RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Деца



Порака


Felly RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (16.10.2012 22:39:32)

Хехехе, ова истово и јас го знаев дека е така.




Џесика -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (16.10.2012 23:00:31)

А го знаете она „ако одиш наназад ќе си го заборавиш името“ ??? Леле пукнав од смеење пред некој ден кога ми текна[sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (18.10.2012 10:59:14)

Абе миана ме отера назад во детството [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Татко ми е од Делчево и јас кога одев таму кај баба ми и дедо ми кога ќе излезев надвор со децата од маало да си играм ми беше многу чудно кога викаа ,,мајка ми и башта ми,, [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Целата збунета кога си отидов на мајка ми и викам ,, Леле мамо знаеш дека децата во Делчево немаат татковци, само мајка и башта,, [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Кога ми објасни дека башта е татко ми олесни, оти така бев загрижена за кутрите дечиња без татковци [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
А и ова, не е дилема туку херојски акт. Кога патувавме со миоте со кола многу ми беше страв од сообраќајки (па и сеуште ми е страв) и секогаш седев позади измеѓу нивните седишта со цел ако се деси нешто такво да можам со двете раце да ги фатам и двајцата, да ги спасам за да не излетаат напред [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
А јас сум ти била во најдобра позиција за летање низ шофершајбна ама тоа ти е детски памет. Се сеќавам дека нон стоп ми викаа да седнам убаво назад ама јас не.




miana -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (22.5.2013 9:20:01)

Lele koga i da ja otvoram temava,pagam od smeenje..Daj kazete nesto ako vi teknalo vo meguvreme...
Eve dilema mene sto mi tekna? |Kako na glumcite ne im se prioduva vo wc dodeka se vo TV
ili pa zosto nikogas ne gi zaklucuvaat avtomobilite [sm=smiley36.gif]




mama_06 -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (21.8.2013 10:45:56)

Многу го сакав и го сакам цртаниот филм ,Радувањата на Радован,. Но, цело време се мислев дали на Радован му студи во нозете, на крајната сцена кога легнува да спие. Нели нозете му се излезени низ решетките од креветот.




Yummy Mammy -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (21.8.2013 10:57:30)

Vcera mi tekna na temava... Kerka mi mi vika: "mamo vidov dve cicalki spoeni". I me potseti deka vo gradinka mnogu se plasevme od crvenite bubacinja sto cicale krv. [sm=smiley36.gif] I pocnav da ja rasprasuvam zasto se vikaat ciclki, i ona mi go kaza istiot film sto nie go imavme kako deca. Jas normalni si se podnasmeav, i objasniv deka ne cicaat krv od decata, tuku nesto drugo si cicaat, na primer od steblata na cvekinjata, i ne mora da se plasi od niv.
Bas e interesno kako istite prikasni se prenesuvaat od generacija na generacija, i posle 25 god kerka mi veruva vo istoto sto i jas na nejzina vozrast.




Bethany -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (21.8.2013 18:28:20)

верувам дека кога некој ќе помине под виножитото, дека ќе му се смени полот... само не знаев како да стигнам до таму [sm=smiley36.gif] А планирав да поминам, да бидам машко некое време, и пак да се вратам на старо [sm=jezicek.gif]





miana -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (26.9.2013 13:41:48)

Кога ни пуштаа цртани во градинка,секогаш кога завршуваше цртанот во себе си велев - дај боже да почне уште еден и ако почнеше уште еден си мислев дека одма ме послушал дедо боже и пуштил цртан [sm=smiley36.gif]

Кога сестрами еднаш рецче дека ја поправила 4ката во 5 ка ,јас ја прашав што значи тоа - ја поправив? Таа зема нацрта облаче и потоа го поправи ( го дообликува ) и јас мислев дека на истиот начин се поправаат оценки ,дека им ги прецртуваат наставничките [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




deluxe -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (29.11.2013 18:36:14)

Си мислев ддека се движи месечината,а не облаците[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (30.11.2013 11:40:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Си мислев ддека се движи месечината,а не облаците[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ова чувство и идеја ги имав за дрвата кога се возев со воз или кола - се движат во спротивен правец од возилото [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (28.1.2014 12:55:18)

ЈАс ги броев линиите на автопат и бандерите [sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (28.1.2014 13:54:01)

Jas odev po ivicite od trotoarot,epten mi bese toa interesno.




Defne90 RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (28.1.2014 14:10:20)

Isto taka si mislev deka neboto moze da se dopre koga ke se kacis na najvisokata planina i so sestra mi si fantaziravme deka ke se kacime i ke doneseme parce od neboto i site deca ke ni zaviduvaa.Ha ha ha ama bujna fantazija sme imale.Imavme i izmisleni prijateli so sestra mi i se uste se sekavam kako se vikaa. Navistina vo ovaa tema site nie se vrakame vo detskite godini vo onoj period koga sme bile bezgrizni i najsrekni.Sigurno ke mi tekne uste nekoja ludorija gi imase navistina mnogu.[sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (28.1.2014 15:04:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ЈАс ги броев линиите на автопат и бандерите [sm=smiley36.gif]

Задолжително. И оние малите стубчиња за обележување на патот ноќе што светеа жолто и црвено.[sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (27.8.2014 17:01:15)

Миана, постот ти е префрлен во темата Детски досетки.




Hopeful RR -> RE: Кога ние бевме деца - наши дилеми и прашања (27.8.2014 21:43:46)

Ме изнасмеавте со темата [sm=smiley36.gif]

Инаку јас мислев дека Мирослав Илич е уствари едно, МИРОСЛАФИЛИЧ, како уметничко име [sm=smiley36.gif], а се двоумев дали е Јасер Арафат или Јасе Рарафат. Пологично ми беше второто, по логика дека Јасе е скратено од Јасмина, и заклучив дека вистинско име му е Јасмина Рарафат [sm=smiley36.gif]

А слично на броењето линии - кога одев по тротоар или плочник гледав да не згазам кај што се спојуваат две плочки или делови од бетонот. А ако згазнев, тогаш мораше следно со другата нога да згазам на иста таква спојка, да се избалансирам [sm=smiley36.gif] за греота!




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]