RE: РР помош за наша форумџика (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Хуманост



Порака


Pepelaska * -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 9:24:22)

И јас сакам да испратам нешто по пошта кажете ми само кој може да го земе на која адреса да пуштам?




Bububebe -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 9:35:36)

И јас исто,сакам да донирам нешто.Но нема да можам да присуствувам на дружбата,затоа ако може адреса каде да се пуштат работите [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Палешка РР -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 9:46:23)

Можете да го известите тимот на РР задолжен за Скопје на filantropija@ringeraja.mk дека сакате да испраќате пакет по автобус и ќе добиете известување во кој ден е најдобро да го сторите тоа.
Испраќањето на пакети по автобус сега се плаќа. Затоа на кесата или кутијата залепете назнака "за хуманитарна акција", за да не плаќате.






Julie1 -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 13:37:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

И јас сакам да испратам нешто по пошта кажете ми само кој може да го земе на која адреса да пуштам?



Пепелашка пиши на filantropija@ringeraja.mk и ќе ти дадеме контакт за достава.

Значи за оние кои ќе донираат од Скопје, нека ја достават донацијата лично или нека ја пратат по некого за време на дружбата. А оние од останатите градови еден претставник ќе ги собере сите од својот град (ако има повеќе) и нему ќе му дадеме контакт од самохрана.мајка да ги достави по пошта.





Martins mom -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 16:09:20)

Јас се пријавувам за собирање на донациите во Битола.
Немам алишта за таа возраст, но би сакала да помогнам со други нешта што би им се нашле на мајката и детенцето.




Pepelaska * -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 19:53:08)

Пишав Јуле




temjana -> RE: РР помош за наша форумџика (4.2.2012 23:43:51)

Не ми се верува како ми промакнала ваква акција[sm=zmeden.gif] рачунајте и на мене ќе гледам и од внуците да соберам некои алишта но и со други производи ќе помогнам. Се гледаме на 12-ти[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




lale -> RE: РР помош за наша форумџика (5.2.2012 1:01:35)

Пишете ме и мене. Немам алишта за таа возраст, но би сакала да помогнам со други нешта што би им се нашле на мајката и детенцето.Браво за идејата со кутијата за донаци.Поздрав до сите рингерајки.




samohrana.majka -> RE: РР помош за наша форумџика (5.2.2012 1:18:53)

edvaj cekam da dojde 12.02. najmnogu za da ve zapoznaam, planovite se smenia pa togas nema da treba da idam da go nosam sin mi gi smenia datite. Ama jas sekako sakav taa sredba da bide so nego i iskreno mn mi bese krivo sto mislev deka nema da mozam da go dovedam ama ete sega srekicka znaci site ke se zapoznaeme jas so vas a toj so vasite decinja.
Prekrasni ste luge i iako ne ve poznavam jas mn ve pocituvam i sakam.
FALA PREMNOGU




milo20052011 -> RE: РР помош за наша форумџика (5.2.2012 2:35:03)

se prijavuvam i jas za pomos dokolku nemozam jas licno da dojdam ke pratam nekogo




hrabra -> RE: РР помош за наша форумџика (5.2.2012 9:22:27)

kade ke bide sredbata?




AnnaMolly RR -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 10:49:19)

Девојки, еве конечни информации за време и место на средбата.

Место - игротека Дримленд во Соравија
Време - на 12 февруари, недела, од 10 до 11:45 часот


Имаме и интересно изненадување! Ќе ни се придружи Ребека со нејзиното здружение за деца со посебни потреби „Дајте ни крилја“ заедно со неколку дечиња од здружението. Ќе се дружиме и со нив и ќе поделиме играчки - прегратки за тие дечиња, како и за сите дечиња на членовите на Рингераја коишто ќе дојдат на средбата!

Ве очекуваме во голем број и сигурна сум дека ќе си поминеме многу убаво!




Luci -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 10:52:28)

Едвај чекаме[sm=smiley31.gif]




Natuska85 -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 10:54:56)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] се гледаме во недела [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image].




Maca25 -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 11:38:13)

Едвај чекам да ве видам сите!!!!




vezilka RR -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 11:59:39)

Се гледаме во недела [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 11:59:54)

И јас едвај чекам сите на куп да се видиме! Одамна сме немале олку голем собир!




Yummy Mammy -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 12:20:13)

Zenski jas nema da mozam da dojdam, ama bi sakala da pratam nesto, najednostavno mi e po Maca (Maco ke ti pisam na skype). Ubavo da si pominete.




Maca25 -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 12:47:55)

Нема проблем јами мами! Таман успут си ми од работа кога си одам, ќе поминам да земам што имаш спремено!!!!




Andriance -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 15:40:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Девојки, еве конечни информации за време и место на средбата.

Место - игротека Дримленд во Соравија
Време - на 12 февруари, недела, од 10 до 11:45 часот


Имаме и интересно изненадување! Ќе ни се придружи Ребека со нејзиното здружение за деца со посебни потреби „Дајте ни крилја“ заедно со неколку дечиња од здружението. Ќе се дружиме и со нив и ќе поделиме играчки - прегратки за тие дечиња, како и за сите дечиња на членовите на Рингераја коишто ќе дојдат на средбата!

Ве очекуваме во голем број и сигурна сум дека ќе си поминеме многу убаво!



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lale -> RE: РР помош за наша форумџика (7.2.2012 21:01:42)

Се гледаме во недела




AnnaMolly RR -> RE: РР помош за наша форумџика (8.2.2012 12:37:08)

Јас особено се радувам на средбава зашто за првпат ќе имаме дружба со децата со посебни потреби, со Ребека и нејзиното здружение „Дајте ни крилја“!
Средбава ќе ни биде малку поинаква и потопла зашто ќе биде збогатена со тие дечиња коишто едвај чекам да ги запознаам!
Многу се радувам што и нашите дечиња ќе имаат шанса да се дружат со децата со посебни потреби и да си склопиме нови пријателства, па и следните дружби ќе ни бидат побогати и поубави!
Како што пишува Ребека на нивниот сајт:

„Лицата со хендикеп треба да бидат ставени на пиедестал, згрижени, почитувани, сакани, прифатени и разбрани. Тие се тука мегу нас, не треба да се плашиме од нив, ниту да ги избегнуваме. Тие се наша одговорност, на секој од нас по малку, а не само на државата, тие се огледало на нашата социјална одговорност и солидарност. Тагата, тежината која тие ја имаат е поголема од тоа да не можеме да ги погледнеме и да им помогнеме затоа што нам ни е тешко да тагуваме над нивната судбина. Треба да им пружиме рака, да им помогнеме и да им дадеме крилја.“


Затоа сигурна сум дека оваа посебна дружба ќе биде една од поубавите што сме ја имале зашто ќе се случуваат две прекрасни работи - хуманитарната акција за самохрана.мајка и дружење со златните дечиња од здружението!

Ве очекувам во голем број, а забавата е загарантирана!




Julie1 -> RE: РР помош за наша форумџика (9.2.2012 20:52:20)

Да си направиме листа за да се преброиме кои се ќе бидеме на оваа дружба бива :) Вклучете и број на дечиња кои ќе дојдат отприлика да знаеме колку играчки да носиме. Се надевам дека сите заедно ќе се запознаеме со самохрана.мајка и со родителите на деца со посебни потреби и оваа дружба ќе направи нови пријателства.


Ајде кој сигурно доаѓа во недела, го почнувам списокот продолжете:

-samohrana.majka + 1 дете
-околу 10 тина дечиња со посебни потреби и нивни родители
-Annamolly RR + 1 дете
-Виктори РР + 2 деца
- Julie
- Ivana
- Natuska85 RR + 1 дете
- temjana




Andriance -> RE: РР помош за наша форумџика (9.2.2012 21:39:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie RR

Да си направиме листа за да се преброиме кои се ќе бидеме на оваа дружба бива :) Вклучете и број на дечиња кои ќе дојдат отприлика да знаеме колку играчки да носиме. Се надевам дека сите заедно ќе се запознаеме со самохрана.мајка и со родителите на деца со посебни потреби и оваа дружба ќе направи нови пријателства.


Ајде кој сигурно доаѓа во недела, го почнувам списокот продолжете:

-samohrana.majka + 1 дете
-околу 10 тина дечиња со посебни потреби и нивни родители
-Annamolly RR + 1 дете
-Виктори РР + 2 деца
- Julie
- Ivana
- Natuska85 RR + 1 дете
- temjana
- Andriance + 1 bebe Andrej
- Џесика рр





Tanjat7880 -> RE: РР помош за наша форумџика (9.2.2012 21:57:38)

Spremna sum i jas za druzba,samo zdravje doagjam so +1dete




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>