aptekite. Nie go kupivme od Turcija i 1 nedela kako mm go pie.
od nase licno iskusvo samo mozam da vi kazam deka maz mi 3 meseci go piese padutinot koj ni go prepisa dr cedo inaku toa bese pred 4 god go poracuvavme od grcija vo toa vreme no izleze deka namesto od 5 milioni kolku sto bese spermogramot na maz mi da dojde na noirmalni 10-12 milioni se sluci kontra efekt i dojdovme na samo 1 milion togas ni se srusi i poslednata nadez i voljata na mazmi da gi prekine site tretmani minatoto leto zemase drugi lekarstva koi8 ni gi prepisa dr jordan od prilep i ni pokazaa dosta dobar efekt konecno pocna spermogramot da se pokacuva




aksor82 -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 15:34:02)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anebebe

ke moze li nekoj da mi kaze kolku kosta spermogram vo Re Meedika [sm=smiley1.gif] ako znete

neznam kolku kosla spermogram vo remedika no po preporaka na eden nas ginekolog od tuka ni rece deka ako pravime spoermogram najdobro e da pravime na histologija zatoa sto toj sto go imavme od endo ne bil kompleten inaku tamu e so zakazuvanje i plavo kartonce i kosta mislam 120 den vo toj pravat i bakterioloska i genecka analiza na histologija




veckasr -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 15:56:20)

na nas pak da si kazam pravo mnogu ni pomogna doktor cedo  a za padutinot ni gi prepisa drug lekar  no od svajcarija kazaa oti ne se proizveduvat oti bile eksperimentalni i nemalo nikakov efekt od niv kazi reci tie bile hormoni sto se proizveduvale od zivotinsko poteklonie spermogram pravevme i tamu i tamu izleze ist normalen posle toa otkako gi ispi profertilot inace da si kazam pravo mm imase dijagnoza oligonekrospermija




aksor82 -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 16:33:22)

ne velam deka e do dr ili do lekarstvata ednostavo se sluci taka edna greska sto mu ja prepisuvam na dr cedo besew toa sto pobara od nas da odime na kontrola duri od kako ce ja ispie dozata mm po 3 meseci mozebi da pobarase da pravime sekoj mesec kontrola nemase da bide tolku katastrofalno ke videvcme deka organizmot ne mu gi prifaca apcinjata i ke bese spreceno na vreme no sto e tuka e sudbina da se nadevame deka se ke se sredi i ke bide kako sto treba da bide 




veckasr -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 16:55:27)

aksor mozda taka trebalo da bide i na mene dr jadranka mi pravese histero i laparoskopija i gi napravi kako sto treba no potoa inseminacijata ne ja bese napravila kako sto treba i ne uspea no toa e sto e sudbina ne e doslovremeto da bide toa e sepak i bozja volja 




aksor82 -> RE: Стерилитет кај мажот? (13.3.2011 17:16:54)

i jas taka velam bilo toa Bozja volja da se nadevame deka se ke se sredi i ke zavrsi kako sto treba kako kaj nas taka i kaj site rr




veckasr -> RE: Стерилитет кај мажот? (14.3.2011 1:15:42)

aksor82 i mojot maz pravese spermogram na tri meseci oti kako sto znam jas ama ne sum bas sigurna ne me zemaj za zbor samiot proces na spermatogenezata e na 90 dena i mojot maz odese kaj poveke doktori i sekogas go pravese spermogramot na tri meseci ne na mesec i pol  i samiite apcinja profertilot bea za tri meseci padutinot togas pred cetiri godini sebile proizveduvani no posle toa se e dokazalo oti imat mnogu mal efekt i se stopirani od prodazba  kako sto ni kazaa na nas minatata godina




aksor82 -> RE: Стерилитет кај мажот? (14.3.2011 13:20:07)

mozebi ne velam ne no kako sto kazav minatata godina koga bevme vo prilep kaj dr Jordan toj pobara na mesec da napravime spermogram za ako ima negativen efekt kako sto kaza da moze da bide spreceno na vreme zatoa sto na sekoj lek rearirase odbivno negoviot organizam no izleze ok i ja prodolzi terapijata 




Olivia -> RE: Стерилитет кај мажот? (14.3.2011 14:01:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: veckasr

samiot proces na spermatogenezata e na 90 dena i mojot maz odese kaj poveke doktori i sekogas go pravese spermogramot na tri meseci ne na mesec



[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




jas sum -> RE: Стерилитет кај мажот? (15.3.2011 10:58:32)

I moze li nekoj da pise tel. broj na toj dr.Cedo?




jas sum -> RE: Стерилитет кај мажот? (15.3.2011 14:20:54)

Кпнцентрација:
2.9M/ml
(>20M/ml)
Мптилитет:
34%
(>50%)
Прпгресивен мптилитет:
0%
(>25%)
Брз/а/:
%
Бавен/б/:
%
Непрпгресивни:
%
Имптилини:
66%
МОРФОЛОГИЈА
Нпрмални фпрми:%
%
(>5%)
Прпверка на квалитет на сперма пп Diff quik метпд ;
TОТАЛЕН БР. ВО ЕЈАКУЛАТ
(М=Милипни)
Сперматпзпиди:
11.6M
(>40M)
Мптилни(а+б+с):
4M
Прпгресивни(а+б):
0M
(>20M)
Функципнални:
M
Коментар: OLIGOASTHENZOOSPERMIA.
Aj sega nekoj neka mi go objasni ova, posto jas nisto ne razbiram. Ve molam!




Olivia -> RE: Стерилитет кај мажот? (16.3.2011 1:51:41)

"Jas sum" i mojot soprug e so istata dijagnoza no ne se najde pricinitel , nazad na temava imam pisuvano vitaminska ili homeopatska takanarecena terapija koja pomaga vo podobruvanje na kvalitetot na spermata,nema mesto za panika mozebi samo treba da se pobara vtoro mislenje ili uste eden spermogram barem po eden mesec, cesto znae kvalitetot da bide i promenliva rabota , zatoa nema mesto za panika[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>