RE: Колку пари трошите за фризер? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Убавина и мода



Порака


rina13 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (16.2.2012 12:41:47)

bogami tolku necist salon nema nigde:)jas dnas se farbav i namesto temno kafeava mi ispadna crna i so e najtragicno imav celi prameni vo kosa neofarbani ne me ni isfeniraa taka ko strasilo samo mi ja izduvaa i me ostavija cela razmackana po cello po lice  vika trij se so limon strav mi e da te izbrisam so sredstvo deka si trudna[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Andriance -> RE: Колку пари трошите за фризер? (16.2.2012 12:46:10)

Stvarno...uzas im se salonite...iskrsheni stolcinja...site fenovi se so salotejp lepeni...tegnat vlecat...ja samo sum se fenirala..za drugo ne mi se rizikuva...za 5 do 12...mi vrshta rabota..




Luci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (16.2.2012 13:23:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13



strav mi e da te izbrisam so sredstvo deka si trudnauser posted image user posted image user posted image


Ахааа да даааа, заборавив дека пепелот сега се вика средство за чистење флеки од фарба по лице[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Sarah -> RE: Колку пари трошите за фризер? (22.2.2012 7:26:52)

Zenski ve iscitav site i ne vidov bas da preporacate nekoi saloni (retko bea tie sto gi kazuvaa). Pa sega ke ve mooooolam da mi preporacate dobar frizer i salon. Jas imav virkana kosa ama posle sekoe dete mi se ispravi i sega nemam lokni, doduse pokratkite delovi pocnaa da mi se vitkaat ostanatiot del e nekakov si branoviden, so eden zvor uzas. Dosega sum smenila nekolku frizeri i da receme ke si se svigam ednas i pak ke otidam i ke me utne. I taka posleden pat sum bila na frizer vo maj 2009 [sm=zmeden.gif] kosata mi e sega mnogu dolga na vrvovite rascvetana i sakam nesto da napravam. Kade odite na frizer (vo koj salon i koj ve sisa tamu) vie ama i cenata da e da receme do 600 den za mienje sisanje i ubavo feniranje. Fala vi.




rina13 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (22.2.2012 8:16:05)

jas se nemav sisano od april 2009,se omaziv i pocnav da eksperimentiram so frizeri bajgi skapicki ama fajde nevidov iako samo me farbaa ili satiraa mozam da kazam bukvalno na nisto ne licev,i si se vrativ na starata frizerka bas u petokot se sisnav i sum prezadovopna nikogas me nema utnato ke ti pratam pp so brojce a dosta se eftini.




Andriance -> RE: Колку пари трошите за фризер? (22.2.2012 9:56:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Zenski ve iscitav site i ne vidov bas da preporacate nekoi saloni (retko bea tie sto gi kazuvaa). Pa sega ke ve mooooolam da mi preporacate dobar frizer i salon. Jas imav virkana kosa ama posle sekoe dete mi se ispravi i sega nemam lokni, doduse pokratkite delovi pocnaa da mi se vitkaat ostanatiot del e nekakov si branoviden, so eden zvor uzas. Dosega sum smenila nekolku frizeri i da receme ke si se svigam ednas i pak ke otidam i ke me utne. I taka posleden pat sum bila na frizer vo maj 2009 [sm=zmeden.gif] kosata mi e sega mnogu dolga na vrvovite rascvetana i sakam nesto da napravam. Kade odite na frizer (vo koj salon i koj ve sisa tamu) vie ama i cenata da e da receme do 600 den za mienje sisanje i ubavo feniranje. Fala vi.


jas so celo srce kje ti gi preporacam Too Blonde...devojkite se ednostavno top,si ja znaat rabotata maximalno,..i shto mi e mene najbitno: jas ne znam sekogas bas shto sakam [sm=smiley36.gif] i ocekuvam od mojot frizer da mi dade ideja,predlog...ne znachi deka kej prifatam ama sakam da cujam..koristat kvalitetna kozmetika za kosa..vekje 10 godina odam kaj niv i mnogu moi prijatleki gi odnesov tamu...ako ti trebaat dopolnitelni informacii pishi mi pp...inace shishanje so feniranje e 250-300 denari




Luci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (28.5.2012 13:35:16)

За утре си закажав шишање и фарбање во една маалска фризерница и ако и она ми ја [sm=smiley35.gif] косата како сите други ондак не се влечам више у маало за фризерај




meU87 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (29.5.2012 10:28:06)

Јас го препорачувам Деко фриз, веќе две години сум кај него и сум презадоволна. Дека навистина ми ја средува косата, си покажа тоа што сите околу мене отидоа кај него да се шишаат.
Не е скап,барем јас така мислам, за миење, шишање и фенирање околу 300-350ден мислам дека зима.




Ikana -> RE: Колку пари трошите за фризер? (29.5.2012 12:17:35)

Андрианче кои се девојкиве да ги пробам??? [sm=smiley36.gif]

Иначе јас веќе со години одам кај Фоте од Панаш, со цени се средни...миење, шишање и фенирање е 500/600 денари...досега ме немаат утнато ни еднаш, башка многу добро шиша Фоте, стално некои интересни фризурки ми прави, а седнувам на стол и му викам што сакаш прави[sm=smiley36.gif]
Сега отворија дуќан и кај педагошка или млечен некаде, инаку јас одам во стариот салон во Буњаковец.

За фенирање и нешто ситно, одам кај маалски едни девојчиња, Дами и Господа им се вика салончето, топ се, 400 денари е миење, фенирање и шишање, работат со Еугене Перма, а најчесто сама си ја фенирам косата, научив од гледање[sm=jezicek.gif]




temjana -> RE: Колку пари трошите за фризер? (30.5.2012 10:32:13)

Си имам една пред зграда за фенирање 250 ден ми зема, а за поголеми работи одам во Диор и до сега ме немаат утнато. Инаку си имав и едно девојче дома што ми доаѓаше тоа ми беше нај топ ама забремени а и снашка ни стана на мм на братучед жена [sm=smiley36.gif] и сега ми е глупо да ја викам со мевот толкава ја седната ко госпожа а она де ме фенира[sm=smiley13.gif]




amateuress -> RE: Колку пари трошите за фризер? (30.5.2012 10:47:44)

и мојата (најнова) фризерка е трудна :))) и многу малку зема, а досега супер се покажала, ама сум била кај неа само 3 пати [sm=smiley36.gif]
значи за миење и потстрижување зема 200 ден што е супер, а и добро работи.
мене главен критериум при избор на фризер ми е да е блиску, и да не е скапо - повеќе од 300 ден за потстрижување не давам, освен ептен ако ме фатат будалите.




Luci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (30.5.2012 10:57:28)

Вчера бев во една маалска фризерница и за шишање, фарбање(со моја боја) и фенирање ми наплати 350 денари. Супер сум шишната сега за сега , ама откако ќе се измијам сама и исфенирам е тек тогаш ќе ви пишам на што личам




Luci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (28.7.2012 9:12:03)

Еве ме пак мене на темава[sm=smiley1.gif] Супер задоволна сум од фризерката, убаво работи и воопшто не е скапа. Месечно трошам околу 1000 денари за фризер приближно, одам еднаш неделно за фенирање и внатрешна плетенка како венче и за тоа плаќам 200 денари. Денес ќе одам за да ја осветлувам косата па претпоставува околу 1000-1500 макс. ке потрошам




pucilda -> RE: Колку пари трошите за фризер? (18.9.2012 14:25:31)

sega veke ne idam tolku cesto na friz,se porodiv,trebaat pari,odam samo 1 mesecno na farbanje so nejzina farba i oblik na kosata 350den,a porano sum odela sekoja nedela na feniranje i sum prezadovolna,bese 150den pa sega e 200 den feniranje,brza i predobro raaboti..




mama toci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (18.9.2012 14:52:31)

I jas denes na frizer[sm=smiley36.gif].Od rabota so trcanje da stignam kaj M vo gradinka na roditelska,pa vo 18.00 na frizer. Na farbanje kaj edna maalska frizerka-moja farba,nejzin hidrogen=200den.[sm=jezicek.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Колку пари трошите за фризер? (18.9.2012 15:37:50)

Не сум некој што често оди на фризер за фенирање/фарбање и слично. Единствено се шишам еднаш во годината максимум зашто имам јака и здрава коса и до пред неколку месеци ми беше многу долга.
Решив да ја ишишам и си бев кај мојата омилена фризерка на којашто безусловно и верувам и си платив 500 денари за шишање. Мислам дека не е многу со оглед на тоа дека давам по 500 денари за фризер вкупно во годината.

Сега почнав и да се фарбам, па си дадов 200 денари за фарбање во едно маалско фризерниче во Лисиче зашто ептен немав кој да ме фарба, а ме пукнаа будалите и сакав ВЕДНАШ да се исфарбам. Сега ќе ме фарба свеки или мајка ми, па ни за тоа нема да давам пари за на фризер. Значи, си останувам на 500 денари годишно [sm=smiley36.gif]




mama toci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 10:16:18)

Devojki,aj ve molam kazete mi da ne poznavate nekoja frizerka sto doaga doma?Za feniranje mi treba vo nedela ne mozam da najdam dukan i vo sreda tesko mi e da izorganiziram kaj da gi ostavam decava,varijantava so doma najveke mi odgovara.Epten mi treba,inaku ziveeam vo N.lisice




Luci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 10:58:46)

Дома што доаѓа не познавам, ама Цаци(во црвената зграда карши Сточарство Богданци) и Ивана(до Сточарство Богданци) ти работат во недела




mama toci -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 11:22:31)

kaj Ivana odam ama taa raboti do15-16.00,mene mi treba nesto pokasno,znaes nedela,rucek spremanje,umirisana cela...Za Caci ne znaev,ke proveram do kolku raboti.Fala ti Luci [sm=smiley31.gif]




miana -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 13:50:57)

Јас во четврток ке одам кај Јоцо во драчево - не ми е блиску,ама ми е смачено веке да си играат со мојата коса...Последните 5 пати се шишам кај Даниел во Емпајар ама последниот пат ме ишиша - катастрофа ( една подолга една пократка страна ) како некој почетник. Решив да пробам и кај Јоцо па ке видиме како ке поминам..За шшшање давам по 500 денари и често одам се фенирам ..За фенирање одам и кај мене во една фризерница и плакам 200 денари.




rina13 -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 14:06:04)

За Јоцо од Драчево имам слушано многу пофални зборови. А 2 мои другарки се шишаа кај него, на едната косата и беше беспрекорна поубаво ишишана коса не бев видела од нејзината, но на другата ко со тенџере ишишана и беше, шишките и беа буквално пола коса. Неколку пати сум се наканила да идам ама не сум отишла. На крајот сепак си се врќам кај малската фризерка кај моите, на 3 месеци се шишам кошта 200денари и ниту еднаш не ме утнала. Инаку сама си ја пеглам косата од време на време а фарбање и шатирање одамна не практикувам. Па Миана пиши твое искуство од Јоцо може некогаш да се решам и јас ко за промена  да идам кај него.




miana -> RE: Колку пари трошите за фризер? (26.2.2013 14:12:38)

И јас знам дека сите го фалат..еве другарками ја шишаше и да ти кажам поубава не ми била никогаш..Пери носи фризура. Сверквами исто последниве два пати оди кај него и нема некој да не ја праша кај се шишала..Дури еднаш во Валери ја прашаа продавачките - извини ама каде се имаш шишано ? [sm=smiley36.gif]
Јоцо го знам,имаме заеднички пријатели и често се гледаме и затоа ми беше некако незгодно,ама овој пат ке одам па што сака нека биде.
Во четврток имам закажано,ке ти пишам како сум поминала.
Поздрав




Neskafe -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 15:39:21)

косата ја скратувам дури 3 пати годишно:)
За фризури, фенирање или пеглање веќе не одам.
Сум била неколку пати за фризура и не се бендисувам како тие ќе ме средат.
Сама си правам фризури, си се виткам, си се прглам и така...
Значи многу малку трошам за на фризер.. [sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 15:41:18)

mnogu malku trosam za frizer odam 3 pati godisno




Палешка РР -> RE: Колку пари трошите за фризер? (11.6.2013 15:51:47)

Малку...еднаш месечно фарбање, стрижење и тоа.
Сама се виткам, оти многу терсене коса имам.




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>