RE: Омекнувач за алишта (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


katerinceb -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 21:49:01)

site se isti ...bilo koj site se jaki...




penelopa -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 21:49:28)


Mozebi vo Mk, jas kupuvam germanski kvalitet
dosega ne sme imale nikakva reakcija a sin mi dosta osetlivo dete
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

само ленор признавам од омекнувачите, во сите варијанти


Ленор е најсилен алерген за осетливи бебиња, потврдено од сите педијатри
Јас само Орнел користам токму од тие причини




moni teo -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 22:30:44)

nie najcesto koristime lenor i orenel site nijansi mi se ubavi




Snowhite RR -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 22:32:37)

Ленор плав моментално




ole2004 -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 22:34:28)

Lenor plav,Ornel bel




bile1122 -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 22:41:44)

jas koristam lenor plav koj mi ima najubav miris




elenak -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 23:23:21)

Ленор, било кој.




deluxe -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 23:24:11)

abc plav




srcko moj -> RE: Омекнувач за алишта (10.6.2013 23:37:03)

bilo koj.. do 6meseci bebeski a posle koj i se svidja na mama :)




Melanija RR -> RE: Омекнувач за алишта (11.7.2013 13:47:12)

Дали е паметно првите алишта за бебто кога ќе си дојде дома да се испрани и со омекнувач?
Незнам што е исправно а и незнам што да одберам.На тие што има на слика бебче речис не пишува дека е за бебиња туку дека е сензитив [sm=zmeden.gif] тоа ништо не ми значи,слабо избор или небаш некој нежен мирис.
На Чико плавиот баш лошо ми мириса ,Орнел натурал бејби софт некако не е лош[sm=zmeden.gif]




rina13 -> RE: Омекнувач за алишта (11.7.2013 13:59:48)

Јас ги перев и првите алишта со омекнувач од чико а потоа продолжив со орнел до пред извесно време кога пробав фелче кој не ми е нешто по кеиф па во скоро време ќе купам некој друг.Одкако се роди детево сите алишта ги перам со истиот омекнувач.




Felly RR -> RE: Омекнувач за алишта (11.7.2013 14:01:44)

Меланија до 6 месеци можете и без омекнувач да поминете. Ама ако веќе користиш - ќе ставаш помала доза, и ќе ги пушташ на дупло плавење - кој и да го одбереш. Јас и сега избегнувам да користам заради алергии.




sandriana RR -> RE: Омекнувач за алишта (11.7.2013 14:51:26)

Првите месеци не користев омекнувач, а потоа, после 3-4 месеци зедов Дуел бејби (бел), и го користев до многу скоро. Не мириса нешто посебно, или јас го навикнав веќе мирисот, ама ми беше страв да менувам, заради можни реакции. Дури сега, пред неколку месеци почнав да експериментирам со омекнувачите, и за среќа до сега сме немале проблем со исфрање или алергии.
Сметам дека за мали бебиња и нема потреба од омекнувач.




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (11.7.2013 14:54:04)

Јас му перев со Лико, ама од белиот. Тој синиот СМРДИИИИИИ! Од раѓање со Чико му перев, до кај една година. После разни омекнувачи купувам, ама најубави ми се Ленор со микрогранули :)




mosa -> RE: Омекнувач за алишта (11.1.2014 23:59:13)

Mamicki pozdrav od mene.Inaku jas momentalno stavam Semana Bujon..4in1 mnogu ubavo mirisa,a i ne e skap 135 denari kilo.




Defne90 RR -> RE: Омекнувач за алишта (12.1.2014 1:28:31)

Jas koristam isklucivo Ornrl ili Lenor.Najubavo mi mirisaat i sekogas traat poveke na oblekata i do sega se uste se nema sluceno da gi isfrli decata alergija od niv.Najcesto kupuvam od siniot Lenor ili od beliot Ornel na nego pisuva Inspired of Love.Prosto uzivam vo mirisot koga ja diplam oblekata.




princessa -> RE: Омекнувач за алишта (3.2.2014 20:07:41)

go koristam Vernel, za bebinja. Na Henkel e istata firma sto go proizveduva persil a i perwoll i niza dr.detergenti. Nekogas i beliot Lenor, za bebenca sto e i a, sum koristela i drugo sto ne se specijalni za bebinja i ne sum imala problem. Bitno mi e ubavo i nenapadno da mirisaat[sm=smiley1.gif]




Defne90 RR -> RE: Омекнувач за алишта (21.5.2014 8:29:45)

е ова е дефинитивно најубавиот омекнувач за алишта што сум го користела досега.Ем мисриса прекрасно,ем трае со денови.Кога ќе го отворам плахарот со облека како да ме удира бран на некоја свежина и прекрасен мирис.Дефинитивно е феноменален.
[img]http://slm.md/UserFiles/Image/img10207_big.jpg[/img]




caciana -> RE: Омекнувач за алишта (27.11.2014 7:54:53)

Najubavo mi mirisaat alistata koga se pereni so Bohor azure,definitivno najdobriot omeknuvac.




Ki4iko -> RE: Омекнувач за алишта (27.11.2014 16:37:31)

Семана плавиот,дефинитивно најубав и најдолготраен мирис,а за детенце ,бебенце орнел беби софт ,го обожавам [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Омекнувач за алишта (27.11.2014 17:48:36)

Моментално никаков, ми се потроши ленорот, треба да си купам добро ме потсетивте




sandriana RR -> RE: Омекнувач за алишта (27.11.2014 17:56:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Првите месеци не користев омекнувач, а потоа, после 3-4 месеци зедов Дуел бејби (бел), и го користев до многу скоро. Не мириса нешто посебно, или јас го навикнав веќе мирисот, ама ми беше страв да менувам, заради можни реакции. Дури сега, пред неколку месеци почнав да експериментирам со омекнувачите, и за среќа до сега сме немале проблем со исфрање или алергии.
Сметам дека за мали бебиња и нема потреба од омекнувач.

Бидејки сега ги перам заедно алиштата на Т и на бебе И, не користам омекнувач повторно. Сега сум на ниет да се обидам со природни home-made варијанти на омекнувач-со сода бикарбона, оцет и етерично масло.




scared RR -> RE: Омекнувач за алишта (27.11.2014 22:38:07)

Не користам омекнувач, доволен ми е мирисот од самиот детергент.




AneLav RR -> RE: Омекнувач за алишта (28.11.2014 9:39:48)

Уште од почеток користам ваков прашак
[img]http://www.tbilisi-shop.com/455-thickbox_default/persil-sensitive-3-kg.jpg[/img]
И ваков омекнувач
[img]http://wszystkodozmywarki.pl/image/cache/data/SDC13156-455x475.JPG[/img]
Генерално сум задоволна,сега како и сите сензитивни прашаци така и овој не е многу јак и премногу нафлекана облека не пере затоа постојат средства за флеки.[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]