RE: Нега на лице и тело (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Убавина и мода



Порака


Бушавка -> RE: Нега на лице и тело (12.3.2013 10:01:55)

Гарниер тоник за лице без алкохол, зелено шишенце




zzaa -> RE: Нега на лице и тело (12.3.2013 10:48:54)

za lice koristam dave a za telo fekce azzurra plavoto




Calypso -> RE: Нега на лице и тело (12.3.2013 10:58:36)

За лице ја користам колекцијата на Алверде на база на морски алги и со екстракт од бисер, за нормална кон мешана кожа. Ептен ми се погоди козметиката на Алверде (од ДМ), во глобала, пред се затоа што е на природна база, без вештачки бои, мириси, конзерванси... после подолго време сум задоволна од состојбата со мојата кожа иако не можам да ги скријам проширените пори. Ама таква ми е кожата изгледа[sm=zmeden.gif]




Tanjicka -> RE: Нега на лице и тело (12.3.2013 10:59:21)

za telo felce i dove, i za lice dove i loreal




bucko mal -> RE: Нега на лице и тело (14.3.2013 3:13:40)

Vakov si kupiv,koga go vidov na kikicka RR si pomisliv[sm=jezicek.gif]sega gledam pak se na popust i toa plav i rozov ama nesum videla vo so e razlikata ama ke zemam ke se najdat.
Inaku e super taa gumickata svasta mi izvadi od licevo i moevo lice da go izraduva so nesto kvalitetno[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Денес си купив баш тоа што бараав но наместо оделно да ги купам ги најдов заедно....Гелзамиење на лицето со плус гумичка за лице на Лореал изгледа нов производ им е ама супер ми се најде.
[img]http://1.bp.blogspot.com/_yhdBnBJsaS8/TJWcVHQlRnI/AAAAAAAABMM/OnPTHRBHTTg/s1600/loreal+perfect+clean.jpg[/img]





temjanuska75 -> RE: Нега на лице и тело (14.3.2013 22:11:20)

Od svoi 18 god. sekojnevno stavam krema za lice, od 25 pocnav protiv brcki, od 30 dnevna i nokna i za okolu oci, a od 35 ednas nedelno obavezno piling i maska.




Bububebe -> RE: Нега на лице и тело (14.3.2013 23:14:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Vakov si kupiv,koga go vidov na kikicka RR si pomisliv[sm=jezicek.gif]sega gledam pak se na popust i toa plav i rozov ama nesum videla vo so e razlikata ama ke zemam ke se najdat.
Inaku e super taa gumickata svasta mi izvadi od licevo i moevo lice da go izraduva so nesto kvalitetno[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Денес си купив баш тоа што бараав но наместо оделно да ги купам ги најдов заедно....Гелзамиење на лицето со плус гумичка за лице на Лореал изгледа нов производ им е ама супер ми се најде.
[img]http://1.bp.blogspot.com/_yhdBnBJsaS8/TJWcVHQlRnI/AAAAAAAABMM/OnPTHRBHTTg/s1600/loreal+perfect+clean.jpg[/img]




Јас го користам пилингот,преубав е.
Мислам дека плавиот е гел,а овој портокаловиот е пилинг




Ring -> RE: Нега на лице и тело (28.3.2013 17:02:50)

Уште се мислам околу ова...и мислам дека е време да почнам да користам нешто против стареење на кожата на лицето (имам 32 г)
Ако некој користи вакви креми, неа сподели искуство...или нека даде некој предлог за добра крема.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Да ве прашам, од кога се користат кремите против брчки , тие што се со Q10 од кога можат да се користат ?
Сакам да почнам да ставам нешто на лице за против стареење , ама не знам што [sm=zmeden.gif]

До сега користев Нивеа...може да земам и од Нивеа некоја против брчки, ама може да ми предложите некоја убава [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]






Gardenia -> RE: Нега на лице и тело (30.5.2013 14:48:54)

Ај да ве прашам има ли некој искуство со кремите за лице од dr hauschka,бидејќи имам сува кожа и оваа ми ја препорача докторка дека биле на природна база органска,ама малку скапичка е па сакам да чујам мислење од некој што користел дали вреди
[img]http://i132.photobucket.com/albums/q2/visualmotor/Dr%20Hauschka/DrHRoseDayLightTube-1.jpg[/img]




Annet -> RE: Нега на лице и тело (1.6.2013 12:09:21)

Многу,многу акни ми се појавија на лицево,никогаш не сум имала вака,сува кожа и акни,и петиве ипукани...ај ќе ве молам дајте предлог за крема за пети и за акни..




arh_diz -> RE: Нега на лице и тело (1.6.2013 16:27:03)

Jas od dr hauscka ne sum zadovolna, pred da ja kupis pobaraj tester. Od eucerin sum zadovolna mnogu.
Sega kupiv seba med da probam




Annet -> RE: Нега на лице и тело (25.6.2013 15:41:47)

Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.




Mihaela 2010 -> RE: Нега на лице и тело (25.6.2013 15:44:19)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.

jas cesto znam pred legnuvanje da si gi namackam so kantarionovo ulje i da si oblecam kratki corapcinja,utredenta se super,meki mazni [sm=smiley1.gif]




Annet -> RE: Нега на лице и тело (25.6.2013 15:46:33)

fala Mihaela 2010,ke probam.[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Zeni aj kazete stopalata kako da gi upravam?naednas mi se isusija,ispukaa,kako na niva da rabotam,a od doma ne sum zilegla??
strasno izgledaat,sto li ke bide hahahah,stvarno baram sovet.

jas cesto znam pred legnuvanje da si gi namackam so kantarionovo ulje i da si oblecam kratki corapcinja,utredenta se super,meki mazni [sm=smiley1.gif]






bucko mal -> RE: Нега на лице и тело (4.11.2013 20:56:44)

Posle celi dve godini,konecno go najov spasot za moeto problematicno lice.Se sto slusnav probav I pak nisto,sekako I ishranata ima golema vaznost.Ama ete sega liceto epten mi se iscisti so gelot I tonikot na Lancom.
[img]http://www4.slikomat.com/13/1104/qu7-096018.jpg[/img]

[img]http://www4.slikomat.com/13/1104/9n8-Lancom.jpg[/img]





deluxe -> RE: Нега на лице и тело (5.11.2013 8:44:22)

За моето лице користам исклучиво бебешки креми,и многу ми одговараат,нз можеби што имам проблематична кожа која лесно се иритира,највеќе ми одговараат бебешките кремчиња.Моментално користам Бекутан крем.И уште нешто никогаш не су ги користела овие специјални креми,тоници,пилинзи ,можеби затоа што имам понежна кожа на лицето,единствено пред циклус ми се појавува едно мозолче и толку[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




princessa -> RE: Нега на лице и тело (5.11.2013 12:00:29)

za tusiranje koristan gel za tusiranje na bubchen mama, bebe kremata na mjata kerka. Imam cisto lice i zatoa ne se opteretuvam uste so razni proizvodi. Go mijam so dove sapun i koga ne zaboravam si stavam obicno nokna krema na nivea pred spienje toa. A nadvor koga odam posto stalno zaboravam da se zastitam od ranceto na kerka mi go vadam nejziniot krem za zastita od ladno i od veter na babylove i mnogu mnogu e ubav[sm=smiley36.gif]




Annet -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 9:35:40)

eve mene uste malku ke me napadnata Tridesete,ne stojam za mnogu zapustena,ama moram da pocnam da koristam nesto za licevo..Neznam sto.Se mislam dali da si se mackam so Nivea obicna samo...Ili da posegnam po pojaka kozmetika....




Bethany -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 9:41:24)

Јас стално нешто експериментриам со кремите... Секогаш менувам.
Досега немам користено некоја крема 30+, обично такви некои наменски креми не ми одговарале, не ми биле доволно хидрантни.
Сега во моментот користам Dove и ми е многу убава, не е мрсна, ама многу убаво ми ја хидрира кожата.
Ќе се задржам на неа малку додека не ми здосади.

Од време на време користам Clean&Clear маска за лице.




Mihaela 2010 -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 9:45:23)

I jas nikogas ne sum gledala da kupam bas tie +30,ili protiv brcki,i onaka gi nemam seuste...geni se vo prasanje[sm=smiley1.gif]
Za lice koristam ili solea baby,ili bekutan mnogu mi odgovaraat,a za telo pretezno Nivea,najvekje mi odgovara




Bethany -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 10:05:15)

јас за тело претходно имав Афродита некое, не беше лошо, ама сега последно земав Гарниер, пишува нешто за 7 дена похидрантна кожа е, и многу ми се допаѓа. И тоа не е мрсно, ама многу убаво ја хидрира кожата.




Annet -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 10:09:19)

Kako izgleda toa na Garnier, Bethany:)) ?




Mihaela 2010 -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 10:10:44)

Jas imam premnogu suva koza,ako ne stavam nisto uzasno me cesa...taka da aj bas ke ja porbam taa pa ke vidam kako ke mi odgovara...




rina13 -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 10:16:59)

За тело κоρистам ρазлични гелови за тушиρање и истото важи и за лосионите.За лице исκлучиво dove κρема и тоа е тоа.




Bethany -> RE: Нега на лице и тело (28.11.2013 10:57:56)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Kako izgleda toa na Garnier, Bethany:)) ?


Evo ovoj
[img]http://takecareproject.com.au/wp-content/uploads/2012/07/Garnier-Body-Intensive-7-Days-e1341787479758.jpg[/img]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>