RE: Влажни марамици (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


bucko mal -> RE: Влажни марамици (11.9.2013 23:37:29)

Nie koristime vlazni maramici,od nikoi ne mi pokazal reakcija.Koga e kakan go zabrishuvam so maramici I go odmivam obavezno.Stom sme izlezeni I sekako ne go odmijam koga ke dojdeme odma e vcrvenet.Koga dojdovme od bolnica taka mu se vcrveni gazeto sto se isplasiv,odvaj se oporavi.
Go odmivam vo dnevna vo malo korito,bash onaka po starski samo gazeto[sm=smiley1.gif]






Snowhite RR -> RE: Влажни марамици (12.9.2013 0:05:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Неколку дена користевме по дома влажни и одма газето реагира,немам веќе залиха на крпчиња вриењни пеглани и сега незнам што да користам.Во купатило немаме лавабо за да го измивам па се мислам за газа некоја што знам на метро па да ја сецкам и со тоа да го бришам.Имате некоја друга идеја или искуство?


Па јас над када ја одмивам дирекно, а во зимата носев вода в соба во едно леанче, за мало газе, малку вода треба[sm=smiley1.gif] Мене одмивањето ми е најлесно и најмалку време ми одзема, особено зашто секое какање се прави лом до гуша се валка, нема шанси со влажни да ја избришам, па затоа ја слекувам и ја мијам




mommy_angels RR -> RE: Влажни марамици (12.9.2013 9:30:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Неколку дена користевме по дома влажни и одма газето реагира,немам веќе залиха на крпчиња вриењни пеглани и сега незнам што да користам.Во купатило немаме лавабо за да го измивам па се мислам за газа некоја што знам на метро па да ја сецкам и со тоа да го бришам.Имате некоја друга идеја или искуство?
Меланија и моето е со нежно газе,препорака од матичен или како што вика бетани топла вода и памук или јас правев чај од камилица со памук. Ќе си направев чај и ќе си го соберев во мало шишенце и таман си имав за цел ден. Постојаното одмивање во коритце во зимски услови некако ми е премногу




Melanija RR -> RE: Влажни марамици (12.9.2013 14:43:33)

Од болница дојдовме со црвено газе со павловичева супер си беше,а сега користев бекутан и хопс ама деф имаме нежно газе [sm=smiley36.gif] ова со памук прво ќе пробам ако не бива со легенче.Фала[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]