RE: Ден на жалост (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Во прегратка на тагата



Порака


zagrizena26 -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 1:09:14)

Zalno, mnogu zalno tesko na tie familii samo neznam zosto samo vo nasata drzava se slucuvaat vakvi raboti koi za 3 dena ke se zaboravat [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




elenam -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 2:00:31)

Сочувство за фамилиите на трагично загинатите дечиња! Нема утеха за тие родители и блиски, но нашите срца се со нив. До кога невини дечиња ќе стојат како споменици на нечие лудило, предизвикано од незаситност за слава, моќ и богатство?[sm=smiley19.gif] Немам зборови да ја искажам тагата...




Luci -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 8:40:15)

Жално е....премногу жално[sm=smiley19.gif] Сочувство до семејствата на убиените. Не можам да си дојдам при себе од страшната вест што цела нација ја зави во црно[sm=smiley19.gif] Разочарана сум од институциите што не прогласија 3 дневна жалост[sm=smiley13.gif]




Goddess* -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 9:31:21)

premnogu zalno[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]...decki imate nekakvi posvezi informacii[sm=zmeden.gif]




Maca25 -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 9:54:36)

Ова е стварно голема трагедија!!! [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]Сочувство за семејствата!!

Почнува веќе да ми е страв да излезам надвор со семејството или да отидам на планина, не знам веќе какви будали шетаат низ земјава.
И јас навистина милев дека ќе се прогласи ден на жалост, а не одма по најбрза постапка да се закопаат жртвите и да се заборави не се.




Calypso -> RE: Ден на жалост (14.4.2012 10:46:04)

Лошо, многу лошо... млади животи отидоа во неповрат, затоа што на некој така му текнало. Да ти е страв од дома да излезеш, не па дете да пуштиш надвор... тотално сум разочарана од МВР на чело со дотичната... но сепак се надевам дека нема да се заташка ова, дека убијците ќе бидат казнети.

Тешко на оние што ги загубија најблиските.... нека почиваат во мир!




Snow Queen -> RE: Ден на жалост (19.4.2012 12:03:20)

Сочуство до семејствата....[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
жално е кога невини луѓе страдаат
нека почиваат во мир




Pepelaska * -> RE: Ден на жалост (19.4.2012 12:37:14)

Според мене убијците или се најдени и нема да се кажат или никогаш нема да се најдат како и случајот на Тоше и на Борис Трајкоски.Темава е ден на жалост за загинатите момчиња а ако сакате да дискутирате за политика и влада еве повелете имаме ТЕМА




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]