RE: РР помош за наша форумџика (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Хуманост



Порака


Admin -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 16:56:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Decki, jas ke go prosiram apelot na fb stranata na Donacii, samo te molam, Samohrana Majka, pisi mi kontakt ako sakas da go dademe tamu. 



Nadezna, најубаво е на средбата да се соберат сите донации а потоа ќе исконтактираат од Рингераја со samohrana.majka и ќе најдеме соодветен начин за достава на сите работи.




Nadezna -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 16:58:54)

Vo red e, no ne mora ova da ostane samo vo krugot na Ringeraja, sepak, Humanosta ne smee a se ogranicuva.
Jas sum del od zdruzenie za humanistarni aktivnosti, i mozebi ima luge koi ne se del od Ringeraja a moze da pomognat.
Ne znam koja e tuka ekskluzivnosta, nieden human apel ne treba da go ima.




Nadezna -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:01:04)

Ili ajde, eka ja ima Ringeraja ekskluzivnosta, dajte kontakt od Admin koj ke se resi daja vodi ko sto treba akcijata, neka site koi sakaat doniraat se kaj nego, pa toj neka se dogovori so samohrana majka, seedno,. i ne mora da se ceka sredba, moze del i prethodno da se dostavi.




Ikana -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:01:51)

Samo tie sto organiziraat neka pisat kade i koga ke se soberat. Ili adresa dajte pa ke prakjame po taksi[sm=bravo.gif] kaj sto ke se soberete!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: samohrana.majka

nemam zborovi prekrasno e ova da znaete sto razbudivte vo mene nema da veruvate jas ne se poznavav vo vakvo svetlo nitu pak poznavam luge kako vas fala za se a za mene ete toa sto go imam nekako ke go kombiniram pa zdravje natamu da ne ve zamaram premnogu a i sekako odvaj imam 45 kg pa i se mi isto stoe hh fala sto pomislivte i na mene zaboraviv poslednive nekolku godini kako e nekoj da pomisli na mene. Najvazno mi e za sin mi i se nadevam deka otkako ke se sretneme ke mozeme da ostaneme prijatelki bidejki luge kako vas dobro e da se poznavaat inaku i jas ne sum od sk a narednata nedela moram da go nosam sin mi tamu pa i jas ke bidam cesto odam zaradi toa sto moram a od sega mozebi toa patuvanje nema da mi bide tolku loso i stresno pa ke imam so koj kafe da se napiam i da napravam fin maabet. Jas zasega ne mozam nisto da vi ponudam nitu pak da vi pomognam no dokolku nekogas nesto mozam vi stojam na raspolaganje pozz i fala






rina13 -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:08:23)

i jas ke gledam da pratam za mama nesto a za sinceto ke najdam nekoja igracka ili nz nesto sto ke mislam deka im e potrebno,nz ne mora da se ceka 2 nedeli do sredbata...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Admin -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:14:33)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Vo red e, no ne mora ova da ostane samo vo krugot na Ringeraja, sepak, Humanosta ne smee a se ogranicuva.
Jas sum del od zdruzenie za humanistarni aktivnosti, i mozebi ima luge koi ne se del od Ringeraja a moze da pomognat.
Ne znam koja e tuka ekskluzivnosta, nieden human apel ne treba da go ima.



Надезна да не се разбереме погрешно, не се работи за ексклузивност, за Вакви работи подалеку од нас да бараме ексклузивност, напротив може кој сака да помогне и вакви акции може и други организации да организираат, но сепак контактирајте ја мајката како организација или приватно лице и побарајте да ви достави вам информации ако сакате да и помогнете поединечно. Ќе бидеме среќни поради тоа. Она што Рингераја ќе го направи е собирање на донираните работи на една дружба која би можела да се направи уште на 12 февруари (следна недела).




kikicka -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:23:25)

Пишете ме и мене за облека за мајка имам купица за малиот прашав тетка ми да види што има бидејќи и они раздаваа па ке ми јави,каде да испратам го пакетот?




Fiao -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:28:32)

Tuka sum i jas, nemam obleka, no ke se potrudam da najdam, a sekako denes ili utre so soprugot odime na pazarenje pa bi sakale da kupime po nekoe igrace ili pak nesto za kozmetika.




Admin -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:39:17)

Бидејќи има од повеќе градови, предлагам од секој град (од оние од кои има доброволци) да се пријави доброволец кој ке го координира собирањето на потребните работи и само до тој доброволец ќе доставиме адреса каде да се достават пакетите.

Оние кои сакаат да се пријават можат тука да пишат или да пратат маил на filantropija@ringeraja.mk




nadica -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 17:55:05)

кикичка јас, ти и кој сака од неготино можеме заедно да собереме и да пратиме
во следниве денови ќе се договориме за детали




Admin -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 18:04:26)

Доброволци за координирање на донацијата по градови:

Скопје - РР тим од Скопје
Неготино - Надица




kikicka -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 18:35:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica RR

кикичка јас, ти и кој сака од неготино можеме заедно да собереме и да пратиме
во следниве денови ќе се договориме за детали



Mоже ке прашам и некој др.дали имаат за давање!




Felly RR -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 21:11:41)

И јас се пријавувам да помогнам колку што можам.




Lisica -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 21:25:46)

i jas se prijavuvam imam alista i kondurcinja za detenceto i igracki, dali ke moze samo adresa vo skopje kade mozam da gi ispratam rabotite, zatoa sto maliot mi e bolen:(




parel -> RE: РР помош за наша форумџика (2.2.2012 22:08:43)

kako samohrana majka na dve deca znam kolku ti e tesko. zatoa sakam da ti pomognam barem malku, mozebi skromno no dadeno od srce.
ve molam smetajte i na mene! 




samohrana.majka -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 2:19:38)

jas nemam zborovi se osekav na samo dno a vie mi pokazavte deka ne znaci ako si sam vo bitka deka cela vojna ke ja vodis sam. Fala e premnogu malku za seto ova pa povtorno se nadevam deka nekogas ke mozam jas da vi se najdam nekako bilo kako i vo bilo koe vreme.
Ve sakam site i na site vi posakuvam da imate najsrekni momenti so vasite decinja koi vie sekako znaete kolku mnogu vredat a tie se sigurno presrekni bidejki pokraj niv imaat luge koi cinat neprocenlivo.




aleksandralea -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 4:02:54)

Здраво, јас исто така би сакала да помогнам. Би донирала играчки, средства за лична хигиена и храна. Ќе ја прашам мајка ми дали таа би можела да најде облека за тригодишно дете. Баш се радувам кога гледам дека има акции од овој тип.
Би ве замолила да ме известите кога ќе биде собирот за да дојдам.
Поздрав :)




Палешка РР -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 6:10:10)

За да можиме да ја поедноставиме испораката од цела Македонија и полесно да ги собереме донациите молам да се пријават доброволци од градовите во внатрешноста. Ќе треба само да пијат кафе со жените кои сакаат да помогнат и да ги испратат донациите по автобус или пошта.
Оние кои сакаат да се пријават можат тука да пишат или да пратат маил на filantropija@ringeraja.mk




hrabra -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 8:23:54)

imam 5 god since izvestete me kade i koga ke treba da se donese nesto !!!! cestitki za akcijata !!!ve podrzuvam [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




AnnaMolly RR -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:02:16)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Admin

Она што Рингераја ќе го направи е собирање на донираните работи на една дружба која би можела да се направи уште на 12 февруари (следна недела).


Мислам дека одговара да се направи собирот на 12 февруари, тогаш тамам и самохрана.мајка доаѓа во Скопје, па ќе може да се видиме лично со неа.





JovanaJ -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:12:20)

Odgovara ...




mama toci -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:13:27)

Odgovara...




Luci -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:28:09)

И на мене ми одговара недела




Maca25 -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:32:20)

одговара!!!
само да најдеме игротека [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




libra.n -> RE: РР помош за наша форумџика (3.2.2012 9:39:34)

Odgovara[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>