RE: Најубави имиња (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на детето >> Имиња



Порака


Aleksx2Leon -> RE: Најубави имиња (5.12.2014 9:03:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly1

Мене ми се допаѓа Лара убаво е, ама Лана некако повеќе, или пак Лина, доколу сакате кратко и на Л да е [sm=smiley1.gif]
Други имиња кои ми се драги се : Климентина, Меглена, Евгенија, Елеонора, Кирјана, Ани . [sm=smiley1.gif]


ti blagodaram za predlozive, i Lana ne e loso....ne znam kako ne mi teknalo dosega na toa ime [sm=smiley36.gif] do dusa, mene Evgenija i Klimentina mi se dopagjaat mnogu od ovie podolgive ama problemot e sto stanuvaat Ena,Gena,Tina a mene licno ne mi se dopagja toa [sm=smiley13.gif] zatoa barame kratko i po moznost na L da e [sm=smiley36.gif] Lana definitivno ke vleze vo potesniot krug [sm=smiley1.gif]




Malecka23 -> RE: Најубави имиња (5.12.2014 9:05:08)

Lana mie preubavo ime.I se dog so mm ako vtorovo bide zensko ke bide Lana.Ne znam zasto mi e mn nekako milo i nezno ime




Felly RR -> RE: Најубави имиња (5.12.2014 9:11:01)

И мене Лана многу ми е убаво, а немам сретнато де сега ниедно детенце со тоа име.




Hopeful RR -> RE: Најубави имиња (5.12.2014 10:22:42)

Лана е убаво, да, знам за едно девојченце со такво име. Мој предлог за кратко име на Л е Лена, или Лени. Таа варијанта исто ми се допаѓа [sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:05:04)

Aleksx2Leon и јас имам во комшии девојченце Лана и баш ми е некако името мило,а исто на Л убаво ми се и Лина;Лара.

Мојот ник е Меланија и така сакав да с евика ако имам ќерка ама ете имам синче,а инаку сум требала да се викам Сара [sm=smiley36.gif]и на сето тоа јас имам трето име[sm=smiley36.gif]

Сара,Изабела,Вероника и Кирана без ј е по православен календар ,тие две имиња ми се најубави.
А неочекувајте помодерниве имиња да ви одговараат со презимињата тоа тешко,само да не биде Џон Атанасовски [sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:11:25)

Jas sekako vnimavav imeto da odgovara so prezimeto
Mihaela Nakeva mi e sosema dobro,a za vtorovo Sara Nakeva pak mi odgovara,iako mene povekje nekako mi ide na Melanija,ama vekje jas ne se prasuvam[sm=smiley36.gif]




Aleksx2Leon -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:16:28)

posle dolgi diskusii okolu imeto eve da kazam sin mi presece ( mama go ucese sto da kaze nekolku dena [sm=smiley36.gif] ) i go prasuvame kako ke se vika bebeto i toj vika LARAAAAA [sm=bravo.gif] i sekade sega kazuva Lara koga ke go prasaat za sestrickata ime dali smislil, taka da toa ke ostane,mm demek ater da ne mu krsi a sigurno znae koj e inicijatorot [sm=smiley36.gif]




caciana -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:29:25)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

devojki a kako vi se dopagja imeto Lara? mene mi se uvrte toa ime za curava, sin mi e Leon pa aj kao da bide i ona na L [sm=smiley36.gif] i mene Lara mi istekna... so mislite vie za toa ime? ili dajte nekoj drug predlog ama da bide neli, nekoe nesekojdnevno ime [sm=smiley36.gif]


Kako sto kaza butterfly poveke mi se dopaga Lana i Lina , a i Lara odlicno zvuci [sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:33:03)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

posle dolgi diskusii okolu imeto eve da kazam sin mi presece ( mama go ucese sto da kaze nekolku dena [sm=smiley36.gif] ) i go prasuvame kako ke se vika bebeto i toj vika LARAAAAA [sm=bravo.gif] i sekade sega kazuva Lara koga ke go prasaat za sestrickata ime dali smislil, taka da toa ke ostane,mm demek ater da ne mu krsi a sigurno znae koj e inicijatorot [sm=smiley36.gif]

Убаво име сте избрали,кратко и слатко. :) А како баткото се вика?




Aleksx2Leon -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:37:55)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


Убаво име сте избрали,кратко и слатко. :) А како баткото се вика?



e bas ti fala [sm=smiley1.gif] ovie drugive zenski ne mi go bendisuvaat bas, a ja pa otkako po doma pocnavme pocesto da go koristime bidejki e veke definirano deka ke e toa ime mnogu mi se svigja [sm=smiley36.gif] nema veze, neka se zdravi zivi pa drugoto...manje vazno [sm=smiley1.gif]
Batkoto e Leon [sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:42:14)

Супер е комбинација! Нека се живи и здрави, ама море и името е битно.
Се надевам нема утре да ми рече: уф, што сте ми даделе овакво име [sm=smiley36.gif]




caciana -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:42:55)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksx2Leon

e bas ti fala [sm=smiley1.gif] ovie drugive zenski ne mi go bendisuvaat bas, a ja pa otkako po doma pocnavme pocesto da go koristime bidejki e veke definirano deka ke e toa ime mnogu mi se svigja [sm=smiley36.gif] nema veze, neka se zdravi zivi pa drugoto...manje vazno [sm=smiley1.gif]
Batkoto e Leon [sm=smiley1.gif]


Jas ce ti kazam edna slucka za imevo. Znaci koga snaskava ostana bremena dilemata okolu iminjata bese ili Jovana ili Mila. Jas bev za Mila..nekako Jovana ic ne mi se bendusuvase. I se rodi bebevo i se vika Jovana [sm=smiley1.gif] I sega toa ime mi e najubavo posto bebeto mi e najubavo [sm=smiley1.gif]. Ne e tolku vazno imeto bitno e tie da se zdravi i zivi na imeto se naviknuvame so tek na vreme.




Aleksx2Leon -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 13:56:36)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Супер е комбинација! Нека се живи и здрави, ама море и името е битно.
Се надевам нема утре да ми рече: уф, што сте ми даделе овакво име [sm=smiley36.gif]


hahaha, "ste me unakazile za cel zivot" [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] imas pravo bogami,kakvi se ovie novive generacii komplicirani...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




lolla RR -> RE: Најубави имиња (10.12.2014 17:40:38)

Ние не сме 100% одлучени, во кратка листа ни се Михаил, Алексеј, Андреј, Лукас и Милан.

Мм од пред некое време му се обраќа со Лукас, и несвесно си почнав и јас, и сега некако за мене тој си е Лукас (засега, не сме доодлучени). Ни на крај памет не знам од кај го извадивме името, мислам го видов од некој сајт со православни имиња. Како и да е, името не е најважно, ама убаво е да е убаво нели и да одговара со презимето.

Многу ми се свиѓа Лара. Од женски убави ми се Илина, Јана, Лина и многу други имав [sm=smiley36.gif] сега дека ова во мешко е машко не ми ни текнува.

Важно е да се живи и здрави.




Aleksx2Leon -> RE: Најубави имиња (11.12.2014 10:14:27)

Lukas premnogu mi se svigja a i Aleksej e mnogu ubavo,ili pa mene mi e ubavo deka vnuk mi taka se vika [sm=smiley1.gif]




Malecka23 -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 12:49:04)

Nie taman resivme za ime da ide Damjan kerka mi nikako da popusti.Marko i kraj.Site sto ke ja prasaat kako ke se vika bebeto na site im kazuva Marko.I izgleda na kraj navistina ke i bide Marko.Pa i nekako odi Mila I Marko




Hopeful RR -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 13:18:44)

Ете ја дуплата мака [sm=smiley36.gif] Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки [sm=smiley36.gif]

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм [sm=smiley1.gif]:
Андреја
Лем




sandriana RR -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 14:14:09)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака [sm=smiley36.gif] Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки [sm=smiley36.gif]

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм [sm=smiley1.gif]:
Андреја
Лем

Мои фаворити од понудениве - Андреја, Иван и Дамјан. Во било која комбинација [sm=smiley1.gif]




Malecka23 -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 14:19:11)

Moi favorite Ivan i Damjan,Ogi i Maksim




AneLav RR -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 14:24:55)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака [sm=smiley36.gif] Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки [sm=smiley36.gif]

Не сакаме да се римуваат (Горан и Зоран, на пр.), и не сакаме да бидат слични (Иван и Јован, на пр.), и исто така не сакаме да им смислуваат неубави надимаци (Петар - Перо), па сега за сега, размислуваме за:

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм [sm=smiley1.gif]:
Андреја
Лем

Иван и Дамјан се супер за мене
Син ми се вика Петар никој Перо не го нарекол до сега[sm=smiley1.gif] инаку е близнак со Анастасија[sm=smiley1.gif]
А веднаш штом те прочитав ми текна на Петар и Павел и именден заедничи ќе си имаат[sm=smiley1.gif]




LoveableMe RR -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 14:41:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Ете ја дуплата мака [sm=smiley36.gif] Имавме еден куп идеи за женски имиња, а тек тук за машки, ниедно до крај омилено, за на крај да излезе дека ни треба не само едно, туку две машки [sm=smiley36.gif].....

Максим
Алекс
Дамјан
Илија
Иван / Вања
Оги

Мој бонус, за што преговарам со мм [sm=smiley1.gif]:
Андреја
Лем


Мене убаво ми звучат Борјан и Ведран[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif], не ти се во списокот, но ете така ми текна убава комбинација, а твојот бонус е убав, преговарај со мм да го убедиш[sm=smiley36.gif]




Bethany -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 15:01:47)

Jas glasam za Ivan i Vanja
ili Maksim i Vanja
ili Maksim i Ivan

A mojov predlog za tvojata lista e i Nikita, mnogu mi e ubavo. Imamo prijatel cie since se vika taka i mnogu ubavo mu stoi :)
posto gledam deka si otvorena i za netradicionalnite iminja [sm=smiley36.gif]




Hopeful RR -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 15:14:36)

Сум, да, ама Никита се вика синот на едни пријатели и некако не ми легнува, многу ми е старско, ко за некој дедо [sm=smiley36.gif] А на мм па ептен му се свиѓа.

А Иван и Вања ми се варијација на исто име, не би ги дала заедно, него некое од нив во комбинација со друго име, другите две комбинации ни се високо на список.

Борјан и Ведран ми се свиѓаат, ама на мм изричито не, го потсеќаат на некои што ги знае [sm=smiley36.gif] Имаме време уште ехеее, ќе смислиме уште нешто [sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 15:39:00)

Ne znaev deka Vanja e izvedeno od Ivan.

A vie vaka napravite: eden neka dade edno ime, drug za drugo, i duri da nekoj ne e za nekoe ime so tekot na vremeto ke go zasaka [sm=smiley36.gif]

Primer so sin mi Jakov, toa bese zelba na mm duri i pred da sum bremena, mene ne mi se bas dopadna, ama so tekot na vremeto, kako sto mislev na imeto i pocna da mi ze dopagja :)

Na mene mi se isto ubavi Aleksej, Sergej, Nikolaj (se ruski [sm=smiley36.gif] ) Dimitri, Maksim, ama na mm primer, nikako ne mu se dopagaat.

Za moj vkus primer Borjan, Vedran, Damjan nikako ne mi se dopagaat, ama stvar na vkus e.




Bea -> RE: Најубави имиња (30.12.2014 15:39:47)

Ај да напишам на темава, со надеж дека и јас набрзо ќе треба слаткиве маки да ги искусам :)
На мм омилено машко име му е Дамјан, а и мене ми се допаѓа, па ако имаме синче најверојатно ќе биде Дамјан(че).
A за женско, фаворит ми е Галена. Слушам и на радио некоја песна се врти Гала моја Галена :) Многу ми се допаѓа. Понатаму на листа за женски ми се Стела, Наталија и Нина.




Страница: <<   < Претходна страница  28 29 [30] 31 32   Следна страница >   >>