RE: Омекнувач за алишта (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


strelec 1982 -> RE: Омекнувач за алишта (18.6.2011 16:24:51)

podolgo vreme go upotrebuvam DUEL baby (beliot)mnogu sum zadovolna.Mnogu ubavo mirisa i bebeska onaka ne jaka mirizba nezna i mnogu trae.





Carelija -> RE: Омекнувач за алишта (18.6.2011 22:20:13)

Jas bas denes si go kupiv beliot chicco omeknuvac za alistencata koi si gi spremam za [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] i mirisa mmmmmmm  fantasticno [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




*Bucka* -> RE: Омекнувач за алишта (19.6.2011 3:47:11)

Ne sum koristela specijalen omeknuvac za bebinja.
Koristam Lenor plav uste od ragjanje.
Srekja dosega bebusot nemal nekoj problem so kozickata, koja btw, voopsto ne mu e osetlive (duri ni gazeto ne se vcrvenuva).
Vidov skoro imase nekoja akcija vo Tinex, Chicco omeknuvac 2+1 gratis.. no ne mi mirisase ubavo i ne zemav.




Natuska85 -> RE: Омекнувач за алишта (22.7.2011 13:36:03)

Овие 3 месеци го користев омекнувачот од чико и супер ми беше,иако на мм не му се свиѓаше баш миризбата.Пред некој ден отидв да купам омекнувач ама немаше на чико во СП маркет и земав ваков [image]http://www.beohemija.com/omeksivaci/babycare.jpg[/image]. Многу убаво мириса и многу меки ги прави алиштата.




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (22.7.2011 13:38:38)

Најново што зедов е Ленор со микрокапсули. Кога ќе ги допрете алиштата веднаш се шири миризба! Како она детето на рекламата сите што го гушкаат! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Сериозно, денес му спремив облека што ја перев во неделата и уште мирисаше! Сега тој Ленор ми е фаворит!




Martins mom -> RE: Омекнувач за алишта (22.7.2011 13:46:23)

Натушке и јас го користев белиот на Дуел, а сеа си зедов жолт. пробај, уште поубаво мириса...мммм...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Natuska85 -> RE: Омекнувач за алишта (1.9.2011 23:19:19)

ИЗВОРНА ПОРАКА: milo20052011

zdravo mamicki me interesira kakov prasak za perenje koristite i kakov omeksivac?inaku jas sum vo 37 nedela pa sega sakam da pocnam da peram pa me interesiraat vasite mislenja i iskustva pozdravce a zosto e veke i kasno dobra nok


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

milo20052011 mislam deka imas posebna tema za ova...ama eve ja kje ti odgovoram tuka pa posle RR neka premestat..ja licno go odbrav DUEL baby sensitive...eve pishuva deka e termatoloshki testiran, em si e navedeno deka e za 0+...znachi za bebe..shto se odneusva do omeknuvac znam deka povekjeto mamicki koristat na chicoo zasto i toj e 0+...ama mene ne mi mirisase bas nesto posebno...imas i na duel omeknuvas ist kako prashokot ama ja sepak se odluciv za beliot lenor sensitive..vidi probaj..ja sve staviv na duplo plavenje




princes_diana -> RE: Омекнувач за алишта (3.9.2011 10:12:03)

jas go koristam Chicco omeknuvacot i toa beliot i sum mnogu zadovona a prasak stalno gi menuvam ama sekogas zemam tecni i do sega ne sme imale problem [sm=smiley1.gif] pozz




sweety girl -> RE: Омекнувач за алишта (12.9.2011 10:53:46)

Jaс користам Ленор белиот ми се допага како мириса, ама некако не му трае мирисот долго




Natuska85 -> RE: Омекнувач за алишта (12.9.2011 11:59:33)

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Најново што зедов е Ленор со микрокапсули. Кога ќе ги допрете алиштата веднаш се шири миризба! Како она детето на рекламата сите што го гушкаат! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Сериозно, денес му спремив облека што ја перев во неделата и уште мирисаше! Сега тој Ленор ми е фаворит!



Анамоли што боја е овој Ленор со микрокапсули?




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (12.9.2011 12:24:17)

Има неколку бои. Јас сега го имам црниот, па после ми рекоа да го земам светло синиот мирисал најубаво. Само белиот најмалку мирисал. Црниот преубаво мириса и стварно кога ќе ги допреш алиштата одма се шири миризба, баш како на рекламата.
Пробај, супер е.




sweety girl -> RE: Омекнувач за алишта (19.9.2011 16:37:38)

Е јас перам со белиов Ленор и не мирисаат воопсто алистат следен пат барам друг ке го пробам на Орнел новиов сто е за деца, бидејки од Орнел со траенје на миризбата сум најзадоволна




Fiao -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 12:31:32)

Eve me i mene poleka se pripremam za da go napravam prvoto perenje, za da mozam da gi spremam alistencata i da bidat naredeni za koga ke pristigne gospogjicava [sm=smiley36.gif]. e sega imam prasanje, jas vcera go kupiv beliot chicco, ama gledam deka na nego pisuva deka ne se koristi taka direktno od sise bidejki ova e nekoj koncentrat, tuku deka tecnosta od 750ml se rastvora vo 4l voda i deka od toa posle za masinsko perenje se stava kapace i pol vo masinata... Ili sum greska? Gledam deka nekoi od vas se zalat deka alistencata mirisale mnogu jako, pa mozebi zaradi ova?! Ajde ako ima nekoj sto znae neka pise (doduse i prodavackata mi rece deka prvo se rastvora pa od rastvorot se stava vo masinata...)




dostickage -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 12:41:26)

ako zagledas vo princip na site omeknuvaci pisuva 1L=4L ama nikoj ne gi rastvarame.
jas bi ti rekla da stavis polovina kapace.i za prv pat vrati ja masinata na plavenje.i za posle toa ti preporacuvam da ja vrakjas na plavenje barem dodeka e mnogu malecko. 




temjana -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 12:53:51)

да 90% од омекнувачите на пазарот се концентрати меѓутоа јас никогаш не го разредувам. Е сега доколку имате бебиња внимавајте некоја алергиска реакција да не се појави




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 12:54:00)

Фиао, и јас користев Чико. Ако видиш од позади на шишето пишува колку омекнувач да се стави ако го раствориш во вода, а колку да се стави ако не е растворен. Јас не го растворав и ставав по половина капаче, а за растворен мислам дека беше едно и пол капаче. Види, сигурна сум дека пишува.




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 12:55:47)

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ako zagledas vo princip na site omeknuvaci pisuva 1L=4L ama nikoj ne gi rastvarame.
jas bi ti rekla da stavis polovina kapace.i za prv pat vrati ja masinata na plavenje.i za posle toa ti preporacuvam da ja vrakjas na plavenje barem dodeka e mnogu malecko. 


Никогаш не ја враќав повторно да исплави. Немав никакви проблеми. До годинка скоро користев исклучиво Персил сензитив течен детергент и бел Чико оменкувач. Нормално ги перев алиштата, без двојно плакнење.




Fiao -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 14:09:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Фиао, и јас користев Чико. Ако видиш од позади на шишето пишува колку омекнувач да се стави ако го раствориш во вода, а колку да се стави ако не е растворен. Јас не го растворав и ставав по половина капаче, а за растворен мислам дека беше едно и пол капаче. Види, сигурна сум дека пишува.


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Sega duri vidov, ama na deklaracijata imaat nekoi pecatni greski i zatoa prviot pat koga citav nisto ne razbrav, vo pravo ste ako se koristi rastvoren vika deka treba kapace i pol, a ako se koristi kako koncentrat samo polovina kapace. Inaku i jas nikogas ne gi rastvoram omeknuvacite, ama se prasuvav dali mozebi sega posto e za bebece taka bi bilo podobro... Vo sekoj slucaj vi blagodaram na odgovorite *




Calypso -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 14:24:50)

Jas ne koristam nikakov omeknuvac za alistata na sin mi (ima 7 i pol meseci), sekako alistata dovolno mirisaat i na prasokot so koj se pere. Sakam da mirisaat na cisto, i nisto poveke.
Ne sakav da koristam omeknuvaci, od prosta pricina sto procitav deka za alista na bebinja ne e preporacliv omeknuvac do edna godina vozrast, bez ogled na toa koj go proizveduva, dali e namenski za bebinja ili ne.
Osven toa, retko naogjam omeknuvac za alista cij miris navistina mi se dopagja, tuka moze da pomine Lenor Spring ili Lenor zoltiot (ne sum go videla vo posledno vreme), ili pak Bohor. Drugite mi se prejaki. I da gi razreduvam kako sto pisuva na upatstvoto, pak mirisot mi e prejak. Zatoa stavam poveke od 4 L voda na L omeknuvac (za moite i alistata na mm).




JovanaJ -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 14:28:12)

Jas ne koristev omeknuvac za alista za sin mi mozebi do 2 godisna vozrast. Dovolno imaa svezina od prasokot...bea cisti toa e najvazno




Buuu -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 18:32:53)

Jas koristam prasak Persil Sensitive i omeksivac chicco, taka mi kazaa poiskusni mamicki...sega za sega e ok...nema nikakva reakcija samo od omeksivacot se stava mnogu malce :))




lilicka -> RE: Омекнувач за алишта (25.10.2011 21:42:00)

Јас купив на почетокот Чико омекнувач и него ни потрошив ич не ми се свиѓа како мириса ете ми стои,сега си користиме Дуел-бел и многу убаво ми мирисаа!!!




Beatris -> RE: Омекнувач за алишта (26.10.2011 0:15:42)

Јас користам Персил сенситив течен детергент и омекнувач Орнел сенситив (неразреден) и немаме гајле. Прво користев Чико бел, добар беше, ама плавиот гадно мириса и го откачив. До сега не сме имале никакви иритации поради прашак или омекнувач.




AnnaMolly RR -> RE: Омекнувач за алишта (26.10.2011 9:03:35)

Да, плавиот Чико грозно мириса. Ама белиот е многу нежен. Јас сега користам Ленор со микрокапсули. До сега ми е нај нај.




maki1 -> RE: Омекнувач за алишта (26.10.2011 11:09:38)

I jas go koristam Lenorot so mikrokapsuli i to od koga bev vo Mkd ,majka mi gi imas eisprano alistata i tolku ubavo mi mirisaa alistat ,sto duri si kupiv nekolku Lenora i ete gi koristam a na bebeto ne mu e nisto.




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>