RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> УметностПорака


vezilka RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (26.2.2013 16:31:57)

Дали знаете дека на канл5 има квиз во кој прашањата се ислкучиво од турските серии? Јас во неделата кога го видов тоа чудо, тамам што не се онесвестив. Оф, леле, мори мајко..до каде стигнавме. И си се јавуваа луќе, си одговараа, абе најнормално, мислиш се јавиле у како се викаше оној квизот, бројки и слова..ха,ха [sm=smiley36.gif] И што е најтрагично се јавуваа и мали деца и ги знаеа сите одговори.
Mihaela 2010 -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (26.2.2013 20:25:14)

Sto te cudi vezilka, taka e koga ne preplavija so turskive serii, nema covek sto da gleda, koga i da uklucam tv tursko pusto ima.bar da ne gi titluvaa jazik ke naucevme.pred neloj den doagam od rabota i sto da vidam detevo se shutka po doma a zanava si plete i pustila do daska sitel i nekoja si Asi.mi se krena kosa vikam turski serii si gleate a? I ona mrtva ladna kao vcera ja propustila.jbg
I posle sakas nejkes i decava ke zapamtat.ninaku ja samo Sulejman ja gledam
Annet -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (26.2.2013 21:43:26)

Да Среќни Коцки се вика,јас еден ден гледав ,ама се изнсмеав.Каква боја и биле обетките,ако погодиш,2 ипол кила кафе ќе ти дадат хахахаххахахаха
аа и ова добиваш гратис сликање за лична карта и пасош од фото студио..незнам кое беше.и ми идеше да пишам некаде на фб или тука, ама мислев повише ќе се обрукам од Драганче Вучиќ.има смешки хха
Pepelaska * -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (27.2.2013 0:09:54)

Квизот не сум го видела ама сум чула, а што може друго од Д.В да се очекува?
Жално е што и малите деца гледаат па и се знаат.
На прва има многу поубав квиз од 8 и 15,
јас моментално гледам една емисија кување и мување на пинк [sm=smiley36.gif], интересна е, и др оз е добар,
а од турски серии само Аси, за глумецот де[sm=smiley36.gif]
zzaa -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (27.2.2013 21:01:34)

Jas velicestveniot i dve famili si gi gledam posle se banjame i na spanje i nema veke tv,a, i nema so da se gleda pa ja si dremam na net,a od emisii gi gledam hrana i vino na telma,i skocko na rts,nekogas se za lubov ako ja nacekam slucajno,a i vesti obavezno ednas dnevno gledam.
Bethany -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (27.2.2013 22:09:28)

Тв скоро па воопшто да не гледам... Освен Зевзекманија кога ја начекам, турски серии не гледам, сите други интересни серии на Фокс или други канали ги изгледав онлајн на интернет... значи само Зевзекманија да баш сакам да изгледам :)
AnnaMolly RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (27.2.2013 22:14:10)

Vesti doma ne gledam oti rabotam vo medium i 8 saati sakala-nejkela sum so vesti. gledam velicestveniot i zavet, a na internet obavezno ja sledam voved vo anatomija. obozavam dokumentarci povrzani so medicina i bolesti, cudni medicinski sostojbi. ja obozavam dr g. od ponovive gi sakam skladisni ratovi na diskaveri :D
deluxe -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (27.2.2013 23:30:23)

jas preku den sum doma,tv ne gleam tuku slusam,nemam mn.vreme za toa[sm=smiley13.gif] a najveke gi gledam ovie kanali:Boomerang,Ultra,Cartoonito hehehehhhhe cudno e ama toa e po cel den kaj nas ukluceno koga kerkami e doma(posle uciliste) e sega koga taa e na uciliste mm nastapuva na scena so dalecinskoto i togas gleam:VH1. MTV , i taka mi pominuva denot zabavno ke se razmrdame so ddrugi kanali [sm=duda.gif]koga ke porasne i toj ke si ima svoi kanali[sm=jezicek.gif].inace jas edinstveno na komp.si kisnam fb.heheeeehehee zabavno neli?
arh_diz -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 12:10:36)

negledam serii
vezilka RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 12:12:31)

Гледам Аси. А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.
Mihaela 2010 -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 12:14:32)

velicestveniot
sandriana RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 12:15:53)

ЦСИ, гледам Менталист, исега ќе се обидам да го следам Танцот со звездите
Melanija RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 19:24:41)

1 серија годишно на ТВ
Моментално Сила на НоваТВ и на нет 3та сезона (89епиз.) на нет
Maca25 -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 20:03:47)

Колешка една ме зарази со 2 broke girls. сега со нетрпение ја чекам секоја нова епизода. девојките се закон, смешни, иронични, борбени.

Исто така и новата серија со sherlock holmes (со Benedict Cumberbatch) jа обожавам!
hopeless -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (14.3.2013 20:55:11)

Јас си гледам Ангели, ми се присака да слушнам нешто шпанско[sm=smiley36.gif]
Felly RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:09:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.

Ni jas.[sm=smiley6.gif]
deluxe -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:10:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Гледам Аси. А видовте најава за нова тура големиот брат. Е тоа не можам да гоподнесам.

potpis
Lacrymosa -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:47:41)

Освен вестите на сител во 4 24 часа ми е пуштено тв-то или на ID или на Fox crime... по нашиве тв-а нема ништо саглам..
Единствено друго што го гледам е Еден бакнеж на Алфа... интересно емисииче за мк евергрини
Pepelaska * -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:52:09)

Ја гледате Тунел на мрт?
Вчера прв пат начекав и ми се свиѓа какви теми обработува, гостите , добра емисија, плус наша.
Bububebe -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:54:20)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

Ја гледате Тунел на мрт?
Вчера прв пат начекав и ми се свиѓа какви теми обработува, гостите , добра емисија, плус наша.


Јас ја гледам,интересна емисија.
Кој кого расте - и таа е супер
temjanuska75 -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (15.3.2013 0:56:13)

Фринџ ме воодушеви, само многу доцна ја даваат и веќе заврши втора сезона кај нас.
vezilka RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.4.2013 16:49:50)

Е не ми се верува навистина. Прееска на Сител требало да иде директно, во живо пристигнувањето на Јхан Тарчуловски. Арно ам се погодило во термин кога иде една од турките серии. И Сител креативни и иновативни, на пола екран серијата, на пола пристигнувањето, молим фино лепо [sm=jezicek.gif] Врв!!!
Bethany -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.4.2013 17:31:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Е не ми се верува навистина. Прееска на Сител требало да иде директно, во живо пристигнувањето на Јхан Тарчуловски. Арно ам се погодило во термин кога иде една од турките серии. И Сител креативни и иновативни, на пола екран серијата, на пола пристигнувањето, молим фино лепо [sm=jezicek.gif] Врв!!!
nikoj da ne se luti :D :D
Al se nasmeav :)))
Snowhite RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.4.2013 22:25:25)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Дали знаете дека на канл5 има квиз во кој прашањата се ислкучиво од турските серии? Јас во неделата кога го видов тоа чудо, тамам што не се онесвестив. Оф, леле, мори мајко..до каде стигнавме. И си се јавуваа луќе, си одговараа, абе најнормално, мислиш се јавиле у како се викаше оној квизот, бројки и слова..ха,ха [sm=smiley36.gif] И што е најтрагично се јавуваа и мали деца и ги знаеа сите одговори.


Па овој уште ги „дупи“ им вели, Ама сте потковани со знаење[sm=jezicek.gif]
Bethany -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.8.2013 9:51:31)

Сега во последно време некако ја начекувам серија на Мрт1, Менталист и многу ми е интересна [sm=smiley20.gif]
Бидејќи е пред легнување, инаку тв ни е скоро преку целиот ден исклучен.
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>