RE: Бремена сум!!! (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


Martins mom -> RE: Бремена сум!!! (8.6.2012 23:36:09)

Wooow Snowhite[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Честитки, убава бременост и една сестричка на Михаил[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Pepelaska * -> RE: Бремена сум (8.6.2012 23:41:32)

Честитки Сноувајт, со лесно!




Maria -> RE: Бремена сум (9.6.2012 0:11:06)

Честитки Snowhite[sm=sloncek.gif] имај убава и лесна бременост.[sm=smiley31.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




marija/ -> RE: Бремена сум (9.6.2012 9:07:51)

Cestitki Snowhite i da si imas lesna bremenost [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Natasa981 -> RE: Бремена сум (9.6.2012 11:41:32)

Cestitki Snowhite! Imaj najlesna bremenost! Uhh sto ubavo ,ke imate prinova ,superrr najsuperr




penelopa -> RE: Бремена сум (9.6.2012 12:37:32)

Честитки и од мене Сновајт [sm=bravo.gif]за храброста имај си лесна бременост и здраво [sm=duda.gif]




dobe1986 -> RE: Бремена сум (9.6.2012 15:05:15)

CESTITKI I IMAJ PREKRASNA BREMENOST[sm=duda.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




Yummy Mammy -> RE: Бремена сум (10.6.2012 19:03:41)

Cestito Snowhite! Samo so lesno! [sm=bravo.gif]




Calypso -> RE: Бремена сум (11.6.2012 10:19:25)

Честитки Сноувајт, имај лесна и убава бременост!!!




MamaOhrid -> RE: Бремена сум (16.6.2012 22:16:36)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

И да, направив тест и видов [sm=rozaCrtici.gif] , макар што како и првиот пат едната беше побледа. Ама сега ми е страв зашто Михаил имаше сипаници, сега мм има, додуша јас имам прележано, ама не знам за плодот, плус тоа, внуците двајцата имаа скарлатина, не знам, можеби ќе треба да правам испитувања, не знам што ќе ми каже докторката, од понделник ќе појдам



Snowhite, прво да ти честитам и да посакам убава и лесна бременост. Во врска со сипаниците, јас сега во вторава бременост некаде во 8 недела ми се јави осип на лицето и вратот и гинекологот ми рече да направам испитувања за Варичела (овчи сипаници) и покрај тоа што како дете имам прележано. Испитувањата се за IgG и IgM за Варичела. Едниот е за моментална инфекција, а другиот е дали во крвта има антитела. Ниедна лаболаторија во Македонија не ги прави, туку се праќа крвта на испитување во Германија. Резултатите доаѓаат за 2 недели. Испитувањето ме чинеше 4200 ден. правено во Охрид. Во Скопје е поефтино ама кога ќе го земеш патот и малтретирањето, исто ти се фаќа. Кај мене показателот за моментална инфекција беше негативен, но показателот за антитела беше многу повисок од референтаната вредност. Тоа значеше дека имам антитела и  дека имам некоја стара инфекција, односно имам прележано. Но, гинеколот ми рече да го повторам испитувањето за да се види дали тој показател енормно ќе расте за период од 2 недели или не. За среќа кога дојдоа вторите резултати вредноста пак беше повисока од референтната, но сепак беше помала од предходното испитување и заклучокот беше дека не се сипаници.
Јас од памет се извадив во тие 2 недели, ама среќа што ги направив анализите за да не се мислам 9 месеци. 
Претпоставувам дека гинеколот ќе те прати на вакво испитување. 




Natuska85 -> RE: Бремена сум (16.6.2012 23:11:08)

Сега дури читам...Сноувајт честиткиииииии!!!!Имај лесна бременост па една или можда две сестрички на М[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




miana -> RE: Бремена сум (16.6.2012 23:46:47)

oooooo cestitki za mamicka i za taticko [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Bog neka vi dari zivo i zdravo bebence....[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Snowhite RR -> RE: Бремена сум (17.6.2012 16:50:31)

Еве конечно да ви пишам. Најпрво фала за честитките и поддршката[sm=smiley31.gif]
Пред два дена бев на гинеколог, се е во ред, бебушот супер напредува, 6та недела сум а веќе има и срцева реакција. Пред да отидам, се јавив кај докторката да ја прашам, ми рече чим јас имам прележано, мојот имунитет го штити плодот, сепак рече да се видиме, ако треба да направиме и тестирања, ама кога отидов кога виде дека е се во ред и за неделите е супер напреднато, плус рече ако нешто не било во ред, немаше да има срцева реакција. Ме праша дали мене ми се јавило осип, реков не, така на крај востанови дека е се во ред и дека нема место за грижи и сега ми даде витамини да пијам, утрогестан и да се видиме дури по 7 недели.
Сега да се префрлам на темите за бременост, трудници, итн...пак[sm=smiley1.gif]




Slagjana -> RE: Бремена сум (18.6.2012 9:10:27)

Честитки и од мене. И ова зимско бебе ќе биди. Имај убава бременост [sm=bravo.gif]




arh_diz -> RE: Бремена сум (18.6.2012 9:57:42)

Cestitki Snowhite [sm=bravo.gif]




Snowhite RR -> RE: Бремена сум (18.6.2012 20:06:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Честитки и од мене. И ова зимско бебе ќе биди. Имај убава бременост [sm=bravo.gif]


Зимско, ако не и на ист датум можеби, кој знае[sm=jezicek.gif]




kapina -> RE: Бремена сум (18.6.2012 21:49:01)

cestitki snouvajt




maki1 -> RE: Бремена сум (18.6.2012 23:48:19)

Cestito,i imaj ubava i lesna bremenost.




Bogdancanka -> RE: Бремена сум (2.7.2012 13:47:59)

Честитки Snowhite[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




kate.. -> RE: Бремена сум (17.9.2012 22:48:06)

cestitki i uzivaj si sega
so lesno bremenosta




bebence19 -> RE: Бремена сум (18.9.2012 7:45:01)

JEEEEEEEEEEEEEE CESTITKI SEGA SAMO DA UZIVAS I DA SI GI POMINES OVIE DEVET MESECI SO LESNO [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




kate.. -> RE: Бремена сум (18.9.2012 11:14:24)

bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva




belabela -> RE: Бремена сум (18.9.2012 11:19:37)

Cestitki kate so lesno imaj si skolska bremenost [sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Luci -> RE: Бремена сум (18.9.2012 11:24:07)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva

Честитки кате, со лесно [img]http://images.pictureshunt.com/pics/p/pregnancy_congratulations-2118.jpg[/img]




mila28 -> RE: Бремена сум (18.9.2012 11:38:27)


Cestitki[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] imaj lesna bremenost, i pripremi se za najubaviot period od zivotot sto sledi



ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

bremena sum premnogu srekna i vozbudena sum seuste ne mi se veruva





Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>