RE: Колку пари трошите за фризер? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Убавина и мода



Порака


temjanuska75 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 16:07:01)

Одвај еднаш месечно дали одам. шишање на два-три месеци, фенирање само за повод, фарбање на два месеци. Сама понекогаш ја виктам или пеглам.




meU87 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 19:16:52)

odam 2-3pati godishno, po maksimum 300den + farba za kosa, no toa vo domashni uslovi, na sekoi 2meseci po okolu 350den.




bucko mal -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 22:35:43)

pa za 1,5 godina tuka imam otideno kaj 5 razlicni flizeri I nikoj me nema pogodeno jas kako sto sakam[sm=smiley19.gif]
plativ I poskapo I poevtino I cabe,ednostavno ne gi biva,mnogu kasnat so moda[sm=smiley13.gif]




sandriana RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 23:14:23)

Просек 300 ден. месечно




Goddess* -> RE: Колку пари трошите за фризер? (12.6.2013 9:25:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

pa za 1,5 godina tuka imam otideno kaj 5 razlicni flizeri I nikoj me nema pogodeno jas kako sto sakam[sm=smiley19.gif]
plativ I poskapo I poevtino I cabe,ednostavno ne gi biva,mnogu kasnat so moda[sm=smiley13.gif]


Neznaat da shishaat-vrska nemaat of frizeraj[sm=smiley36.gif],a cenite im vrishtat..toa e[sm=smiley1.gif]




deluxe -> RE: Колку пари трошите за фризер? (12.6.2013 9:29:25)

мојата коса расте многу споро така да пари за стрижење трошам малку,за фенирање сум експерт,сама се фенирам[sm=smiley36.gif] така да трошам малку пари




Octavia -> RE: Колку пари трошите за фризер? (12.6.2013 9:45:04)

Може двапати месечно да појдам на фенирање, некогаш ни толку... Ако се сите како мене, ќе пропаднат фризериве [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (29.11.2013 13:05:39)

Bidejki ja pustav kosata nebev pojdena nekoi 3 meseci na frizer ama pocna da mi se ostetuva i mnogu da mi pagja pa skoro bev i dosta ja skrativ,stepen,za 200 den so mienje sisanje i feniranje,maalski frizer ama epten me pogodi...imaat i drugi uslugi a najvekje mu se izraduvav na toa sto imaat i masaza pa kaj i da e ke gi posetam nekoj den




sandriana RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (29.11.2013 13:18:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Octavia RR

Може двапати месечно да појдам на фенирање, некогаш ни толку... Ако се сите како мене, ќе пропаднат фризериве [sm=smiley1.gif]

Хехехе, Октавиа - не си во најлоши клиенти [sm=smiley36.gif]
Шишање еднаш на 2 месеци, фенирање - од свадба на свадба [sm=smiley36.gif].
Значи трошок, во просек 100 денари месечно.




Defne90 RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (21.1.2014 2:19:47)

Jas kosata ja sisam dvapati do tripati godisno mi raste i mene mnogu sporo pa nemam potreba od cesto sisanje.Togas koga ke se sisam mi zemaat po trista denari i za feniranje i za sisanje inaku si se feniram i peglam doma.Ne se farbam,ednas godisno si pravam tretman za revitalizacija na kosata deka mi paga mnogu i mi se krsi i ona cini 500 denari.I toa e toa se na se na godisno nivo sumirano epten eftino si pominuvam.I sekako ako izleze nekoja proslava togas odam za frizura.




AneLav RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (5.2.2014 10:51:19)

Јас бидејќи сега живеам у Струга а сум од Скопје и фризерката ми е од тука идам еднаш на 2-3 месеци на фризер се шатирам и се шишам и тоа ме кошта од прилика окулу 1500 ден. Не сакам да се фарбам затоа што тоа значи венчање за фарбата и ќе треба почесто да го преавам. Вака ми е супер.




princessa -> RE: Колку пари трошите за фризер? (5.2.2014 10:56:49)

jas za na frizer ne trosam mnogu. 2pati se sisam, frizuri ne pravam nikogas-poslednata mi bese za svadbata pred 4 godini[sm=smiley36.gif]. Si imam kadrava kosa i imam sekogas frizura. Retko se farbam. E drugo sto da vi kazam, koga odam na frizer koga ke mi ja vidat kosata sakaat da mi ja sisaat mnogu namerno i veke nemam poverenie vo nikogo, posle mesec dena placam[sm=smiley13.gif]. Inace doma si se potsekuvam na 2 meseci i toa sama. Najgolema slabost mi se proizvodite za kosa, taman ke izleze nesto novo sakam da go imam, ke go kupam i taka mi se polni plakarot vo banja a mi se prazni novcanikot[sm=zmeden.gif].




bucko mal -> RE: Колку пари трошите за фризер? (5.2.2014 10:57:04)

Jas samo se shisham na frizer.Sum platila poskapo i poeftino ama nema nikakva razlika.Tuka e golem problem da se najde dobar frizer.
Ne sme mnogu po modata[sm=smiley1.gif]




Мамичка85 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (5.2.2014 13:29:28)

Jas se sisam ednas vo nekolku meseci maalska frizerka mi ja znae kosata so godini idam kaj nea za se za 200 denari me pravi super sega se sisav pred da se porodam sega zdravje na leto [sm=smiley36.gif] problem imam so prvut od razni samponi i nemozam da go ostranam [sm=smiley13.gif]




tnks -> RE: Колку пари трошите за фризер? (9.9.2014 0:22:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Мамичка85

Jas se sisam ednas vo nekolku meseci maalska frizerka mi ja znae kosata so godini idam kaj nea za se za 200 denari me pravi super sega se sisav pred da se porodam sega zdravje na leto [sm=smiley36.gif] problem imam so prvut od razni samponi i nemozam da go ostranam [sm=smiley13.gif]


Мене ми кажаа за фризерско студио тим 5 дека има и компиутерска дијагностика за сите болести на коса а жената што работи таму била вистински ВИРТУОУЗ, има идено на модни ревии и работи по слика и носиш слика од фризура и ја имаш истата на глава.
Другарка ми има земено од таму гратис Силиконски капки и надградба реп 60 цм дека живее блиску и е редовен клиент, ми вика на 20 идења во студиото има гратис по твој избор.




deluxe -> RE: Колку пари трошите за фризер? (9.9.2014 8:26:12)

Ако сум јас еднинствен муштерија на мојата фризерка,ќе прострада за леб[sm=smiley36.gif]
Многу бавно ми расти косата,така да се стрижам 1-2 годишно и тоа е се[sm=smiley36.gif]
За фарбање и фенирање си се средувам сама.Има исклучоци во дадени прилики и поводи одам на фризер за фенирање,а фризури(со пунџи и сл.) не сакам и не правам[sm=smiley36.gif]




Dilina -> RE: Колку пари трошите за фризер? (9.9.2014 14:57:59)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Ако сум јас еднинствен муштерија на мојата фризерка,ќе прострада за леб[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif]



Аахах леле и јас сум иста :D на 3 месеца од шо веќе ми смета идам да ме потшиша ... значи 300 денари на 3 месеца :D инаку не дека несакам да ми е средена косата ама навистина секогаш наоѓам нешто попаметно за работа во тој момент :D




caciana -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 7:31:03)

Kosata ne mi raste brzo,najcesto ja potstrizuvam vrvovite na 4-5meseci.Frizura moze say svecena prilika DA napravam.Inaku sama ja feniram I farbam.




scared RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 15:10:48)

Ау ептен малце 250 денари годишно [sm=smiley36.gif] Само еднаш одам годишно да се ишишам малце, косата ми е долга, не многу така средина некоја, најчесто ја носам лабаво собрана, во пунџичка . Не се фарбам па не ми е ни оштетена, природно виткана ми е, или ја обликувам понекогаш со пена за коса и затоа и немам потреба од често кратење.




blond -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 15:54:03)

Strasno mnogu malku [sm=smiley36.gif] mm poveke od mene trosi [sm=jezicek.gif]
Jas na 4-5 meseci ednas se shisham, za farba davam 250den, ama se farbam dva meseca so edna farba [sm=smiley36.gif]
a mm na 3, maksimum 4 nedeli se shisha [sm=smiley1.gif]




scared RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 16:06:01)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Јас мислев само мојов е таков, секој месец се шиша, некогаш и на 3 недели, го гледам и се чудам што всушност шиша кога косата ниту му е порасната, ниту оштетена. Ама си има увртено дека му се виткала кога му била потпорасната па не можел да си ја "намести" [sm=smiley22.gif] Среќа што шишањево му е за 100-че [sm=smiley36.gif]




AneLav RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 16:09:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AneLav RR

Јас бидејќи сега живеам у Струга а сум од Скопје и фризерката ми е од тука идам еднаш на 2-3 месеци на фризер се шатирам и се шишам и тоа ме кошта од прилика окулу 1500 ден. Не сакам да се фарбам затоа што тоа значи венчање за фарбата и ќе треба почесто да го преавам. Вака ми е супер.

Е сега изгледа ќе си се венчам за фарбата ми досади шатирањето. Па шишање и фарбање ќе ме чини 1000 ден. Ќе уштедам 500[sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 16:15:55)

Ептен сум специфична за шишање и откога си ја најдов фризерката, не ја менувам. Јес да е скапа - 600 ден, ама се шишам еднаш до двапати годишно, за разлика од мм кој исто како и вашите, оди еднаш месечно. Исто и се фарбам на фризер, затоа што имам многу густа и бујна коса и секако не ми стигна една фарба, и не ми се исплати - да купам две пакувања боја, и тоа да најдам асална за да не ја оштетам, секако ќе ме фати 800-900, така што си одам на фризер еднаш на два месеци. А за фенирања, пеглања и средувања за искачање или свадба, сама се правам. Не се потресувам за фризури, ако е косата здрава и добро ишишана, со обично фенирање е супер средена.




LoveableMe RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (20.11.2014 23:07:49)

Порано повеќе и за фарби и за фризери, сега помалце трошам, дали станав рационална или штедлива, не знам ни јас...[sm=smiley36.gif]




Палешка РР -> RE: Колку пари трошите за фризер? (24.1.2016 12:48:06)

Многу малку, на фризер само се стрижам. за посебни прилики правам фризура и дома се фарбам.
Имам виткана коса и нема потреба, од када со фризура излегувам [sm=smiley36.gif]

Ми беше долга косата па скоро до половина. Вчера ја скратив над раменици и сега си сум чудна [sm=zmeden.gif]
Ама не можев веќе да ја одржувам, па и дека зима, многу ми е густа и ми стои водена во коренот 24 часа [sm=zmeden.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]