RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Уметност



Порака


Melanija RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (7.2.2015 0:14:17)

Веќе 5 месеци активно гледам др.Хаус. Сега почна 6та сезона кога се одвикнува од Вигантон, што понатаму открите ми нешто .Негде читнав дека и до затвор ќе стигнел [sm=jezicek.gif]




Melanija RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.2.2015 14:26:49)

Никој не го гледал лудиот Хаус?[sm=smiley36.gif]




niki -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.2.2015 21:50:26)

jas go gledav porano i mnogu mi bese interesen, imam izgledano nekolku sezoni
no so tek na vreme izgubiv interes
sega gledam mnogu malku televizija edinstvena serija koja seuste ja sledam e Grey's Anatomy veke mi se cini deka porasnav so serijava i se prasuvam dali ke ostaram gledajki gi[sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (11.2.2015 22:14:24)

Јас зависи од времето кое го имам на располагање,некогаш се случува да ги изгледам сите серии по фок програмите а некогаш немам време за ниедна.Ама во секој случај единствени две серии од кои не пропуштам епизода се The walking dead и American horror story.




Hopeful RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (12.2.2015 12:43:34)

Хаус го гледав едно време ептен, ама и мене со тек на време ми се разводни, се едно исто секоја епизода. Но затоа, изгледав House of Cards и едвај ја чекам новата сезона сега наскоро, а исто и True Detective ме фасцинираше. Од ова што оди на тв, со задоволство ја гледав Private Practice, а сега New Girl и Gossip Girl, ко тинејџерка некоја [sm=smiley36.gif]




marchi -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 12:08:34)

vo momentov osven turski serii gledam poucni emisi na TLC a hauting story,an hour to save your life,monsters inside me i jo frost:family sos.poslednata misia e epten pouna i pomaga vo semejnite odnosi i vospituvanjeto na decata.eve vi ja preporacuvam vo 14h ke ja davaat na TLC [sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 13:38:15)

The x files само гледам во вторник во 22 часот на фокс.Друго ништо.Не ни имам време најискрено.Преку ден обврски а вечер кога почнуваат сериите мене ќе ми се приспие и толку.Затоа само оваа редовно почнав да си ја следам од претходниот вторник, дека и нова сезона а ги имам гледано и претходните што се снимени уште пред сигурно десет години.Ми остави впечаток серијата и додека трае не планирам да пропуштам ни епизода.[sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 14:40:35)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

vo momentov osven turski serii gledam poucni emisi na TLC a hauting story,an hour to save your life,monsters inside me i jo frost:family sos.poslednata misia e epten pouna i pomaga vo semejnite odnosi i vospituvanjeto na decata.eve vi ja preporacuvam vo 14h ke ja davaat na TLC [sm=smiley36.gif]


Марчи, гооолем дел од документарците на TLC ги преведувам јас, мило ми е што ги гледаш. Особено Monsters inside me, тие ми се меѓу омилените за превод :)




lolla RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 14:45:16)

Friends, никогаш не застаруваат
Сега Modern Family i Big Bang Theory, закон се




Hopeful RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 16:44:18)

Anna Molly RR, јас сум верен фан на TLC, кога имам време, гледам се, а Monsters Inside Me ни се хит мене и на мм [sm=smiley1.gif]

Инаку, Modern Family ми е омилена нова, ја изгледав цела и пак гледам репризи, пресмешни се.




marchi -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 18:31:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

vo momentov osven turski serii gledam poucni emisi na TLC a hauting story,an hour to save your life,monsters inside me i jo frost:family sos.poslednata misia e epten pouna i pomaga vo semejnite odnosi i vospituvanjeto na decata.eve vi ja preporacuvam vo 14h ke ja davaat na TLC [sm=smiley36.gif]


Марчи, гооолем дел од документарците на TLC ги преведувам јас, мило ми е што ги гледаш. Особено Monsters inside me, тие ми се меѓу омилените за превод :)

uste kako mala se prasuvav kako izgleda toa lugjeto da gi preveduvaat emisiite filmovite i tie raboti...samo so tek na vreme zaboraviv na taa dilema.samo ke vi recam sekoja cest i definitivno tamu gi ima najkorisnite emisii.




Bea -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (2.2.2016 20:38:05)

Скоро и да не гледам наши телевизии, бидејќи програмата им е сведена на турски серии, музички шоуа што не можам да ги смислам и лоша продукција.
Од серии, кога ќе начекам гледам Two and a half men, Big bang theory и Modern family. Повеќе сум за филм и одење во кино.
Главно, работите што ме интересираат ги наоѓам на интернет, од таму се информирам и учам.




AnnaMolly RR -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (3.2.2016 9:03:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

vo momentov osven turski serii gledam poucni emisi na TLC a hauting story,an hour to save your life,monsters inside me i jo frost:family sos.poslednata misia e epten pouna i pomaga vo semejnite odnosi i vospituvanjeto na decata.eve vi ja preporacuvam vo 14h ke ja davaat na TLC [sm=smiley36.gif]


Марчи, гооолем дел од документарците на TLC ги преведувам јас, мило ми е што ги гледаш. Особено Monsters inside me, тие ми се меѓу омилените за превод :)

uste kako mala se prasuvav kako izgleda toa lugjeto da gi preveduvaat emisiite filmovite i tie raboti...samo so tek na vreme zaboraviv na taa dilema.samo ke vi recam sekoja cest i definitivno tamu gi ima najkorisnite emisii.

Мене ми е многу интересно, преведувањето е нешто што најмногу ме исполнува. Ем ги гледам емисиите пред сите, ем си уживам и се едуцирам :)




marchi -> RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа... (3.2.2016 16:25:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea

Скоро и да не гледам наши телевизии, бидејќи програмата им е сведена на турски серии, музички шоуа што не можам да ги смислам и лоша продукција.
Од серии, кога ќе начекам гледам Two and a half men, Big bang theory и Modern family. Повеќе сум за филм и одење во кино.
Главно, работите што ме интересираат ги наоѓам на интернет, од таму се информирам и учам.

Jas sosem se slozuvam so so tebe bea,nekako makedonskive televizii osven vesti i turski serii ne davaat nisto drugo. Edinstveno programata na telma vredi kade pretezno davaat igrani filmovi.




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]