RE: Вештачко оплодување III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 19:36:52)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]едвај чекам да помине пункцијата,стискајте палци да помине се во најдобар ред [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 20:20:20)

dobro vecer na site. kazete
mi koj naj dobar dokor od klinika s.lazar ili doktorka sakam da pravam inseminaija i koj d-r/ka
mi preporacuvate. i koja cena e ivf i inseminacija tamu




Melanija RR -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 20:31:21)

Bogdancanka RR со лесно и убаво утре и многу јк [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




gina -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 20:31:49)

Bogdancanka mila ti stiskam palci utre se da bide dobro i da imas mnogu jk i dobri [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] bidi opustena i site da ti se oplodat[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] SREKNO mila[sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 21:19:30)

Bogdancanka [sm=smiley31.gif] samo relaksirano i se ke bide dobro [sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif] ti posakuvam uspesna punkcija , kvalitetni jk i uvabi embrioncinja potoa [sm=bravo.gif] a posle dve nedeli da ni se pofalis so pozitiven test[sm=smiley31.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување III дел (23.12.2012 21:51:42)

ima nekoj da mi odgovori na moeto prasanje? hitno mie




bella80 -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 0:11:26)

Nedaj Boze da ti se desi in vitro bez emriotransver,toa znaci deka niedna jajce kletka ne e dovolno dobra da se vrati vo matkata,a invitro na priroden ciklus e koga pravis invitro bez stimulacii ili samo so blaga stimulacija.Pozzz

Bogdancanka so sreka mila,neka ovaa 2013 bide najsrekna za tebe!!!!!!!!!!!




kapina -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 0:21:50)

dali moze od visok prolaktin da ne nastape ovulacija




iviv -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 9:35:33)

Bogdancanka ajde mila so tebe sme daj boze se da bide vo red i mnoooguuu jk da oplodaT i za dve nedeli [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]t se ke bide vo red mila ajde cekame da ni pises koa ke se vratis.[sm=smiley31.gif]SREKNOOOO!!!!!!

Kapina so viskok prolktin nema ovuvalacija i jas imav viskok prolaktin go simnav mnogu brzo so dostinex se poskapi no se mnogu efikasni se dodeka e prolaktinot nad normalata ne moze da nastane bremenost ili moze ima isklucoci neznam ,mene vaka mi objasnija doktorite sepak ti konsultiraj se so svojot doktor.





Kolachence -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 10:42:42)

Bogdancanka so lesno mila i srekno neka zavrsi ovaa 2012, a uste posrekno da zapocne 2013
[sm=smiley36.gif]

Iskreni cestitki za Foksi i Lina 123. Imajte lesna bremenost i bidete gordi [sm=nosecka.gif]
So sekoja uspesna prikazna na ovoj forum mi se zgolemuva nadezta i verbata deka i jas naskoro ke si gi vidam [sm=rozacrtici.gif]
[sm=smiley31.gif] za site!




lina123 -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 14:18:46)

Bogdancanka RR jas ne ti stiskam palci jas ti ja pustam seta sreka da uspees ovaj pat i da ima mnogu kvalitetni jajce kletki ajde mila samo opusteno smireno i so ubavi misli i se ke bide vo red.......
obavezno cekame da ni kazes kako si pomina?




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 18:19:33)

еве ме мене само што се вратив дома,завршивме со пункцијата,изведени ми се 14 јајце клетки ембриологот ми рече дека засега од пункцијата колку можело да се види биле одлични,но за сигурно како се развиваат и како ќе се оплодат утре ќе бидеме известени...јас само да ве известам и одам да легнам имам ужасни болки едвај седам на столот,но не е страшно до утре сигурно ќе поминат...ве [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 21:30:25)

zdravo na site. sakam da napravam uste edna inseminavija. potoa da napravam invitro na priroden cikluz, kazete mi za ivf na proroden cikluz dali e so transfer zamrznati jk, dali se pravi punkcija na jk, i takvi raboti, ako moze nekoj da mi kaze op opsirno, dali e slicno na inseminacija. barem da znam da ne frlam pari dzabe fala vi na site. pozdrav




Nate76 -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 23:00:03)

Super Bogdancanka [sm=bravo.gif] odlicna brojka za uste poubavi embrioncinja [sm=bravo.gif] , odmaraj se sega i uzivaj dodeka tvoite kletki se delat [sm=smiley31.gif]




foksi -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 23:29:19)

samo opusteno i se ke bide vo red ajde i ti treba da bides vo tabelata na trudnici.




Ummu_Ajna -> RE: Вештачко оплодување III дел (24.12.2012 23:41:16)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

zdravo na site. sakam da napravam uste edna inseminavija. potoa da napravam invitro na priroden cikluz, kazete mi za ivf na proroden cikluz dali e so transfer zamrznati jk, dali se pravi punkcija na jk, i takvi raboti, ako moze nekoj da mi kaze op opsirno, dali e slicno na inseminacija. barem da znam da ne frlam pari dzabe fala vi na site. pozdrav





lina123 -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 10:04:35)

Bogdancanka RR mila, bravo dobra brojka na jajce kletki sega samo uzivaj, odmaraj i misli na ubavi raboti te [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] mila......bas se raduvam, za tebe i daj boze sto poskoro da ni se pridruzis na spisokot....... pozz




@bebe -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 10:56:31)

Bogdancanka RR, so sreka i samo napred, daj boze vo novata godina site ringerajki so novi uspesi i nadezi kako do sega da uspeeme i da ima novi, novi i novi bezbroj trudnici i bebenca, ajde Bogdancanka bidi ni prvata trudnica vo novata godina, pa da se redime edna po druga, go custvuvam toa [sm=smiley17.gif]




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 11:11:22)

девојки еве само што ми јавиа моите јајце клетки се одлични,одлично напредуваат и најверојатно во четврток ќе биде трансферот[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]леле пресреќна сум,сега останува да ми се јават утре за сигурно да го потврдат трансферот...






iviv -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 15:55:54)

juhuuuuuuuu mila ajdeeeeee mnogu sum srekna za tebe [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif].




Bogdancanka -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 18:57:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

zdravo na site. sakam da napravam uste edna inseminavija. potoa da napravam invitro na priroden cikluz, kazete mi za ivf na proroden cikluz dali e so transfer zamrznati jk, dali se pravi punkcija na jk, i takvi raboti, ako moze nekoj da mi kaze op opsirno, dali e slicno na inseminacija. barem da znam da ne frlam pari dzabe fala vi na site. pozdrav






за инвитро зо природен циклус имаме пишувано тука




dezdemona -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 19:43:45)

Zdravo Bogdanicka
Super sto ti izvadile i se razvivaat Jk me izraduva , ti drzam sreka ovaj pat ke bidne ke vidis [sm=bravo.gif]
pozdravce




skopjance -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 20:02:42)

Bogdancanka mnogu mi e milo za JK
ti pozeluvam dobro razvivanje i na Bozik edna ubava cestitka [sm=rozacrtici.gif]




Cvekelencule -> RE: Вештачко оплодување III дел (25.12.2012 22:25:04)

Bogdancanka
Браво баш ми е мило за тебе Ајде со Господ напред ке биди се како што треба ,инаку се уклучив само за тебе да ти посакам се најубаво .Поздрав и до другите мамички и ви посакувам на сите во оваа 2013 год. да си имате по едно Чедо[sm=duda.gif]




bubble -> RE: Вештачко оплодување III дел (26.12.2012 12:17:29)

denes bev na lekar...mi reche da odam na 2 den od ciklus...se misli dali da pochneme so dolg ili kratok protokol...predhodnite dve IVF mi bea so dolg...i sega sum mnogu zbuneta[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif] ima li nekoj iskustvo so kratok protokol? [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  90 91 [92] 93 94   Следна страница >   >>