RE: Торта за 1-от роденден (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


mila 3 -> RE: Торта за 1-от роденден (28.9.2012 22:43:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sladjana ms

Mamicki ja ke ve molam da mi kazete kade tocno se naoga Lapetit vo Novo Lisice sakam da naracam torta za 1 rodenden na moeto since.Ovde na slikive gledam tortive se prekrasni i so pristojni ceni.I kade se naoga slatkarnicata 511 i za tamu imam cueno pofalni zborovi?Pozz



511 e kaj Centar za stranski jazici, jas imav od tamu zemeno torta za rodendenot na sin mi i super bes i po vkus i na izgled. Neznam da stavam slika, ne mi odi da ja vidis [sm=smiley36.gif]




Melanija RR -> RE: Торта за 1-от роденден (30.9.2012 10:01:50)

Еден совет кога порачувате торти [sm=smiley1.gif]
Важен е вкусот ,но задолжително барајте локумот да не е колку 2 прста туку тенот ем се распаѓа при сечење,ем одзема од парчето,ем ретко кој го јаде.
На торта која е со локум ако речат 5о рачунајте најмногу 40 парчиња,многу иде на локумот ,а да и ако ви речат обавезно во фрижидер немојте зошто тешко ќе се сече а гостите ќе јадат сладолед [sm=smiley36.gif]
Толку од моето искуство [sm=smiley1.gif]




majka na eva -> RE: Торта за 1-от роденден (7.10.2012 22:47:00)

уште еден месец па и ние ќе се спремаме за роденден[sm=sloncek.gif]само сеуште не сме одлучиле каква да ни биде тортата[sm=smiley1.gif]




*Elena* -> RE: Торта за 1-от роденден (18.10.2012 13:19:27)

Nie imame nesto pomalku od 2 meseca do redodedenot, za kaj Stanislava znam deka treba dosta unapred da se naraca, jes da na komsiska baza i pokasno nema da me odbie, ama nekako poveke mi pravat keif tortite od lapetit [sm=jezicek.gif]...duri i imame izbrano nekolku, samo treba da se resime za konecnata. Me interesira kolku unapred treba da se naraca vo lapetit?




sandriana RR -> RE: Торта за 1-от роденден (18.10.2012 14:04:29)

*Elena*, доволно е 2 дена однапред за порачка...Не си погрешила воопшто со одлуката за Лапетит [sm=smiley1.gif]




*Elena* -> RE: Торта за 1-от роденден (18.10.2012 14:13:36)

Dva dena? Super[sm=bravo.gif] Fala sandriana [sm=smiley1.gif]




majka na eva -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 12:14:48)

јас вчера си порачав торта за роденденот на ева.ќе биде на 8ми ноември но бидејќи е митровден тој ден,од таму кај што сакав да биде тортата имаат многу порачки,слатки,торти и мораше 2-3 недели унапред да закажам.ама барем ја одгајлив[sm=smiley1.gif]ќе ни биде hello kity.а цена 2 700 голема.кај вас како се цените?поскапи,поефтини?????




miana -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 12:23:15)

Isti se srcka,zavisi vo koja slatkarnica...Ama poubavite i pokvalitetnite se definitivno istava cena...

Jas pak imam eden problem...Prviot rodenden na mojata kerkicka e na denot na nasta kukna slava - POSNA [sm=zmeden.gif]
Sekogas imame premnogu gosti, i kako li sega jas ke ja izvedam ovaa situacija..Na masa se posno i na kraj da gi omrsam gostite so torta? A za posna torta ne doaga vo predvid..Prv rodenden na deteto jas so posna torta - nema nansi!!!
A by the way na drugata kerkicka i e edna nedela posle slavata rodenden..Merak mi e prviot rodenden da i bide sama pa od narednata godina ke im slavam na denot na rodendenot na drugata kerka..Ama pa site sto ke doagaat na slava ke znaat deka i e rodenden i sigurno nema da dojdat so prazni race [sm=zmeden.gif] Nikako ne sum [sm=zmeden.gif]




mama toci -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 12:45:24)

miana,i jas go imam istiot problem.Kerkickata mi e rodena na golem den Sv.Nikola(epten posen),a postaroto since se vika Nikola(nego mu slavam imenden).Znaci nema sansi da go pomestam denot bidejki i on si vika drugarcinja od skolo na imenden.A od mnogu pricini nema sansi nesto mrsno toj den.Za prviot rod. i poracav posna torta od edna zena sto mn. mi ja falea(na izgled super,a vkus blak)a i me osuri.Lani mi dadoa koleskive edna recepta-prsti da izlizes,posna,lesna za pravenje i za jadenje,ne se pece,ako sakas ke ti ja pisam.A,da - site epten ja bendisaa [sm=smiley36.gif]




Luci -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 13:24:36)

Мама Тоци пиши ни ја ТУКА рецептата[sm=torta.gif]




miana -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 13:29:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

miana,i jas go imam istiot problem.Kerkickata mi e rodena na golem den Sv.Nikola(epten posen),a postaroto since se vika Nikola(nego mu slavam imenden).Znaci nema sansi da go pomestam denot bidejki i on si vika drugarcinja od skolo na imenden.A od mnogu pricini nema sansi nesto mrsno toj den.Za prviot rod. i poracav posna torta od edna zena sto mn. mi ja falea(na izgled super,a vkus blak)a i me osuri.Lani mi dadoa koleskive edna recepta-prsti da izlizes,posna,lesna za pravenje i za jadenje,ne se pece,ako sakas ke ti ja pisam.A,da - site epten ja bendisaa [sm=smiley36.gif]

Za istiot praznik pravime muabet - sv.Nikola
Ama jas sakam torata da e i licna ,na oko ...Aj pisi recept da vidam




mama toci -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 13:40:43)

Pa i mojata bese licna[sm=smiley36.gif].Imas vo ovaleks razni cuda za ukrasuvanje(peperutki,cvetovi,onie srcinja na stapcinja,prekrasni se)ili odnesi si ja nekade samo da ti ja ukrasat.Mi go zabranija f.b. na rabota [sm=smiley35.gif],inaku ke stavev slika,aj popladne od doma i receptot tocen ke go pisam i sl. ke stavam.




miana -> RE: Торта за 1-от роденден (19.10.2012 13:44:39)

ama obavezno da mi pises - Ti blagodaram [sm=smiley31.gif]
Ako ne pa ke se dogovorime ,ti da mi ja napravis - cena ke kazes [sm=smiley36.gif]




Darky -> RE: Торта за 1-от роденден (24.10.2012 22:55:04)

Decki, na 28 noemvri slavime rodenden, jas veke naracav torta, edvaj cekam da ja vida, mu ja nacrtav na zenata, ke vi pratam slika obavezno, samo nekoj od adm. da mi prati na pp instrukcii kako se stavaat sliki. Ete taka da si znaete. pozdrav!




Felly RR -> RE: Торта за 1-от роденден (24.10.2012 23:12:05)

Дарки еве КЛИК ТУКА имаш цела тема за како се става слика, можеш и да пробаш таму, па после овде да ја видиме тортата.[sm=smiley1.gif]




Ikana -> RE: Торта за 1-от роденден (25.10.2012 9:14:39)

Jas zdravje planiram od Kanela da naracam, definitivno mi se najubavi tortite, sega za svadbata i krshtevkata kakva torta ni napravija na 3 sprata so dekoracii, so srebreni perli i ruzichki, mnogu bese ubava, da ti e zal da ja jades.




rina13 -> RE: Торта за 1-от роденден (25.10.2012 11:05:40)

I nas za prviot ni bese od Kanela, jas sto mrazam torti so zadovolstvo izedov edno ogromno parce prekrasna bese,se topese vo usta.Malce maceto bese defektno ama vkusot besprekoren.




Anci 84 -> RE: Торта за 1-от роденден (27.10.2012 15:21:38)

A,dali moze nekade da naracam samo edna figura golema,za da ja stavam na domasna pravena torta ili ne gi prodavaat posebno.




Natuska85 -> RE: Торта за 1-от роденден (27.10.2012 15:36:11)

anci vo lapetit iznajmuvaat figuri za na nivnite torti.toa se vsusnost kasicki so kapar 1000 den.koj ti go vrakaat vo celost koja ja vrakas figurata.javi se prasaj dali moze da iznajmis samo figura,a imaat golem izbor na istite i mnogu se licni.




Anci 84 -> RE: Торта за 1-от роденден (27.10.2012 15:39:26)

Blagodaram za brziot odgovor ,ke prasam[sm=smiley1.gif]




*Elena* -> RE: Торта за 1-от роденден (27.10.2012 17:49:00)

Jas se predomisliv za tortata [sm=jezicek.gif]...t.e neznaev deka ubavite figuri od Lapetit se vsusnost plasticni [sm=smiley29.gif] Taka da tortata ke mi ja pravat ili vo Kanela ili kaj Stanislava...od Kanela tortite mi se povkusni i poisplatlivi i se naracuvaat 5 dena prethodno, a kaj Stanislava treba mesec dena unapred da se naraca i malku mi e poskapicka, iako mi e poblisku (vo vlez)...Kanela ima prednost sega za sega...




MarilynMonroe -> RE: Торта за 1-от роденден (13.11.2012 14:04:38)

Ima nekoja od vas iskustvo so Cake boutique? Vekje ocajno nemam poim od kade danaracam torta za prviot rodenden...




dostickage -> RE: Торта за 1-от роденден (13.11.2012 14:13:40)

Jas sum jadela od Cake Boutique i bese prevkusna.
Za poslednito rodenden na sin mi da ne pravev kje naracav od tamu.
Nekako od se sto vidov , Cake Boutique mi nea najtop i najtaze.Naracuvas i ti ja pravat za eden den taze.
Za iarabotkata da ne zboram, verojatno si bila i si videla kakvi fugurcinja pravat racno izraboteni.




MarilynMonroe -> RE: Торта за 1-от роденден (13.11.2012 14:58:48)

Кој состав ми го препорачувате од таму? Ми предложија Васина ако има повеќе возрасни а ми ги пофалија чоколадната и француско чоколадо како меки и сочни.




vezilka RR -> RE: Торта за 1-от роденден (13.11.2012 15:19:50)

Уф, ние имаме проблем за роденденов. Никола сака тортата да му биде тапани, а јас поима немам каоде да најдам слики да им однеам во Лапетит. Ајде кажувајте каде да барам.




Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>