RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Проблеми со забременување



Порака


suzeto -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (21.9.2017 10:01:10)

Fala.. . Kakvi se uslovite na klinika....nega i dr




kapina -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (24.9.2017 9:15:47)

Jas super pominav lani ama so vrski bev




suzeto -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 1:04:50)

Devojki mi treba pomos...sto da pravam bev kaj tase rece ako ne planiram da rodam da vadime sve...a ako planiram da odime invitro no edniot jajnik e osteten cel i da se vadi bideki mozel da se pretvori vo kancer... A drugiot da se ocisti no sto deka se ocisti koga site znaeme deka ke se povtori endometriozsta pak...vo golema dilema sum sto da pravam dali sve da ocistam... I dali pod toa sve dr mislese i na matkata... Sto mislite vie dali sve da vadam sose matka...i dali moze so lapataraskopija da se izvadi i matkata...ve molam za mislenje...izvinete za dolgiot post....




kapina -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 6:23:08)

Suze a oti ne odes na gak kaj Dr TRAJANOVA da vides ona sto ke ti kaze




suzeto -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 6:28:47)

Uf nznam mila sto da pravam




kapina -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 18:29:06)

Odi mila odi zakazi si i kaj drug gin baraj sovet ne se baziraj samo na tase




suzeto -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 19:21:59)

Bev i kaj dimitrov isto mi rece i kaj drugi dvajca ovde kaj nas istoto go kazaja edniot jajnik da se vadi a drugiot da se ocisti... Samo znam deka pak ke se pojavi na drugiot kolku dobro i da se ocisti.... Zatoa se dvoumam dali sve da izvadam bideki ne mislam da rodam drugo dete...no ipak se plasam od toa hormonsko poremetuvanje i sve drugo...




kapina -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (4.10.2017 22:47:30)

Ti si znaes no sovetuvaj as barem so uste eden lekar




suzeto -> RE: Лапароскопија, отстранување на цисти (5.10.2017 21:57:31)

Uf mila 5 dr. Istoto mi go rekoja




Skorpija2710 -> RE: Лапараскопија (14.10.2017 20:08:41)

Zdravo na site jas sum vo strasna dilema veke godina ipol sum vo brak a bebence nema pravev ipituvanja na se kaj privaten lekar i od samiot pocetok mi veli da odam invitro bidejki imam problemi so leviot jajnik i da zabremenam ke bide vonmatericno se odlucivme da pravam invi i sega kaj mojata maticna gi pravam site ispituvanja i na eho mi vide deka imam cista na leviot jajnik a minatiot mesec imav samo dva dena men i otidov kaj privatniot lekar kaj koj se odluciv za inv toj ni zbor ne mi spomna za cistata ovoj mesec seuste nemam dobieno sega sakam da zakazam vo sistina ama ne znam kaj koj doktor ako nekoj go ima istiot problem neka mi pisi i dali posle odstranuvanje na cistata mozam da zabremenam pozzz




kapina -> RE: Лапараскопија (14.10.2017 21:40:56)

Jas bi ti preporacala da zakazes na gak kaj dr trajanova




suzeto -> RE: Лапараскопија (13.11.2017 17:47:55)

Jas devojki zakazav za kaj tase vo sreda da me primi cetvrtok laparaskopija....sto ste primale posle intervencija Danoval.. Zoladex... Ili nesto drugo.... Zoladex se 300 evra ama mislam deka fondot gi vraka parite. Dalu nekoj znae potocno




deskarada -> RE: Лапараскопија (15.11.2018 17:15:18)

Здраво, денеска ми најдоа чоколадна циста 4см, многу се исплашив ми рече гинекологот да се острани, толку ме исплаши, а ништо не ми кажа друго, а млада сум, не сум ни мажена.
Бев инаку во плодност. Секакви искуства, природен начин ? Поздрав




prolett -> RE: Лапараскопија (6.1.2019 22:54:15)

Zdravo devojki. Odamna ne sum pisala. Imam praveno Hsg pred 3 godini. Ne odamna otidov na pregleda na drug ginekolog i koga ja vidoa snimkata mi kazaa za laparoskopija, sum imala pregradi na leviot jajnik i cista, patem i na levata dojka imam malo cisti. Sega mi dadoa mikroginin, hormonski apcinja da pijam, za da mi zapre krvareneto. Imam mnogu bolki, no sto da se pravi. Laparoskopija ke mi pravat. Dr Spasova. Se nadevam deka imate nekoe iskustvo. Na Gak. Pozdrav




S.12.G -> RE: Лапараскопија (20.6.2019 15:31:05)

Jas imam dr slusaj sega pravev laparoskopija i histeroskopija...ama kaj dimitrof 




S.12.G -> RE: Лапараскопија (30.6.2019 23:31:23)

I sega vo red e? I jas pravev




Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]