RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


gina -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (1.5.2015 23:33:51)

mamicka 21 jas sekoja vecer stavav utrogestan e sega posto 7 dena treba da stavam drugi vaginaletki za beloto perenje mat. mi rece navecer da go pijam a nautro da stavam za posigurno zatoa sto mi rece povece deluva vaginalno otkolku da go pies vaka uste nekoj den dodeka zavrsam do drugite vaginaletki pa posle pak utrogestanot vaginalno samo navecer

jas eve dva dena slobo go custvuvam bebusot a pred toa samo mrdase stomakot site mi go gleda kaj sto mrda i kloca[sm=zmeden.gif]




tea 88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (2.5.2015 17:20:10)

I mene dr mi rece samo vaginalno utrogestanot da go stavam 1 navecer taka bil podelotvoren. Gina i.jas stavav vaginaleti za iscedokot i mi pomina , niv gi stavav nautro a navecer utrogestanot.
I jas ovie dva dena poslabo gi osekam bebuskive posebno denes, ama kako sto citav ne mozelo da bidat aktivni cel den. Nekoi denovi poveke klocaat a nekogas moze si spijat.




gina -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (2.5.2015 23:35:00)

moevo izgleda e epten uspano [sm=smiley13.gif]




Hopeful RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (3.5.2015 15:43:51)

Касни нешто благо, да видиш како ќе се размрда [sm=smiley36.gif] Кај мене е релативно - понекогаш се двете активни, понекогаш наизменично, но поголем дел од времето се мирни. Се надевам дека е до карактерот и дека стварно ќе бидат мирнички [sm=smiley1.gif]
Инаку утре вртам кај докторот да се договориме што правиме, држете среќа, јас ќе препукнам од страв и возбуда [sm=smiley1.gif]




gina -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (3.5.2015 23:33:09)

kasnuvam blago po eden red cokolado i go galam ce mrdne malce i tolku ovie dena epten e mirno


Hopeful dusicke bas te mislev ajde sitno e nemoj da se plasis misli samo deka ce gi vidis i ce se gussnis lele i jas kolku sum vozbudena odvaj te cekam so lesno da se olesnis cekame sto ce ti kaze doktorot [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




tea 88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 11:26:59)

Hopeful te cekame so netrpenie da ni pises[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] sto ke ti rece dr. Nie izdrzavme do tuka sega uste za malku a kaj tebe casovi , hrabri treba da bideme.
Gina i kaj mene ovie denovi se pomirni a inaku poveke gi sekavav. I utrovo pak gi nemase i zasto samo panicam pocnam da go bockam stomakot so prstot pa ete gi se javija i eve gi uste si klockaat po malku.




jasmina 25 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 12:02:20)

zenski jas ve napustam od ovaat tema deneska bev kaj doktorot i utre sabalje ke me poroduva,mnogu sum vozbudena istovremeno i mi se place od strav no se raduvam sto konecno ke si go vidam bebusot,deneska cel den po bolnici uste vecer treba da odam vo bolnica da me spremaat i utre od sabalje ke me zemat v sala,se plasam se pravam silna no ne mi e lesno no ke pomine bitno se e vo red so bebeto malku e golemko okolu 4 kg i taka...tolku od mene ke pisam koga ke se vratam od bolnica....na site vi posakuvam lesen poragaj pa se citame vo temite za bebinja...




Melanija RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 12:32:39)

jasmina 25 со лесно [sm=bravo.gif] и те чекаме да ни пишеш од дома со [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]

Hopeful RR[sm=bravo.gif] се слушна ли со докторот?Ако е ок, нема зошто ,нека си растат во меше




Milicka 30 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 17:22:28)

Jasmina 25 so sreka i so lesnooo, utre ke si se guskate so tvojata bebuska.
Hopeful na tebe pomisliv uste sabajlee..pisi ni data za koga ke ti zakazat, ajde mila se blizi i tvojot den koga ke si gi guskas ubavite bebuski.
Za ostanatite idni mamicki milo mi e syo ste dobri, Gina za razdvizuvanje probaj so blago ili koka kola.
Jas vo cetvrtok sum na kontrola, edvaj cekam da si go vidam bebusot. Pozz devojki




gina -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 22:49:39)

jasmina 25 ajde so lesno super ce se guskate utre so bebus [sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif]
posle te cekame da ni pises kade ce se poroduvas so carski li

Hopeful ti kade si sto napravi sto se dogovorivte ne ne drzi vo neizvesnost ne sum strpliva

abe devojki deneska malku go osetiv taka nezno [sm=zmeden.gif] inaku i taka probuvam i cokolado i kafe se napiv i ako ne konsumiram sekoj den i koka kola i pak ne e aktivno kako sto bese legnuvam na grb go guskam go ceskam mu zboruvam ce napipam ne mekolku mesta kako grimcinja dali kolencata mu se glavceto neznam samo neka bide dobro

ve pozdravuvam site i uste malku da izdrzime [sm=smiley31.gif]




Roberta r -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (4.5.2015 23:35:56)

jasmina 25 so nesno neka ti e i cekame ubavi vesti!




LoveableMe RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (5.5.2015 10:48:43)

jasmina2, те чекаме денес[sm=bravo.gif]. Хопефул, кога закажавте, те чекаме со вести и тебе?[sm=smiley1.gif]




Milicka 30 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (6.5.2015 10:41:57)

Здраво девојки како сте денес?
Утре сум на контрола, треба да испитувам ОГТТ повторно и да примам флостерон инекција, ме интересира скапи ли се инекциите и во која недела ги примивте и дали правевте некои испитувања претходно?
Убав ден на сите!!! Хопефул мила те мислиме да знаеш [sm=smiley31.gif]




babygirl88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (6.5.2015 11:44:47)

ufff mukozniot cep mi padna snosti..ama me iznenadi.. a i ne ocekuvav deka izgleda taka [sm=smiley36.gif] pa otidov pravo na GAK.. arno ama ctgeto ne pokaza kontrakcii, a i nemam bolki, i samo 1 prst sum otvorena isto kako i pred dva dena i si se vrativ doma..inaku sum 39+2.. znam deka kade i da e ke se sluci, ama vaka koga si vo iscekuvanje e use potesko i povozbudlivo :)




Melanija RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (6.5.2015 13:06:01)

Ајде [sm=nosecka.gif][sm=bravo.gif] новата мамичка Hopeful RR ,чии бебиња се први мајски рингерајчиња, се добитници на пакет производи од EVY BABY.
Таков пакет ќе добијат и следните три [sm=nosecka.gif] кои овој месец мај ќе се родат и гушкаат [sm=smiley1.gif]

babygirl88 со лесно [sm=bravo.gif]




lukajana RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (6.5.2015 22:57:26)

Babygirl88 а зошто те изненади чепот во 39+2 уште ли сакаш да се тркалаш?
Ајде со лесно и да пишеш кога ке се породиш.
Јасмина25 се гушкате ли?[sm=smiley1.gif]




gina -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (7.5.2015 0:01:14)

tea 88 ti kako se custvuvas kako si do kade si




Melanija RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (7.5.2015 0:15:18)

jasmina 25 чинам се породи на 05.05.2015 [sm=bravo.gif] но ќе сочекаме сама да ни ја пише убавата вест[sm=duda.gif]




babygirl88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (9.5.2015 16:47:33)

me iznenadi posto sum prvorotka i ne znam kako sleduvaat rabotite :) a sega pak help!!! cel den osekam kako grcevi vo dolniot del na stomakot.. a stomakot mi e veke mnogu dolu padnat i mislev deka e poradi toa, deka samo tezi..ama veke cel den mi e taka, bas kako grc mi go obzema stomakot od vreme na vreme i se mislam da odam na bolnica?? inaku drugi bolki nemam :s




lukajana RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (9.5.2015 17:26:25)

Можно е да се контракции ,тие обично идат како струја стисни- пушти ,не е лошо да отидеш на цтг ,ако се контракции ке се покажат.
Со лесно




babygirl88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (9.5.2015 17:57:25)

da odmoram malku da vidam kako ke se custvuvam posto dosea setkav...ako mi e isto, odma idam vo bolnica.. nozite i dlankite mi se ko tapan..deneska najmnogu od bilo koga.. i ova sega mi e novo.. ali vreme mi e, uste nekoj den i ke imame polni 40 nedeli.




fila -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (9.5.2015 19:15:38)

Se porodila blond ima kerka neka I e ziva I zdrava




Felly RR -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (9.5.2015 20:06:18)

Честитките за блонд се ТУКА, а воедно и честитаме и за подарокот од ЕВИ БЕЈБИ - поздравче за третото мајско бебенце[sm=duda.gif]




babygirl88 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (10.5.2015 5:25:41)

ringerajki se porodiv!!! :)))))))




Milicka 30 -> RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела [chat] (10.5.2015 9:55:44)

Babygirl88 честиткиии[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Да е живо и здраво, уживајте и гушкајте се со [sm=duda.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>