RE: Влажни марамици (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Разговори на родители



Порака


Pepelaska * -> RE: Влажни марамици (2.1.2011 11:17:40)

Јас користам само Бекутан и немам пробано други, убави ми се многу а и ми стиаат за 3 4 дена некогаш и 5.




Nadezna -> RE: Влажни марамици (2.2.2011 12:58:10)

Морееее, Nanys maramicite se FANTASTICNI!!! Pelenite ne gi biva, ama maramicite se TOP




skorpijana -> RE: Влажни марамици (2.2.2011 13:03:58)

jas samo bekutan i can bebe tie mi se nekako najubavi i najubavo mi mirisaat




Nadezna -> RE: Влажни марамици (6.2.2011 16:30:52)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Морееее, Nanys maramicite se FANTASTICNI!!! Pelenite ne gi biva, ama maramicite se TOP


Nanys se podobri i od bekutan, potopli se zosto se podebeli, samo mirisaat pojako, ama nema vrdka, mene i taa mirizba mi se sviga.
78 den -72 maramici.
Da si gi probate....




majan -> RE: Влажни марамици (8.2.2011 15:04:37)

Користам Бекутан. Пробав еднаш Памперс, нели одат понекогаш гратис со пелените, ама син ми се исфрла. Си реков ај да не си експериментираме многу, па пак се вративме на Бекутан.




*miki mami* -> RE: Влажни марамици (8.2.2011 15:48:55)

gi ima li vo zegin tie
Nanys maramici sakam da gi probam?




Nadezna -> RE: Влажни марамици (8.2.2011 18:15:30)

ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

gi ima li vo zegin tie
Nanys maramici sakam da gi probam?


Bi trebalo, ama vidi sto primetiv- maloto pakuvanje od 30 maramici  e fantasticno a ova golemovo- prosecno.
Ne bi trebalo da forsiraat razlicwen kvalitet, neli?
Ama forsiraat




penelopa -> RE: Влажни марамици (27.2.2011 10:40:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

јас имам купено памперс сензитив, со алое и мислам дека ќе повратев од нивтиот мирис. многу ми пречеше мирисот. едвај чекав да ги потрошиме.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Се сложувам. Памперс сензитивот ужасно ми мирисаат[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley11.gif[/image] но затоа со  Pampers baby fresh сум ептен задоволна. Ги купувам 3+1 за 5 ипол евра, секое пакување по 72 парчиња ги користам буквално за се[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




ananikol -> RE: Влажни марамици (8.3.2011 12:25:40)

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Nie koristime Pampers sensitive,mi odgovaraat ph neutralni se i sodrzat aloe i kamilica a i dovolno se vlazni.
Bez parfem se ama sepak ubavo svezo mirisaat


Nie se uste niv gi koristime,jes da se poskapi ama pa pokvalitetni se uste ne sum koristela




melce -> RE: Влажни марамици (19.3.2011 13:32:24)

nie na pocetokot korisievme bekutan,ama za dve nedeli tolku mnogu i se vcrve gazto sto morase antibiotik da ni prepisat [sm=smiley19.gif] sega koristime bebisiter




Felly RR -> RE: Влажни марамици (22.8.2011 15:33:33)

Ние веќе подолго време користиме Freshmaker и многу се убави а и прилично ефтини. Има од нив Premium Quality- тие ми се да не речам исти како Бекутан, а обичните Freshmaker се малку помали, ама и тие се убави, а се некаде 50 денари.




Gorde J -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 0:09:46)

Moeto dete imase problem so kozickata i dodeka stavavme pampers koristevme Toto suvi maramcinja a se brisevme so vodickaa aako se iskaka se mievme. Prezadovolna sum. Sega imamae 20 meseci i gi frlivme pelenite kazuvame za mockanje i kakanje i nemame poteba od maramcinja a po potreba (ako odime nekade) koristam Bekutan.




Maca25 -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 0:18:35)

ИЗВОРНА ПОРАКА: melce

nie na pocetokot korisievme bekutan,ama za dve nedeli tolku mnogu i se vcrve gazto sto morase antibiotik da ni prepisat [sm=smiley19.gif] sega koristime bebisiter


бебиситер ви одговараат повеќе? па тие како погруби делуваат. бекутанот се каде каде помеки од нив.
Јас сега имам некои наши македонски дома, брат ми ми ги донесе, немам појма колку пари се, ама колку и да се би ги купувала. Толку се нежни и меки, не се премногу влажни, а мирисаат ептен нежно. Се викаат Фиона бејби. Ептен се добри. Брат ми од Куманово ми ги донесе.




AnnaMolly RR -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 9:12:35)

Јас случајно зедов Huggies од СП маркет, 3 паковања по цена за две. Така ги продаваат, трите спакувани во ќесе. Мноооогу се убави, дебели, со крема. Има три бои марамчиња, зелени за ептен новороденчиња со алое вера, овие моиве некоја портокалова боја се за поголемки бебиња и има уште едни не знам какви беа.
А пред некој ден купив некои турски од маркетот кај нас во населба, 92 марамчиња 60 денари БУКВАЛНО исти како Бекутан. Тие за во градинка му ги пратив.




kikicka -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 9:15:55)

Jas gi koristam na pampers zelenite ovde vo HR gi ima vo pakuvanje odat 6 taka da celo vreme imame inaku a ja izbrisham so bekutan se frla kade i da ja izbrisham




happy -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 13:34:55)

nie koristime pampers baby fresh i sum mnogu zadovolna




dostickage -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 13:38:16)

posledno ubavo sto probav mi bea edni nezno portokalovi na Pampers.Stvarno top.
Ama posto sme nie golemi mozeme i so malce poeftino da pomineme a sekako dobro pa taka si kupuvame Can Bebe.Ne od tie sto gi davaat gratis tuku onie rozevite.Mnogu sum zadovolna




Natasa981 -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 13:41:36)

mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor




bebe82 -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 13:49:11)

nema
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor


Sega jas poglednav ne sodrzat Paraben.




dostickage -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 13:49:49)

sigurno ima i majki so pozitivni iskustva,ama jas sum zgrozena od vlaznite na Bekutan.I jas gi kupuvav cat pat koga bev devojka i si vikam aj i za maliot mi gi preporacuvaa do nemaj kade.Lele koga kupiv,brrrr kakvo crvenilo strasno.Posle menuvamnje maramicite i se bese ok.Do den denes da ne go podrecam nemal crveno gaze pupupu :)))
Ednas i mleko za telo se zeznav kupiv Bekutan i rekov nikad vise nisto.Cista Voda....




Natasa981 -> RE: Влажни марамици (23.8.2011 14:05:37)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

nema
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

mamicki, moze li da poglednete na Pampers-ot vlazni maramici, dali vo sostav pisuva Paraben..? mnogu me interesira, jas cekam bebce, pa sakam da znam, zasto taa hemikalija e prisutna vo Bekutanot i Violetata,kako sto imam primeteno.. Inace si gi koristam i jas Bekutan, ama za bebevo se mislam, sto da se zeme vi idnina..ako i Pampersot sodrzat parabeni ondak toa e toa, nema mnogu izbor


Sega jas poglednav ne sodrzat Paraben.



e fala ti mnogu, sega ke si znam , fala




mila 3 -> RE: Влажни марамици (24.8.2011 23:24:34)

jas koristam bekutan, a ponekogas i violeta. pelenite im se katastrofa i na ednite i drugite ama od maramcinjta sum zadovolna, ne primetiv nekoja posebna razlika od vlaznite maramcinja na pampers




sweety girl -> RE: Влажни марамици (12.9.2011 10:55:20)

Хагис ги има во пакување по 3, исплатливи се и супер мирисаат вреди да ги пробате ако не сте ги пробале




Bububebe -> RE: Влажни марамици (12.9.2011 11:11:55)

Јас користам Памперс со алое ,и ептен се убави.Еднаш зедов бекутан ама некако не се многу влажни,ко суви се




Emanuelapp -> RE: Влажни марамици (17.11.2011 13:22:14)

Pred nekoe vreme na Jovan blizu kureto mu se napravi nekakvo brunce sto e normalno celo vreme vo peleni ..... Na pregledot koga bevme na vakcina doktorkata mu go odlepi pampersot i  go vide brunceto pa me prasa dali koristime vlazni maramcinja jas  odgovoriv potvrdno Bekutan , mi vika GOLEMA GRESKA PRAVITE SO VLAZNITE trebalo koga e kakano da se odmiva so bebi sapunce a koga e mockano samo da se smeni pampersot i da se namacka so pavloviceva. Vlaznite samo koga sme izlezeni. I sega jas koga go odmivam koga go brisam...... neznam dali da ja poslusam i dali drzi mesto..... Ve molam za vase mislenje..... Odnapred blagodaram




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>